Delta 4000

Wykrywacze metali marki Teknetics
ODPOWIEDZ
szyneknur
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 paź 2014, o 18:59
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: Delta 4000

Post autor: szyneknur »

Dziękuję bardzo. Chyba jednak zostanę przy zwykłej dyskryminacji, na A1 delta wogole nie milknie,nawet przy czułości 7.
Pozdrawiam
piotrkusiu
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2014, o 22:56
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Re: Delta 4000

Post autor: piotrkusiu »

Bardzo dziwne.
Moja delta z 8" nawet w domu (blok) na czułości 11-12 i A1 jest spokojna. W polu chodzę na 9-10.
Ostatnio wybrałem się na meteoryt pułtusk - w życiu po takiej zmineralizowanej glebie nie chodziłem! Gałązka wykrywała mi ziemię ;) ale i tam dawała radę.

Spróbuj igiełką poprawić styki we wtyczce (delikatnie), spróbuj też innej baterii lub aku. Ułóż inaczej kabel po sztycy, tak żeby dobrze przylegał.
damianekstn
Porucznik
Porucznik
Posty: 731
Rejestracja: 6 mar 2014, o 18:56
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Delta 4000

Post autor: damianekstn »

piotrkusiu dziwne jest to jak takze twoj wykrywacz sie zachowuje:) W domu gdzie sie roi od elektroniki a tym samym roznych innych fal,zaklocen ale takze od metalowych konstrukcji bloku to powinien nie milknac...jak zmniejsze czulosc na 10-9 to nie piszczy juz na zmineralizowana ziemie:)
A zazwyczaj chodze na 40,55 czulosc 11 a nawet 12. Grubszy zlom takze zlapie :) Pozdrawiam
piotrkusiu
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2014, o 22:56
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Re: Delta 4000

Post autor: piotrkusiu »

Nie piszczy bo to nowy blok i dookoła puste mieszkania. Do testów wyłączam wszystko w domu, nawet lodówkę ;) Ale fakt, jak czytam na forach to mnie się jakaś spokojna wersja trafiła.
Co do zmineralizowanej gleby to na A1 pierdzi. Na dyskryminacji i A2 już nie. Taka drobna różnica :)
kalnichta
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 29
Rejestracja: 11 cze 2014, o 19:35
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: Delta 4000

Post autor: kalnichta »

ja tam po latach sugeruje się cyferblatem,patrze na cyferki,przemiatam kilka razy na wznak jak mam wątpliwości i za szpadel,o dziwo ostatnio lepiej łapał drobiazgi jak oczko łanczuszka niż deus xp,sprzęt jest trudny w obyciu ,ale jak sie obsłuchasz to kupę fajnej zabawy,aby jeszcze wyświetlacz był widoczny po zmroku
damianekstn
Porucznik
Porucznik
Posty: 731
Rejestracja: 6 mar 2014, o 18:56
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Delta 4000

Post autor: damianekstn »

Jeszcze troche i ja zaczne chodzic od dyskryminacji 10:) Hmm czym bedzie roznil sie dzwiek malego złomu typu puszka po konserwie dosc plytko od duzego przedmiotu typu wiadro,pług sporo głebiej? Da sie jakos odroznic?
piotrkusiu
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2014, o 22:56
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Re: Delta 4000

Post autor: piotrkusiu »

Będziesz zdziwiony ile da się odróżnić chodząc za kolorem na dyskryminacji od 10 ;) Niestety nie można tego opisać, ale szybko sam wyłapiesz co i jak wykrywacz gada. Na A1 i A2 to już nie to (jak dla mnie), bo tam jest inny zakres dźwięków (przydatny na żelazo!). Producent dobrze wiedział co robi.
Każdy sygnał jadę na krzyż wykrywaczem, co w połączeniu z dźwiękami i cyframi na wyświetlaczu daje mi 80-90% (czasami 100%) pewności czego się spodziewać w dołku :)
Delta to naprawdę świetny sprzęt jak się umie nim posługiwać. Jest szybka, dobrze identyfikuje (przy kombinacji wyświetlacz + dźwięk), lekka :!: i precyzyjna. Wady - nie kosztuje 5 tyś, przez co jest uważana za zabawkę :brecht:
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Delta 4000

Post autor: Gudziuk »

Chodząc na delcie zawsze jechałem na A2 tylko czułością mieszałem i uzyskiwałem najlepsze wyniki, najgorzej było na dyskryminacji - ją uruchamiałem tylko w miejscach strasznie zaśmieconych, aby kolorek wyłapać. Często w delcie na dyskryminacji złota nie widzisz oraz drobnych monet srebrnych, czy jakieś rozczłonkowanej biżuterii srebrnej..
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
piotrkusiu
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2014, o 22:56
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Re: Delta 4000

Post autor: piotrkusiu »

Starą deltę sprzedałem. Przyjechała nowa, również z cewką 8". Najwidoczniej jakieś spokojne egzemplarze mi się trafiają bo ta też się nie wzbudza. Ostatnio chodziłem po starym sadzie z czasów pruskich na czułości 12 i tylko czasami sobie pierdnęła. Oczywiście było sucho bo na mokrym to inna sprawa. Co dziwne, w teście powietrznym na 1gr jest o 1cm głębsza niż stara delta i się zastanawiam czy coś poprawili w elektronice czy po prostu nowe sprzęty tak mają.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Delta 4000

Post autor: yukon »

Jak ustawic delte na zasmiecony park,ktory program modyfikowac i jak?
Znajomek sobie kupil,byl wczoraj w parku i chce wyrzucic tego patyka i wrocic do ace250:)mowi ze nawet na dyskr.4 patyk caly czas mu wydaje dzwieki :hmm:
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: Delta 4000

Post autor: GAD »

jest coś takiego jak dyskryminacja 4 w delcie?
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
Awatar użytkownika
tisio
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2147
Rejestracja: 29 paź 2012, o 06:55
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lublin

Re: Delta 4000

Post autor: tisio »

Zapewne Yukonowi chodziło o czułość.Albo kolega chodził na all metal, albo ma cewkę ( przewód, wtyk ) zrąbane. :hmm:
Bóg, Honor, Ojczyzna
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: Delta 4000

Post autor: GAD »

o ile się dobrze orientuję to minimum czułości jest 6, ja chodzę na max (12) chyba że zacznie popierdywać (linia wys. napięcia itp) to schodzę o kreskę niżej
przyczyn dyskoteki w delcie może być kilka:
- linia wysokiego napięcia, telefoniczna,
- luźny, lub niedokręcony kabel cewki,
- cewka koncentryczna (proponuję od razu wymienić na którąś 13DD, maszynka czyni cuda :) ),
- zła (tania) bateria, lub niestabilny akumulatorek,
jeśli mocno zaśmiecony teren, proponuję nieco zejść z czułości i ustawić dyskryminację fabryczną
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Delta 4000

Post autor: yukon »

Tak tisio ma racje,facetowi chodzilo o czulosc ze nawet na 4 wariuje,chyba beda to druty i anteny z budynku ktory jest obok,nie wiedzialem ze delta ma z tym takie problemos.
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: Delta 4000

Post autor: GAD »

przy niskiej czułości brak takich problemów, jedynie na max
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teknetics”