X-terra 705 akumulatorki czy baterie?

Wykrywacze metali marki Minelab
ODPOWIEDZ
krakus
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:15
Województwo: Wybierz

X-terra 705 akumulatorki czy baterie?

Post autor: krakus »

Witam Koledzy!
Chcial bym zasięgnąć informacji odnosnie zasilania w x-terre705 od kad kupiłem ten wykrywacz używam akumulatorków i zastanawiam sie czy przy użyciu bateri alkaicznych nie zwiększył by sie zasieg wykrywacza ? Wiadomo ze baterie maja moc 1,5v a akumulatorki 1,2v i na samym wstępie sumujac calkowite napiecie roznica jest 1,2v miedzy bateriami a akumulatorami czy ta roznica odbija sie na osiagach danego modelu?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
loopess
Moderator
Moderator
Posty: 628
Rejestracja: 13 lis 2012, o 20:52
Województwo: Łódzkie
Imię: Michał
Lokalizacja: SAMO CENTRUM KRAJU

Re: Odp: X-terra 705 akumulatorki czy baterie?

Post autor: loopess »

A jak się wykrywkę podłączy bezpośredni do gniazda sieci 230 woltów,to bez wychodzenia z domu będzie można w chinach szukać,tak zasięg wzrośnie...odpowiedź jest prosta na zasięgi nie ma wpływu czy używa się alumulatorków czy baterii
Wycinanie,frezowanie i grawerowanie cnc w materiałach drewnopochodnych tworzywach sztucznych oraz aluminium.
Grawerowanie oraz cięcie ploterem laserowym co2.
WWW.LOOP-TECH.PL
krakus
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:15
Województwo: Wybierz

Re: X-terra 705 akumulatorki czy baterie?

Post autor: krakus »

No prawie mogl bys miec racje ale co to ma do aku i bateri roznica miedzy tymi dwoma źródłami zasilania jest 1,2v wytumacze to tak to jest mniej wiecej na tej samej zasadzie jak wsadzic slabsze źródło energi do latarki tez bedzie swiecic ale slabiej i teraz wez sobie pomysl czy lepiej widac przy slabym swietle czy mocniejszym jak chcesz to wytlumacze Tobie na podstawie silniczkow samochodzikow itd jezeli nie zrozumiales :patelnia: i nie mowie tu o wyssanym z palca napieciu 230 volt tylko o zasilaniu bateriami a aku
Awatar użytkownika
żołnierzwyklęty
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 360
Rejestracja: 11 lis 2013, o 14:00
Województwo: Wybierz

Re: X-terra 705 akumulatorki czy baterie?

Post autor: żołnierzwyklęty »

krakus pisze:No prawie mogl bys miec racje ale co to ma do aku i bateri roznica miedzy tymi dwoma źródłami zasilania jest 1,2v wytumacze to tak to jest mniej wiecej na tej samej zasadzie jak wsadzic slabsze źródło energi do latarki tez bedzie swiecic ale slabiej i teraz wez sobie pomysl czy lepiej widac przy slabym swietle czy mocniejszym jak chcesz to wytlumacze Tobie na podstawie silniczkow samochodzikow itd jezeli nie zrozumiales :patelnia: i nie mowie tu o wyssanym z palca napieciu 230 volt tylko o zasilaniu bateriami a aku
Sądzę, że sprzęt jest zasilany jakimiś 6V :)
Jakiś tam stabilizator siedzi. Jak się mylę, to niech Koledzy elektronicy mnie poprawią.
Z doświadczenia z Tereską 705 powiem, że różnicy nie ma wcale.
Zresztą mit o wyższości aq nad bat i odwrotnie jest szeroko opisywany w necie.

Latarka to nie wykrywacz ;) a i sprawne aq nie ma 1,2V a (srednio licząc) 1,35 do nawet 1,45 ( bo i takie mam)

W aq liczy się bardziej ich wydajność prądowa (czy jak to sie tam fachowo nazywa) a mniej napięcie (oczywiście beż skrajności)

Dobre aku ciągnie lepiej (czytaj dłużej) niż baterie ze średniej pułki. Sprawdzone doświadczalnie na Teresce 705

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
loopess
Moderator
Moderator
Posty: 628
Rejestracja: 13 lis 2012, o 20:52
Województwo: Łódzkie
Imię: Michał
Lokalizacja: SAMO CENTRUM KRAJU

Re: Odp: X-terra 705 akumulatorki czy baterie?

Post autor: loopess »

Kolega kaktus nie zrozumiał sarkazmu... oczywiście że w wykrywaczu siedzi jakiś stabilizator bo bezsensem byłoby gdyby nie,bo na przykłqd wykrywacz by wariował jakby napięcie baterii spadło o kilka procent. Zawsze układy zasila się wyższym napięciem,na samym stabilizatorze występuje spadek napięcia. Może pokrętnie to tłumaczę ale chodzi o to że nie ma znaczenia czy są baterie czy akumulatorki,wszystko zależy od użytkownika w co chce inwestować
Wycinanie,frezowanie i grawerowanie cnc w materiałach drewnopochodnych tworzywach sztucznych oraz aluminium.
Grawerowanie oraz cięcie ploterem laserowym co2.
WWW.LOOP-TECH.PL
krakus
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:15
Województwo: Wybierz

Re: X-terra 705 akumulatorki czy baterie?

Post autor: krakus »

Przepraszam Koledzy ponioslo mnie z tym postem wczesniejszym dziekuje za wytumaczenie czyli lepsze aku tzn bardziej ekonomicznie a różnicy nie bedzie (moje zdanie na ten temat) . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
żołnierzwyklęty
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 360
Rejestracja: 11 lis 2013, o 14:00
Województwo: Wybierz

Re: X-terra 705 akumulatorki czy baterie?

Post autor: żołnierzwyklęty »

krakus pisze:Przepraszam Koledzy ponioslo mnie z tym postem wczesniejszym dziekuje za wytumaczenie czyli lepsze aku tzn bardziej ekonomicznie a różnicy nie bedzie (moje zdanie na ten temat) . Pozdrawiam

:spoko:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Minelab”