Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Wykrywacze metali innych marek
Glajt
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2022, o 11:58
Województwo: Podkarpackie

Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Glajt »

Cześć.
Chciałbym uzyskać informację na temat wykrywacza Duratec Spektrum.
W tym dziale znajduje się temat o nim, niestety został on zamknięty.
Wiem że jest to klon/kopia itp wykrywacza Quasar.
Z tego co czytałem jest to dobry- uniwersalny wykrywacz. Niestety w Polsce nie znalazłem firmy która go produkuje i serwisuje.
Natomiast znalazłem Durateca produkowanego w Polsce z 24 miesięczną gwarancją, serwisem, możliwością dokupienia sąd itp.
Dlatego też chciałbym uzyskać opinie od użytkowników tego sprzętu- co o nim sądzą i jak ma się ten wykrywacz do innych w tym przedziale cenowym (mniej niż 1000zł)?
Z nowych wykrywaczy niestety nie ma tu zbyt dużego wyboru.
Będę wdzięczny za opinie.
Pozdrawiam
Glajt
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: slawek153 »

Jakiś Patologiczny Youtuber co to reklamował, zarzekał się że nie jest to klon/kopia wykrywacza Quasara, za odmienne zdanie wręcz był bardzo niemiły w stosunku do innych osób, obrażał ich manipulował faktami. Chociaż każdy wiedział że jednak jest to kopia, po jego reklamie straciłem zaufanie do takich firm. Szczerość to jednak podstawa która jest pewną gwarancją rzetelności i przejrzystych zasad dla jakichkolwiek firm, czy reprezentujących ich Youtuberów. Stosunkowo odradzam, brak zmiennych softów, wysoko szumowy opam ( wzmacniacz operacyjny ) uszkodzona membrana może być brakiem alternatywy do naprawy, Przekaźniki na wejściu zamiast tranzystorów, nie wiem po co? brak schematu, dla tego bałaganu na pcb itd.
Glajt
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2022, o 11:58
Województwo: Podkarpackie

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Glajt »

Widziałem filmiki tego pana, później zacząłem szukać informacji o tym wykrywaczu.
Niestety nie ma ich za dużo.
Myślałem że ktoś z forum może się wypowiedzieć o pracy z tym sprzętem, ewentualnie o Quazarze.
Ogólnie to chyba quasar jest dobrym wykrywaczem?
Nie wiem w jakim stopniu filmy tego pana z YouTube są prawdą.
Dlatego pytam o opinie.
Nie znalazłem informacji że quasara produkuje w Polsce jakaś firma ( nie firma krzak lub ktoś z doskoku klęczący wykrywki w garażu).
Tego Durateca produkuje firma- zajmują się również automatyka przemysłową.
Ktoś kto planuje produkcję seryjną nie może sobie pozwolić na wypuszczanie bubli.
Z tad też moje zainteresowania tym sprzętem.
Cena 800zł za wykrywacz, cewkę, aku i ładowarkę jest również do przełknięcia.
Za Quazara ktoś z Ukrainy wola 650zł.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
borrat
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 12 paź 2019, o 13:58
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Karaina muminków

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: borrat »

Quasar jest płyrki, testy z powietrza to .uj, lepiej dołożyć i coś fabrycznego kupić z używek.
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: slawek153 »

Jest płytki jak jest źle zrobiony, a po drugie to żaden wykrywacz nie oszuka matematyki i fizyki
100 Ha to 1 km2 czyli kwadrat długi na 1 km i szeroki na 1000 metrów ( 1km) każdy meter to 1 km. czyli 1 km2 = 1000 kilometrów.
Mała wioska ma średnio 7 km2 to tyle co droga z Berlina do Stalingradu w obie strony.
Do rzeczy to powodzenia z głębokością wykrywaczy, zamiast szczęścia.
.
Glajt
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2022, o 11:58
Województwo: Podkarpackie

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Glajt »

Co do płytkości Quasara to może zależy od złożenia, sondy czy ustawień?
Oglądałem chyba rosyjski filmik jak porównywano głębokość sygnalizacji tego wykrywacza do jakiegoś markowego ( chyba Whites?). Test był w ziemi. I w tym teście wcale nie ustępował temu firmowemu wykrywaczowi.
Jak znajdę ten filmik to wstawię.
Myślę że dużą rolę będzie odgrywała dokładność wykonania, zastosowane podzespoły i przede wszystkim sonda.
Z moim robionym Allem też było podobnie.
Ja mam elektronikę i sondę robiona przez SWaldka i generalnie byłem z niej bardzo zadowolony. Jednak dużo było tych wykrywaczy ( zwłaszcza sond) zrobionych niezbyt dokładnie i ludzie to po prostu wyrzucali.
Dlatego też drążę temat tego producenta z Polski.
Glajt
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2022, o 11:58
Województwo: Podkarpackie

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Glajt »

Poniżej film o którym pisałem.
Ten drugi wykrywacz to Garret At Gold
Łopatolog
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1154
Rejestracja: 24 mar 2013, o 06:52
Województwo: Wybierz

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Łopatolog »

Takiego szita nie chciał bym za darmo :diabełek: :piwko: A Ty jeszcze chcesz jakąś kasę za to płaćić?Kup używkę a nie shit :piwko: Przedmówca napisał technicznie że to gówno ja to dosadniej napiszę.Chcesz kapse po piwie zbierać które widać?Jak Masz pociąg do fe to statyk, jak kolor to dynamik i tyla kombinacji :piwko: :diabełek: .Jak ktus cuś ględzi nie komiecznie chce sprzedac swa machinę :diabełek: :piwko: Nie sprzedaję wykrywaczy więc tylko rada.Jak gdzieś pisałem ja rolnik, więc części od maszyn gubię . Więc takich machin potrzebuję :hmm: :diabełek: :piwko: jedna część to1,5 złotych prawie dwa klocki . więc mam maszynę za 5 i nie ma problemu :diabełek: :piwko: :brecht: O statnio zgubiłem kawałek kombajna i jest bó l,(jest koszenie a machina kaput, a na cześc trzeba czekać 3 tygodnie) pola 200 h a sprzęt nie działa?Nie chodzi o kasę tylko o przestój . widzę nie stety że forum zmienię w rolnictwo :brecht: dobry urwa pomysł podałem niektórym.biznes in biznes :hmm: :brecht: :piwko: :diabełek: ale opatentowałem go urwa nie ma lekko odsyp :brecht: Więc zastanów się młody znalazco czy warti części rolnicze na złomie sprzedawać :brecht: :diabełek: :piwko:
Glajt
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2022, o 11:58
Województwo: Podkarpackie

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Glajt »

Rozumiem że masz ten wykrywacz i te przemyślenia piszesz ze swojego doświadczenia???
Nie potrzebuję wykrywacza na części rolnicze, tylko sprzęt w miarę możliwości uniwersalny ( z przewagą monet/ medalików).
Nie pogardzę jednak i meteorytami- mamy w planach wypad wakacyjny.
Dlatego też rozglądam się za wykrywaczem o takich możliwościach.
Z tego co się zorientowałem na ukraińskich stronach i na youtubie to ta wykrywką ma takie możliwości.
Szkopuł w tym żeby kupić sprzęt zrobiony przez kompetentną osobę.
Na OLX jest ogłoszenie gościa z Ukrainy który sprzedaje takie wykrywacze, jednak nie ma za bardzo rzetelnych informacji od użytkowników.
Z tad mój post.
Widziałem na forum że były osoby które mają Quasara arm.
Dla tego też piszę.
Nie wydam kilku tysięcy na sprzed który użyje sporadycznie.
Za 650 mogę kupić Quasara arm z Ukrainy a za 800 Durateca z Polski.
No wybacz. Nowy sprzęt za tą cenę???
Co zaproponujesz? Jakiegoś MD, czy Tianxuna?
No wtedy to dopiero się okopie złomu.
Łopatolog
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1154
Rejestracja: 24 mar 2013, o 06:52
Województwo: Wybierz

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Łopatolog »

jak napisałem wyżej nie diluję wykrywaczami :piwko: maj znajimy walnął meteoryt mając 1 raz wykrywke w rece. co tanie to drogie .nie napiszę jakim wykywką choć powinienem:))Takim gównem o jakim pytasz tylko chyba żelaz , U zywam zabawek 30 lat więc nie wiem o czym piszę :diabełek: :piwko: :brecht: Kup se gówno o które pytasz i luz:))) :brecht: :piwko: :diabełek:
Awatar użytkownika
Waclaw
Moderator
Moderator
Posty: 3352
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:58
Województwo: Małopolskie
Imię: Wacław

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Waclaw »

Za 1100zł. na OLX można kupić Rutusa Argo V3. Serwis producenta pewny i dobry.
"Przyjaciel to wróg, który się jeszcze nie ujawnił" :sad:
Glajt
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2022, o 11:58
Województwo: Podkarpackie

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Glajt »

Dzięki za info.
Nie brałem pod uwagę tego wykrywacza- po prostu nowy egzemplarz jest dużo po wyżej kwoty którą sobie ustaleń ma ten cel.
Zobaczę jak wygląda sprawa z tym sprzętem.
Polski producent/ serwis to niewątpliwy atut, jednak używany sprzęt to jednak loteria.
Awatar użytkownika
regmaglipt
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 32
Rejestracja: 18 lip 2021, o 14:38
Województwo: Brak
Imię: Miszcz
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: regmaglipt »

Miałem do czynienia ze sprzedającym z Ukrainy, odradzam chyba że chcesz sprzęt dostać na wiosnę :brecht: Zamówiłem fortune m3, przez pierwszy miesiąc mi to wysyłał, a kolejny miesiąc trwało dostarczenie paczki. Poza tym sprzęt jakościowo kiepski, i nie stabilny (może to była wina kiepsko wykonanej cewki) mało co nie owinąłem go o drzewo :arge:
These users thanked the author regmaglipt for the post:
Łopatolog
Rating: 5.56%
_______________________________
The Devil is in the details :diabełek:
Glajt
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2022, o 11:58
Województwo: Podkarpackie

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Glajt »

To potwierdzasz to co przypuszczałem- że z Ukrainy zakup to loteria.
Dlatego też zastanawiałem się nad zakupem tego Durateca.
Widziałem że na stronie mają możliwość wypożyczenia sprzętu.
Mam trochę za daleko na taki wyjazd ale pomyśle i chyba do nich zadzwonię z zapytaniem.
Muszę się z tym przespać.
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 27 times

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Marguz2 »

Mam nadzieję, że sprzęt będzie super, trochę się chyba napaliłeś- po filmikach to bardziej bym obstawiał to co Łopatolog napisał. Wg google mapy siedziba firmy mieści się w krzakach :-D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
These users thanked the author Marguz2 for the post (total 2):
borratregmaglipt
Rating: 11.11%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”