RUTUS Argo ver. 3.0 jak ustawic?

Wykrywacze metali marki Rutus
ODPOWIEDZ
cr7wawa
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2015, o 17:43
Województwo: Mazowieckie

RUTUS Argo ver. 3.0 jak ustawic?

Post autor: cr7wawa »

witam panowie bardzo mi sie przydały wasze cenne porady dotyczace ustawien dla argo ver 3 sonda DD29 mianowicie zaczne chodzic na trybie dynamicznym,czułosc 45-46,filtr standard i maskowanie 3 ale nie mam pojecia jaka dyskryminacje ustawic zeby nie przegapic monetki kolorowej .jest to moj nowy sprzet dlatego prosze o cenne wskazówki dziekuje pozdrawiam
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

RUTUS Argo ver. 3.0 jak ustawic?

Post autor: explokera »

Ustaw sobie 5 tonów i daj dyskryminację na -60.
Na samym początku znajomości z Rutusami kop tylko te sygnały ,które dają wyraźny sygnał koloru lub ewentualnie przeskakujący z koloru na stal ale tylko od czasu do czasu.
Wszelkie sygnały burczące i pomrukujące zostawiaj ,jak się zaznajomisz ze sprzętem zaczniesz i je kopać bo rozróżnisz po dźwięku i tonie czy to zardzewiały stalowy śmieć czy kolorowa moneta na granicy zasięgu.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
Festung
SPEC
SPEC
Posty: 1522
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:35
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Sátoraljaújhely

RUTUS Argo ver. 3.0 jak ustawic?

Post autor: Festung »

A ja bym zaproponował aby właśnie kopał wszystkie sygnały bo tak najszybciej zdobędzie praktykę i obeznanie ze sprzętem :pozdro:
Gdybym był cukierkiem jaki miałbym smak?
Byłbym twardym cukierkiem, innych opcji brak!
Dlaczego twardym skąd wybór taki?
One się wszystkim dają we znaki.
Stara szakala bajka.....
hauer13
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 41
Rejestracja: 28 sty 2013, o 16:05
Województwo: Wybierz

RUTUS Argo ver. 3.0 jak ustawic?

Post autor: hauer13 »

Jeśli chodzi o drobny kolor to dyskryminacja raczej bliżej zera ,a jak już pisał kolega Festung trzeba kopać i obserwować sprzęt.Myślę że po kilku wypadach nie będziesz miał problemu z rozróżnianiem sygnałów.Zacznij od mało zaśmieconych terenów.
Awatar użytkownika
zBYcH
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 117
Rejestracja: 29 mar 2015, o 15:16
Województwo: Lubuskie
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Vietz,. lubuskie

RUTUS Argo ver. 3.0 jak ustawic?

Post autor: zBYcH »

To samo pytanie na dwóch forach zadane, :polska:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

RUTUS Argo ver. 3.0 jak ustawic?

Post autor: explokera »

Owszem można ustawić dyskryminację blisko zera lub nawet na plusie ale na początku użytkowania Rutusa tego nie polecam robić.
To z prostego powodu iż na takim ustawieniu będzie masa sygnałów "duchów",które początkującego potrafią wku...
Ja jak zaczynałem zabawę z tą marką nie raz miałem ochotę połamać wykrywacz o najbliższe drzewo bo właśnie naczytałem się bzdur od "fachowców" o dyskryminacji na plusie i głupotach na temat schodzenia z czułości w wypadku wzbudzeń.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
hauer13
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 41
Rejestracja: 28 sty 2013, o 16:05
Województwo: Wybierz

RUTUS Argo ver. 3.0 jak ustawic?

Post autor: hauer13 »

Czyli kolega ma dwie wersje do wyboru.Dyskryminacji należy używać bo po to jest a ustawienie na -60 to równie dobrze może być ustawiona na -90 ,oczywiście cały czas piszemy o drobnym kolorze. Zawsze będzie jakieś ALE to może dyskryminacja coś wytnie a to zasięgu zabraknie.Jeśli możemy sobie umilić pracę z wykrywaczem to należy to zrobić.Jeśli chodzi o sygnały to psychicznie chora małpa może to ogarnąć a kopanie niepewnych sygnałów należy oceniać poprzez własne doświadczenie.Pomijając forumowe spory nikt tu nie napisze doskonałej recepty na ustawienie wykrywacza.Chodzić kopać i jeszcze raz kopać.Wszelkie ustawienia typu czułość,dyskryminacja należy dobrać do warunków terenowych.Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Awatar użytkownika
Regis
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 4 lip 2014, o 12:58
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

RUTUS Argo ver. 3.0 jak ustawic?

Post autor: Regis »

Drobne kolory wychodzą do -80 a w gruncie bardzo mocno zmineralizowanym i na -88 przy KK -2 np.polmos .Kwestia znajomości zasad rządzących rodzajem gleby i znajomością detektora.Program(20 tonów)pomaga w identyfikacji ponieważ jest w nim , 5 tonów dla samej stali.
Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Awatar użytkownika
borrat
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 12 paź 2019, o 13:58
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Karaina muminków

Re: RUTUS Argo ver. 3.0 jak ustawic?

Post autor: borrat »

Witam, używał ktoś Rutusa Argo v3 29 DD na plaży, jeśli tak to jakie ustawienia sprawdziły się najlepiej? Z rutkiem od nie dawna koleguje. Ustawiłem tryb jednoczesny, filtr standart, wzmocnienie audio max, maskowanie 2, szybość 11,kamienie magnetyczne na -5,dysryminacja na -20(spróbuje na -60) czułość na granicy wzbudzania czyli około 40 - 43 . Wykrywacz tak jakby stabilniej pracował na gruncie fabrycznym, przy strojeniu wbija się około 40. Za wszystkie uwagi z góry dzięki, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
borrat
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 12 paź 2019, o 13:58
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Karaina muminków

Re: RUTUS Argo ver. 3.0 jak ustawic?

Post autor: borrat »

up
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rutus”