Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Wykrywacze metali innych marek
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: slawek153 »

Czyli dokładnie tak jak pisałem na początku, odnośnie swoich obaw co do takich firm .... :brecht: Wystarczy samemu wpisać w mapach Google i wszystko jasne :brecht: :brecht: :brecht:
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: slawek153 »

W pierwszym komentarzu pisałem cytuję ,,,,,Jakiś Patologiczny Youtuber co to reklamował, zarzekał się że nie jest to klon/kopia wykrywacza Quasara, za odmienne zdanie wręcz był bardzo niemiły w stosunku do innych osób, obrażał ich manipulował faktami. Chociaż każdy wiedział że jednak jest to kopia, po jego reklamie straciłem zaufanie do takich firm. Szczerość to jednak podstawa która jest pewną gwarancją rzetelności i przejrzystych zasad dla jakichkolwiek firm, czy reprezentujących ich Youtuberów"""" Jak widać się nie myliłem.
Awatar użytkownika
borrat
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 12 paź 2019, o 13:58
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Karaina muminków

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: borrat »

Marguz2 pisze:
28 sty 2022, o 08:42
Mam nadzieję, że sprzęt będzie super, trochę się chyba napaliłeś- po filmikach to bardziej bym obstawiał to co Łopatolog napisał. Wg google mapy siedziba firmy mieści się w krzakach :-D
Firma krzak :brecht:
Glajt
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2022, o 11:58
Województwo: Podkarpackie

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Glajt »

Co do tej reklamy j. zwierzaka, to właśnie po to tutaj napisałem zapytanie o opinie.
Filmy tego pana na temat tego wykrywacza zalatują z daleka reklamą. A więcej filmów praktycznie nie ma.
Jest jeszcze chyba dwóch użytkowników którzy pokazują ten wykrywacz: astrokosmo i lubelski odkrywca.
Jak sprawdzałem użytkownika astrokosmo, to mieszka kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrow od firmy produkującej Durateca. Więc też biorę pod uwagę stronniczość prezentacji tego sprzętu.
Jednak z tego co tam zobaczyłem to sam wykrywacz ma potencjał.
Nauczylem się że pochopna ocena czyjejś pracy może być krzywdząca.
Sam mam robiony wykrywacz który został ( razem z jego twórcą) zmasakrowany w internecie.
Po mimo iż dobrze zrobiony działał nie gorzej niż kanarek.
Na tamte czasy był bardzo dobrym sprzętem za śmieszne pieniądze.
Później okazało się że najwięcej zarzutów do konstruktora mialy osoby związane z innym polskim producentem wykrywek.
Widziałem że ktoś z forum ma ten sprzęt, dlatego też chciałem wiedzieć z pierwszej ręki jak się to ustrojstwo spisuje.
Może jeszcze odezwie się ktoś z naocznych światków tego wynalazku.
Firmę też sprawdziłem. Fakt z googlowozu wygląda że trzeba szałasu szukać, ale jak popatrzymy z góry to widać jakąś halę.
Pod tym samym adresem jest również zarejestrowany serwis laptopów który ma parę pochlebnych opinii.
Glajt
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2022, o 11:58
Województwo: Podkarpackie

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Glajt »

Chyba jakaś hala tam jednak jest.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
regmaglipt
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 32
Rejestracja: 18 lip 2021, o 14:38
Województwo: Brak
Imię: Miszcz
Lokalizacja: Zdolny Śląsk

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: regmaglipt »

Najwyraźniej za krzakiem istnieje jednak ta firma :brecht: Nie miałem durateca, ale słuchy mnie doszły że tak jak kolega łopatolog napomniał jest to kopia quazara, a więc wydaje mi się że ma dużo wspólnego z fortuną którą miałem. Przy trudnych gruntach to jest zmora, nie kieruj się głębokością sprzętu. Zrobisz co uważasz, ale na twoim miejscu wolał bym kupić jakąś sensowną używkę.
_______________________________
The Devil is in the details :diabełek:
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Marguz2 »

No to super, że jest jakaś hala teraz to już profeska. Nie widziałem nigdy tej maszyny jednak sposób reklamy mnie odstrasza.
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: slawek153 »

Czyja Hala? Ktoś tam bliżej mieszka co mógłby to sprawdzić ?
cx maniak
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 359
Rejestracja: 17 mar 2013, o 20:30
Województwo: Podlaskie
Imię: Tadeusz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: cx maniak »

Zdjęcia wnętrzności tego Durateca były zamieszczone na forum i dokładnie widać co i jak. Nie ma co tu roztrząsać kto i gdzie to produkuje. Że jest to plagiat nie ma wątpliwości.
Quasar natomiast jest jaki jest i tyle. To jest sprzęt DIY czyli dla pasjonatów którzy sami lubią coś poskładać. W pooszukiwaniach i tak więcej zależy od fartu niż sprzętu. Ponadto każdy wykrywacz trzeba poznać żeby w pełni wykorzystać jego możliwości. Znać wady i zalety itd.
Pozdrawiam.
These users thanked the author cx maniak for the post:
regmaglipt
Rating: 5.56%
Edek HM, Chance PI, Kret 2, Fortuna-M na ukończeniu, Quasar ARM .
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: slawek153 »

Filmiki z testów nie są jednoznaczne, porównywane wykrywacze nie mają jednych ustawień typu włącz/wyłącz. Wszystko zależy choćby do stosunku natężenia prądu na cewkę TX do czułości do wyboru filtra gruntu, oraz wiele, więcej bo bawić się w ustawienia można do woli na przykładzie choćby Quasara.
Awatar użytkownika
regmaglipt
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 32
Rejestracja: 18 lip 2021, o 14:38
Województwo: Brak
Imię: Miszcz
Lokalizacja: Zdolny Śląsk

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: regmaglipt »

Faktycznie możliwości ustawień ten wykrywacz ma wiele i nie wątpię że da się go ustawić do każdego rodzaju gruntu (moją fortunkę też się dawało) ale problem zaczyna się wtedy kiedy grunt zmienia się jak w kalejdoskopie, i zaczynamy wtedy kopać sygnały duchy a to nie jednego wyprowadziło z równowagi :arge: Z mojego przykładu w miejscach gdzie fortuna skalibrowana do gruntu co kilka metrów zaczynała dawać jak się okazało fałszywe sygnały, GM 5+SE radził sobie bez większego problemu. Nie wątpię że tym sprzętem da się dużo znaleźć, ale wszystko zależy od tego na jakich miejscówkach/glebach chce kolega kopać.
_______________________________
The Devil is in the details :diabełek:
cx maniak
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 359
Rejestracja: 17 mar 2013, o 20:30
Województwo: Podlaskie
Imię: Tadeusz

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: cx maniak »

Według mnie jeżeli ktoś miałby sobie Quasara/Durateka zbudować samodzielnie, to jest to dobra opcja na początek. Natomiast zakup tego wykrywacza, jeżeli można w podobnej cenie kupić używany markowy sprzęt mija się chyba z celem. Nigdy nie masz gwarancji na jakich komponentach ktoś ten sprzęt poskładał, a jak wykazała forumowa praktyka ma to duże znaczenie.
Andy dodał w sofcie śledzenie gruntu i wykrywacz sam się doń dostraja ( identycznie jak w Szansie), w przeciwieństwie do Krota, gdzie trzeba było nawet z ferrytem na poszukiwania jeździć, i kilka razy go dostrajać, bo VDI dryfowało pod wpływem temperatury.
Poszukaj wątku o tym Durateku na forum, tam jest sporo wyjaśnione na jego temat. Na zakończenie testy porównawcze na youtube są bardzo tendencyjne moim zdaniem. Często widać nawet detektory z wyzerowanym balansem gruntu aby były głębsze w gruncie czy powietrzu.
Pozdrawiam.
Edek HM, Chance PI, Kret 2, Fortuna-M na ukończeniu, Quasar ARM .
Awatar użytkownika
regmaglipt
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 32
Rejestracja: 18 lip 2021, o 14:38
Województwo: Brak
Imię: Miszcz
Lokalizacja: Zdolny Śląsk

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: regmaglipt »

O manipulacji w filmach z testów czy porównań wykrywaczy można by napisać elaborat ;) Na przykład wspomniane zaniżanie gruntu do tego stopnia że wykrywacz reaguje na wykopaną dziurę, wtedy co byśmy do tego dołka nie włożyli i na jakiej głębokości by to nie było to detektor się odezwie. To czysty marketing, oczywiście nie brakuje także rzetelnych testów. Więc trzeba umieć filtrować te informacje, a to przychodzi wraz z doświadczeniem po spędzeniu dużej ilości godzin z detektorami.
_______________________________
The Devil is in the details :diabełek:
Glajt
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2022, o 11:58
Województwo: Podkarpackie

Re: Duratec Spektrum/ Quasar ARM

Post autor: Glajt »

Dzięki za informację. Ja na razie wstrzymuje się z zakupem tego Durateca. Nie mam w tym momencie za bardzo okazji aby pojechać i osobiście sprawdzić ten wykrywacz, a na ślepo go nie kupię.
Gdyby jednak ktoś z użytkowników przyznał się do posiadania tego sprzętu, to z uwagą wysłucham opinii.
Chętnie też poczytam opinie o wykrywaczu Quasar.
Z tego co widzę to kilka osób tutaj go posiada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”