Optima i sonda 29 dd

Wykrywacze metali marki Rutus
siwy_49
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 173
Rejestracja: 18 lis 2012, o 21:11
Województwo: Wybierz

Optima i sonda 29 dd

Post autor: siwy_49 »

Witam. Posiada ktoś może opte z cewka 29, chodzi mi o info na temat różnicy zasięgu. Np ile w powietrzu ma na 1 gr? Pozdrawiam
grucha106
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2014, o 18:54
Województwo: Mazowieckie

Re: Optima i sonda 29 dd

Post autor: grucha106 »

Wejdź na rutus.info tam masz wszystko :P
Redmeer
Porucznik
Porucznik
Posty: 513
Rejestracja: 3 sty 2013, o 08:31
Województwo: Wybierz

Re: Optima i sonda 29 dd

Post autor: Redmeer »

KOlejny co szulka wykrywki do szukania 1gr w powietrzu :)
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Optima i sonda 29 dd

Post autor: explokera »

Redmeer pisze:KOlejny co szulka wykrywki do szukania 1gr w powietrzu :)
I to z 0,5m najmarniej :)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
damianekstn
Porucznik
Porucznik
Posty: 731
Rejestracja: 6 mar 2014, o 18:56
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Optima i sonda 29 dd

Post autor: damianekstn »

Ja uwazam ze nie chce szukac 1 gr w powietrzu tylko dla pokaznia porowniania efektow.Nie spyta sie chyba o glebokosc 1 gr w ziemi bo mysle ze malo komu chce sie to sprawdzac w porownaniu do testu w powietrzu.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Optima i sonda 29 dd

Post autor: explokera »

A jaki sens ma sprawdzanie zasięgu w powietrzu skoro monety leżą w ziemi?
Wyniki porównań zasięgów wykrywaczy w powietrzu nie są identyczne z wynikami zasięgów w ziemi(tej samej).
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
damianekstn
Porucznik
Porucznik
Posty: 731
Rejestracja: 6 mar 2014, o 18:56
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Optima i sonda 29 dd

Post autor: damianekstn »

Jezeli w powietrzu lapie 1 gr w odleglosci 10 cm na mniejszej sondzie a na 29 lapie 1 gr w odleglosci 15 cm to w PRZYBLIZENIU(podkreslam w przyblizeniu) efekty w ziemi beda o 50 procent lepsze na 29 od efektow w ziemi o tej mniejszej.Czyz nie tak?:) :hmm:
Na tej ktora posiada moze sprawdzic zasieg i w ziemi i w powietrzu:) Mnozenie na krzyz :brecht:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Optima i sonda 29 dd

Post autor: explokera »

A bierzesz pod uwagę w swoim przykładzie zasięgów,że dla obu cewek zasięg na w/w monetę w ziemi będzie taki sam? :) :) :)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Tomb750
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 40
Rejestracja: 5 lut 2014, o 13:29
Województwo: Wybierz
Kontakt:

Re: Optima i sonda 29 dd

Post autor: Tomb750 »

@ explokera możesz wyjaśnić i rozwinąć swój wpis? Czy jest to możliwe co napisałeś że większa cewka ma taki sam zasięg jak mniejsza. Sam mam Rutusa z małą cewką DD i ciekawy jestem dużej DD. Z tego co napisałeś to nie zabardzo opłaca się kupować skoro taki sam zasięg. No może tylko dla kubatury przeszukanej ziemi w tym samym czasie.
siwy_49
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 173
Rejestracja: 18 lis 2012, o 21:11
Województwo: Wybierz

Re: Optima i sonda 29 dd

Post autor: siwy_49 »

Redmmer jesli nie masz nic mądrego do dodania to może oszczedzil bys sobie glupich komentarzy? Nie ma to jak nabijac sobie konto uszczypliwymi tekstami. Moze specjalnie dla Panów powinienem tak zapytać : Czy sonda dd 29 ma wiekszy zasieg od standardowej dd, a jesli tak to ile procent?
siwy_49
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 173
Rejestracja: 18 lis 2012, o 21:11
Województwo: Wybierz

Re: Optima i sonda 29 dd

Post autor: siwy_49 »

Exploker, sprawdzanie w powietrzu zasiegu ma taki sens, że daje mozliwosc choc przyblizonego porownania mozliwosci dwoch roznych sond. Na innym forum juz uzyskalem odpowiedz i obylo sie bez milych komentarzy. Dzieki wielkie za pomoc
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10903
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Optima i sonda 29 dd

Post autor: yukon »

Tez nie kumam dlaczego niby nie mozna testowac dwoch roznych cewek w tym samym patyku w powietrzu?wiadomo ze najlepsze sa testy w ziemi i to w nieruszonej,najlepiej w skarpie,ale jak mam cewke mala i duza to chyba roznica nawet i w powietrzu bedzie,bo jesli nie ma roznicy to na co kupowac wieksza cewke?po to siwy zadal pytanie chyba.
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
siwy_49
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 173
Rejestracja: 18 lis 2012, o 21:11
Województwo: Wybierz

Re: Optima i sonda 29 dd

Post autor: siwy_49 »

Kolego Tomb750, z informacji uzyskanych na innych forach wynika że duza sonda ma około 10-15% większy zasięg od standardowej. Dodatkowym plusem jest szersze pole przemiatania i w niektórych przypadkach dużo wieksza stabilność. Pozdrawiam
siwy_49
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 173
Rejestracja: 18 lis 2012, o 21:11
Województwo: Wybierz

Re: Optima i sonda 29 dd

Post autor: siwy_49 »

Dokładnie yukon tak jak mówisz, tyle że niektórym ciężko to zrozumieć. Przecież nie będę prosił żeby mi ktoś na mrozie testy w ziemi robił :)
Redmeer
Porucznik
Porucznik
Posty: 513
Rejestracja: 3 sty 2013, o 08:31
Województwo: Wybierz

Re: Optima i sonda 29 dd

Post autor: Redmeer »

Weźcie do ręki kiedyś jakiś zaawansowany wykrywacz (np. XLT), poróbcie testy w glebie i powietrzu, zrozumiecie. Oczywiście bierzecie pod uwagę tylko zasięg, mając w poważaniu takie kwestie jak specyfika, szybkość pracy, precyzja namierzania, wyważenie wykrywacza i ogólna sprawność zestawu.

Tego Wam 1gr w powietrzu nigdy nie da, choć nie wiem czy to ma dla niedzielnego poszukiwacza jakiekolwiek znaczenie. Później jednak jest problem, płacz i pytanie na forum, dlaczego ciągnie tak a nie inaczej i dlaczego inni kopią lepiej sprzętem tańszym.

Testy w powietrzu są bzdurnym, syntetycznym porównaniem. To jak badanie samochodów na hamowni i mówienie, że jak samochód A szybciej osiągnął maksymalną moc i prędkość, to na bank będzie lepszy w wyścigu po torze. Brzmi sensownie jak cholera. Dlatego ja, jeśli już, to preferuję testowanie na dołkach testowych zrobionych trochę wcześniej, aby obiekt już trochę się w ziemi "zaaklimatyzował". Dlaczego tak? Każdy świadomy użytkownik analizatorów wiroprądowych wiedzieć powinien.

Summa summarum, jedyną niemądrą rzeczą tutaj jest ocena wykrywacza po zasięgu w powietrza n 1gr na nieznanych ustawieniach. Nie mam pod ręka Proximy, ale potrafiłem ją ustawić na bdb zasięgi w powietrzu (co z tego, że była tak przestrojona, że nie dało się z nią chodzić, przecież w powietrzu łapała super:>). Do tego macie zwyczaj porównywać cewki koncentryczne i DD, które, uwaga, nie różnią się tylko nazwą tylko specyfiką działania. Idiotyzm goni idiotyzm.

Co do cewki DD nie patrz na zasięg tylko na to, czy odnajdziesz się w stylu jej pracy i czy jest ona Ci potrzebna. Jak chodzisz w czystych terenach, rzekłbym "standardowych", to ujdzie, ale na podmiejskie śmietnikowe pola to bym delikatnie mówiąc, nie polecał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rutus”