,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
Awatar użytkownika
luger1979
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 422
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 10:23
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: ,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: luger1979 »

yukon pisze:
4 lis 2019, o 22:36
Jaja bo facet lazil po swoim polu,nic w domu nie znalezli ale mandat dostal 500z i byl zatrzymany na 24godziny,l to juz jakas parodia.
Dokładnie Yukon, a mówią że żyjemy w wolnym kraju.
THC
Awatar użytkownika
naziir
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 286
Rejestracja: 18 lis 2012, o 15:55
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: ,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: naziir »

yukon pisze:
4 lis 2019, o 22:36
Jaja bo facet lazil po swoim polu,nic w domu nie znalezli ale mandat dostal 500z i byl zatrzymany na 24godziny,l to juz jakas parodia.
Właśnie za co te 500 zł mandatu?
Chyba że facet załatwiał się na miejscu to go srogo potraktowali :diabełek:
Chory kraj, nie ma co.... :pokręcony:
"Dwa miecze, jedna pochwa..."
damiano
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 325
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 20:36
Województwo: Wybierz
Been thanked: 6 times

,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: damiano »

Pole uprawne czy też nie np. łąka które/a jest własnością tego nieszczęśnika to nie jest miejsce publiczne więc może robić kupę bez kucania nawet i nic nikomu do tego...
Może sam sobie zgody nie wyraził jako właściciel terenu i dlatego ktoś na niego doniósł...
These users thanked the author damiano for the post:
DEX
Rating: 5.56%
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 786
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: ,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: marcin121 »

Sprawa została zakończona w postępowaniu mandatowym głupio zrobił że go przyjął Zatrzymanie było ewidentnie bezpodstawne mandat tak samo
Pawełpaweł
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 09:15
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: ,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: Pawełpaweł »

Witam to skąd macie takie wiadomości ze ta sprawa zakończyła się mandatem 500 zł?
Awatar użytkownika
naziir
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 286
Rejestracja: 18 lis 2012, o 15:55
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: ,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: naziir »

Pawełpaweł pisze:
5 lis 2019, o 12:52
Witam to skąd macie takie wiadomości ze ta sprawa zakończyła się mandatem 500 zł?
Yukon zagłebił się w temacie, ja go zacytowałem. Ot co :-D
"Dwa miecze, jedna pochwa..."
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: ,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: yukon »

Paplaja o tym na kazdej grupie na FB,sam kopacz sie wypowiada stad wiem,bedzie walczyl :D
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
mario 1977
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2017, o 08:11
Województwo: Podkarpackie

Re: ,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: mario 1977 »

Dokładnie yokun PZE się tym zajęło będzie sprawa w sądzie
mario 1977
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2017, o 08:11
Województwo: Podkarpackie

Re: ,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: mario 1977 »

https://www.facebook.com/groups/3183801 ... 100918564/ tu macie link poczytajcie
A dla tych co nie mają fejdzbuka ?
Awatar użytkownika
Jaskółka
Moderator
Moderator
Posty: 2580
Rejestracja: 9 gru 2012, o 16:23
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 255 times
Been thanked: 305 times

Re: ,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: Jaskółka »

Powyższa strona z FB dot. tylko zarejestrowanych członków w PZE.
Tekst ogłoszenia:
"Polski Związek Eksploratorów
16 godz. ·

Koleżanki i Koledzy!
Wszystkich nas zbulwersowała historia kolegi Mateusza, która wydarzyła się w Raciborzu.
Nie oglądając się na to czy kolega jest członkiem Polskiego Związku Eksploratorów postanowiliśmy zaangażować się w tą sprawę i pomóc naszemu koledze. To już nie jest przepychanie się prawne z organami ścigania w interpretacji przepisów. To jest już wojna nieludzkiego systemu z obywatelem. Hobby jest ważne ale prawa obywatelskie są najważniejsze!
Czas sięgnąć po najcięższą broń obywatela jaką jest sąd. Deklarujemy nie tylko pomoc prawną Mateuszowi ale doprowadzimy do oficjalnego zadośćuczynienia wyrządzonym krzywdom. Żądamy aby funkcjonariusze policji osobiście przeprosili matkę Mateusza i wyjaśnili swoje działanie sąsiadom. Informuję również, że z Mateuszem jesteśmy w kontakcie od momentu kiedy poinformował o swoich problemach. Podjęliśmy też kroki prawno-wyjaśniające w tej sprawie
W imieniu PZE
Jacek Wielgus
prezes zarządu"
These users thanked the author Jaskółka for the post:
mario 1977
Rating: 5.56%
nil admirari
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 786
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: ,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: marcin121 »

Nic już w tej sprawie nie można zrobić ponieważ gość przyjął mandat .To niestety zakańcza postępowanie i nie ma drogi prawnej żeby je wznowić .Jest szansa żeby Policje szarpnąć za to zatrzymanie i dobrze by było poznać dane tego konfidenta .
Awatar użytkownika
majsterPK-1
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 54
Rejestracja: 27 lip 2018, o 19:43
Województwo: Pomorskie

Re: ,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: majsterPK-1 »

Idąc tropem obecnej sytuacji politycznej w kraju odkryłem wielki spisek, cała ta nagonka na poszukiwaczy to przykrywka większej afery, spisek lobby rolników którzy spiskują z środowiskiem archeo bo sami naruszają kontekst na milionach hektarów ziemi w kraju.
To tak jak z kontrolą na granicy tiry z kontrabandą przyjeżdżają a celnicy wyłapują mrówki.
🤣
Awatar użytkownika
luger1979
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 422
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 10:23
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 73 times

Re: ,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: luger1979 »

Raciborska Policja w ogniu krytyki detektorystów z całej Polski po zatrzymaniu przez policję 32 latka na ul.Opawskiej z wykrywaczem metali na własnym polu.

Na jednym z portali hobbystycznych czytamy:
"Tak na jednej z grup tematycznych opisał to zatrzymany: Właśnie wyszedłem z komisariatu, złapali mnie na własnym polu i trwało to od 9 rano do 12 dzisiaj. Izolatka, kocyk i tak 24h później przesłuchanie; co znalazłem, po co mi wykrywacz, same negatywne ataki. Dostałem do zapłaty poręczenie majątkowe w wysokości 500 zł, za kilka dni spotkanie z prokuratorem. Miałem przeszukany dom, oczywiście nic w nim nie znaleziono, podobnie przy mnie".

"Dodatkowo pole na którym chodził z wykrywaczem zatrzymany mężczyzna nie jest żadnym stanowiskiem archeologicznym i nigdy nim też nie było. Jak sam twierdzi nie poszukiwał też zabytków a z wykrywaczem wybrał się tylko aby sprawdzić jego możliwości, bo niedawno go zakupił i nie miał jeszcze wcześniej takiej okazji.(...)"
Dodatkowo portal ten pisze ,że w Polsce nie ma zakazu używania detektorów metali i apeluje do swoich sympatyków aby nie dawali sobie wmawiać przez policję ,że poszukuje się zabytków:
"Bowiem poszukiwania z wykrywaczem nie są zakazane żadnym przepisem, zakazane jest poszukiwanie zabytków – jeśli więc tego nie robicie to przestańcie się wreszcie pod naciskiem służb do tego dawać sprowadzać "
These users thanked the author luger1979 for the post (total 3):
yukonJaskółkaIgła
Rating: 16.67%
THC
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: ,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: slawek153 »

Poszukiwania z wykrywaczem nie są zakazane żadnym przepisem, zakazane jest poszukiwanie zabytków, już kiedyś coś o tym wspominałem to mnie wyśmiano. Nie ma takiego przepisu mówiącego jednoznacznie, że zakazane jest całkowicie posiadanie i szukanie czegokolwiek wykrywaczem metali. np śmieci, samorodków złota, zgubionej obrączki, lub kluczy od samochodu itp. Czy rolnikowi zgubionej części od maszyny lub geodecie zakopanych studzienek, geodecie ukrytego kopca od granicy itp. Czy jest przepis mówiący że nie mogę posiadać kilku kopiejek, guzików carskich itp. dupereli ? Czy trzeba na to odpowiednią zgodę, pozwolenie ? Czy jeśli mogę to legalnie kupić, czy mam pełne prawo to posiadać ? Niech każdy sam sobie wyciągnie wnioski.
Zakazane jest poszukiwanie zabytków, lub możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności jeśli wchodzimy nielegalnie z wykrywaczem z premedytacją w np. rozkopane stanowiska archeologiczne itp. gdzie jednoznacznie wynika że mamy zamiar szukać zabytków, lub w innym przypadku się do tego oficjalnie przyznamy.
danielosek
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 10 gru 2018, o 10:22
Województwo: Śląskie

Re: ,,Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów.,,

Post autor: danielosek »

Sprawa nie zamknięta a w toku.
Musiał zapłacić 500zł poręczenia majątkowego.
Mam nadzieje, że prawnicy z PZE rozszarpią na strzępy osoby odpowiedzialne za karygodne nadużywanie prawa.
Za zatrzymanie dostanie najprawdopodobniej zadość uczynnienie które zostanie zapłacone z naszych podatków …. a powinno zostać sfinansowane w 100% przez osoby które wydały nakaz zatrzymania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”