Nowy użytkownik :) - porady dla Nowicjusza

Wykrywacze metali innych marek
ODPOWIEDZ
Łukasz_Lubań
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2023, o 21:08
Województwo: Dolnośląskie

Nowy użytkownik :) - porady dla Nowicjusza

Post autor: Łukasz_Lubań »

Witam wszystkich serdecznie,
Będąc na wakacjach zwróciłem uwagę na ludzi którzy chodzili po plaży z „dziwnymi patykami „ 😉. Długo nie myśląc podszedłem do nich z pytaniem co robią ( był to ojciec z 12 letnim synem ). Odpowiedzieli że mają swoją pasje - „szukanie skarbów „ 🙂.
W każdym razie po 30 minutowej pogawędce stwierdziłem że musi to być super sprawa w ten sposób spędzać wolny czas i zacząłem szukać informacji dotyczących wykrywaczy metali. Ogólnie im więcej czytam tym jestem głupszy, bo do momentu aż nie będę mógł sam doświadczyć poszukiwań to dalej nie będę wiedział co jest dobre.
Potrzebuje pomocy fachowców
- czy jest tu ktoś z dolnego śląska i miałby ochotę zaprosić mnie chociaż na kilka godzin poszukiwań i wyjaśnił mi działanie tego sprzętu - szukam nauczyciela :)
- czy znajdę coś godnego w kwocie 2500-3000 tysiące zł co będzie pozwalało mi znaleźć swoj pierwszy skarb bez dokładnego ustawiania tego sprzętu, bo nie wiem co i jak ustawić :) w każdym razie prosiłbym o podanie mi konkretnych modeli którymi powinienem się zainteresować.
* kupić sprzet z trybem pracy statycznym czy dynamicznym ?
* strojenie gruntu - coś ze śledzeniem gruntu, żeby sam wykrywacz się nauczył, bo ja raczej nie będę miał wiedzy jaki to grunt :)
* w opisach sprzętu widze takie coś: Częstotliwość: 4 kHz, 10 kHz, 15 kHz, 20 kHz, 40 kHz. Pytanie brzmi o co tutaj chodzi. Sam sobie ustawiam częstotliwość czy wykrywacz działa na nich wszystkich i jakie ma znaczenie ta czestostliwosc.
Pytań mam jeszcze milion, ale na początek zacząłbym od tych już zadanych.
PS: czy ten sprzet jest już Ok na początek przygody ? Wykrywacz metali Nokta Makro The Legend WHP LG28
BoloYoung
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 162
Rejestracja: 28 cze 2019, o 19:41
Województwo: Świętokrzyskie

Re: Nowy użytkownik :) - porady dla Nowicjusza

Post autor: BoloYoung »

Proponuję poczytać forum, poszukać tematów które Cię interesują (jest opcja "Szukaj").
Piszę po Polsku, nie ma więc wątpliwości, czy chodzi mi o "laske" czy "łaskę" ;-)
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10903
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Has thanked: 591 times
Been thanked: 643 times
Kontakt:

Re: Nowy użytkownik :) - porady dla Nowicjusza

Post autor: yukon »

Kumpel lata z Legend i powiem ci ze ma dobre wyniki,za ta kase to dobry wykrywacz,najlepsze dzwieki ma Deus,kiedys myslalem ze minleba nox bije deusa ale jednak deus to deus,mialem teraz kupic nowsza wersje deusa2 ale jednak kupuje cos innego podobno kozak sprzet tylko drogi.Na poczatek nie czytaj zaduzo bo tak jak napisales co glowa to inna opinia,kup cos w tej kasie co masz i zacznij lazic,nie rob zadnych pozwolen,lasy ryj na maxa,pola to zapytaj wlasciciela,nic nigdzie nie zglaszaj i nie oddawaj bo tylko sobie problemow narobisz...
Wykrywacze teraz maja gotowe programy,narazie lataj na jakims wgranym firmowym,pozniej sobie sam bedziesz regulowal,chociaz ja latam od 1998roku i nadal nie ustawiam patyka,bez dyskryminacji jade,nakopiesz sie gwozdzikow i pierdolek ale czasem walniesz konkretny fant no i poznasz wykrywacz.Jakbym lazil z dyskryminacja to nigdy bym nie wykopal pistoletka z ww1 Steyerka:)
These users thanked the author yukon for the post:
Łukasz_Lubań
Rating: 5.56%
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Łukasz_Lubań
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2023, o 21:08
Województwo: Dolnośląskie

Re: Nowy użytkownik :) - porady dla Nowicjusza

Post autor: Łukasz_Lubań »

BoloYoung - zanim napisałem o pomoc to czytałem około 20 godzin na temat wykrywaczy. Niestety im więcej czytałem tym stawałem się głupszy. Potrafię kliknąć opcje „szukaj” nie mniej jednak kłopot polega na tym, że nie wiem czego do końca szukać 🙂.
Yukon - dziękuję za odpowiedź i za to, że nie odesłałeś mnie to dalszego szukania odpowiedzi 👍.
Panowie - piszcząc tutaj mam nadzieje, że znajdę wsparcie, jakiś kontakt, kogoś z kim będę mógł porozmawiać czy napisać gdy mam jakieś wątpliwości.
Co do Deusa 2 to nie mój budżet - na pewno na ten moment bo nie wiem czy złapię bakcyla na tyle, żeby inwestować 5,6,7 tysięcy. Nie mówię że 2500 to ostateczna cena jaką mogę wydać, ale nie chciałbym przekraczać max 4 tysięcy i chciałbym od was się dowiedzieć co kupić, aby już na początku przygody nie powiedzieć, ze to nie dla mnie 🙂
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10903
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Has thanked: 591 times
Been thanked: 643 times
Kontakt:

Re: Nowy użytkownik :) - porady dla Nowicjusza

Post autor: yukon »

co bys nie kupil za 3k.zl to bedzie dzialac,od wielu lat wykrywacze stoja w miejscu bo poprostu juz nic nie mozna lepszego wymyslic,firmy kombinuja z czestotliwosciami i vdi ale i tak stary kwadratowy zardzewialy gwozdz i srebrna moneta pokaza ten sam sygnal.No jedynie chyba ctx po grafice moze to rozroznic ale i to nie zawsze bo nie raz kumpel z ctx mowil ze gwozdz a ja wykopalem monete deusem na jego sygnale.Kup synowi jakis tani patyk Naprzyklad ace250,sobie cos lepszego i lazcie,jak masz dobry sygnal wolaj syna i porownujcie sygnaly,najlepsza nauka.Z tego hobby sie nie rezygnuje nigdy jak sie wciagniesz,jedynie posrane przepisy w PL moga cie z czasem zniechecic do kopania fantow,duzo podpierdalaczy,jak wychodzisz z domu nie pokazuj ze masz patyka,kup sobie pokrowiec na wedke i gadaj sasiadom ze jezdzisz z synem na ryby,im mniej wiedza tym lepiej,bo niektorzy mysla ze na takim wypadzie nakopiesz 3 kilo zlota po zydach i lubia strzelic z ucha na psy z zadrosci.
Pinpointer sobie kup inaczej ciezko cos znalesc malego,no i dobra lopatka,fiskarsy sa ok,tylko ta pomaranczowa raczke zaklej ciemna tasma bo widac to z kilometra.Na fb nic nie pokazuj bo tzw."archeolodzy" zamiast robic za co maja placone to szpieguja ludzi.
Szybko sie nauczysz,jest to wspaniale hobby,tylko ludzie kurvy jak to mawial marszalek hehee
These users thanked the author yukon for the post:
Barbartłomiej
Rating: 5.56%
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
Barbartłomiej
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 6 mar 2023, o 12:33
Województwo: Lubelskie

Re: Nowy użytkownik :) - porady dla Nowicjusza

Post autor: Barbartłomiej »

I to jest konkretna odpowiedź. Jeszcze jedno jak masz swój dom to ok, możesz w "rynsztunku" poszukiwacza kręcić się po podwórku ale gorzej jak mieszkasz w bloku. Teoretycznie jedziesz na ryby ale lepiej spakować ciuchy i przebierać się gdzieś po drodze. No i wyrozumiała "druga połowa", nie raz zebrałem opier... za pobrudzony balkon gdzie moczyły się złomki w roztworach, czy za pobrudzony blat czy ścierki.
Huzar
MLODSZY CHORAZY
MLODSZY CHORAZY
Posty: 230
Rejestracja: 28 maja 2019, o 13:49
Województwo: Brak

Re: Nowy użytkownik :) - porady dla Nowicjusza

Post autor: Huzar »

Jak sobie wychowasz,tak masz
Nie jestem "WSZYSCY" i nie mam na imię "KAŻDY"
Jak świat światem ukrainiec nie będzie Polaka bratem!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”