wkz pytanie

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DEX
Porucznik
Porucznik
Posty: 709
Rejestracja: 31 paź 2015, o 14:13
Województwo: Pomorskie

wkz pytanie

Post autor: DEX »

czy tez tak macie ze czekaliście już miesiąc za decyzja z wkz?bo wysłałem wszystkie papiery i nawet nie wiem czy coś nie tak czy wszystko w porządku, zero informacji.chodzi o wkz gdansk.
pisałem do nich tez osobnego maila ze 3 miesiące temu i tez nie odpisali :sad:
Awatar użytkownika
Zakrz
SPEC
SPEC
Posty: 364
Rejestracja: 29 mar 2015, o 18:49
Województwo: Wybierz
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: wkz pytanie

Post autor: Zakrz »

Jeżeli nie zdążyli w ustawowym terminie to teoretycznie powinni Ci przysłać informację o wydłużeniu postępowania wraz z podaniem powodu takiej sytuacji. W praktyce często tego nie robią, co już jest powodem żeby ich zaskarżyć do wyższej instancji za opieszałość (oczywiście oznacza to "wojenną" ścieżkę uzyskania ewentualnego pozwolenia).
Można też to załatwić bardziej pokojowo (przy dobrej woli drugiej strony) i zadzwonić z pytaniem co się stało, że dalej nie ma decyzji, która powinna już być.
W naszej socjalistycznej Ojczyźnie mailami pisanymi do urzędu niewiele wskórasz. Większość urzędników musi czuć presję :-D

Pozdrawiam
These users thanked the author Zakrz for the post (total 3):
stomekDEXwitmos
Rating: 16.67%
Awatar użytkownika
morgan
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 145
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 12:05
Województwo: Podkarpackie

Re: wkz pytanie

Post autor: morgan »

Drugi rok z rzędu składałem wniosek do Wkz delegatura w Tarnobrzegu i zawsze było ok. W jednej z rozmów konserwator powiedział, że jeśli jest wszystko w porządku z wnioskiem to on nie widzi ani sensu, ani powodu żeby odmawiać, lub przedłużać procedury. Kolega Zakrz ma rację musisz zadzwonić do nich i dowiedzieć się co się dzieje.
Awatar użytkownika
Blackie_B
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2020, o 22:14
Województwo: Brak

Re: wkz pytanie

Post autor: Blackie_B »

Słyszałam kiedyś, że jeżeli Urząd w jakiejś sprawie nie daje znaku życia, to po upływie dwóch tygodni taki brak informacji/odmowy/zawiadomienia o przedłużeniu oznacza zgodę. Potocznie na to mówią "zgoda przez przedawnienie" (??) czy jakoś tak. Tyle, że zwykle uprzedzają o tym telefonicznie, np. że "Noooo, będzie pan mógł wymienić te okna w kamienicy, ale my trochę jesteśmy zawaleni pracą, zawiadomienie pocztą będzie szło wiekami, więc umówmy się tak, że poczeka pan dwa tygodnie, sprawa ulegnie przedawnieniu i wtedy nie będzie pan potrzebował naszej decyzji".

Albo koronawirus przetrzebił szeregi Wkz i nie ma Ci kto odpisać :P Albo Twoje papiery zaginęły w akcji :P Ja bym spróbowała zadzwonić :)
Awatar użytkownika
baży G2
Moderator
Moderator
Posty: 2375
Rejestracja: 22 paź 2012, o 12:15
Województwo: Mazowieckie
Imię: Krzysztof
Has thanked: 66 times
Been thanked: 156 times

Re: wkz pytanie

Post autor: baży G2 »

Nikt Ci w dzisiejszej sytuacji może nie odpowiedzieć. Nie ma władnych, coby pracowali. Zasuwaj w las/pole nikt się do Ciebie nie przyczepi. Jedyny plus z tego wirusa z koroną.
These users thanked the author baży G2 for the post:
Agrawa
Rating: 5.56%
...Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
A.Asnyk
Awatar użytkownika
Shadows
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 258
Rejestracja: 7 sty 2020, o 19:19
Województwo: Małopolskie
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Galicja

Re: wkz pytanie

Post autor: Shadows »

Blackie_B pisze:
31 mar 2020, o 10:23
Słyszałam kiedyś, że jeżeli Urząd w jakiejś sprawie nie daje znaku życia, to po upływie dwóch tygodni taki brak informacji/odmowy/zawiadomienia o przedłużeniu oznacza zgodę. (...)
Tak jest z wszelkimi reklamacjami, gdy po 14stu dniach druga strona nie ustosunkuje się do niej to reklamacja jest automatycznie uznana z ustawy.
Nie wiem jednak jak się to ma do urzędu, który ma 30 dni na odpowiedź.
...dead eyes, see no future...
mario 1977
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2017, o 08:11
Województwo: Podkarpackie

Re: wkz pytanie

Post autor: mario 1977 »

Piszesz ponaglenie do wojewody na dany wkz wtedy mają 14 dni.
mario 1977
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2017, o 08:11
Województwo: Podkarpackie

Re: wkz pytanie

Post autor: mario 1977 »

Tutaj masz wzór
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
DEX
Porucznik
Porucznik
Posty: 709
Rejestracja: 31 paź 2015, o 14:13
Województwo: Pomorskie

Re: wkz pytanie

Post autor: DEX »

dzis udalo mi sie dodzwonic p kilku dniach no i do 8 kwietnia maja dac odpowiedz,no chyba ze nie beda w stanie to dadza informacje ze odpowiedza w maju tak mi powiedzieli
Awatar użytkownika
Shadows
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 258
Rejestracja: 7 sty 2020, o 19:19
Województwo: Małopolskie
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Galicja

Re: wkz pytanie

Post autor: Shadows »

I jak? Dostałeś to zezwolenie? :)

Na moje mają jeszcze dwa tygodnie. Ciekaw jestem co to z tego wyjdzie. Zrobiłem wszystko podręcznikowo wraz z obszernym uzasadnieniem.
Trochę sprawa się przeciągła przez pandemię, ale już wszystkie pozwolenia i wniosek są w Krakowie od 12stego czerwca.
...dead eyes, see no future...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”