Garrett at pro problem

Wykrywacze metali marki Garrett
ODPOWIEDZ
Gumen
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2017, o 13:53
Województwo: Dolnośląskie

Garrett at pro problem

Post autor: Gumen »

Witam jakieś 2 miesiące temu kupiłem at pro używek bez gwarancji wersja bez wady powyżej 510, wszystko było w porządku ale teraz wykrywacz wzbudza się cały czas, i to nie wina cewki kabla ani baterii bo wszystkie części wymieniłem z kolegą który ma taki sam wykrywacz, czy może ktoś się orientuje co to może być i jaki może być koszt takiej naprawy? Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
dropek
Moderator
Moderator
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2014, o 03:46
Województwo: Brak
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: Garrett at pro problem

Post autor: dropek »

Witaj,
Duża szansa, że do puszki z elektroniką dostała się wilgoć... Skoro wszystko inne wyeliminowałeś należałoby to sprawdzić.
Ty wiesz w jaki sposób i w jakich warunkach użytkowałeś/przechowywałeś ostatnio sprzęt i sam powinieneś wiedzieć czy była taka możliwość by do środka dostała się wilgoć - to czy obudowa jest szczelna czy nie niestety jest niezależne od Ciebie ;) ..raczej być powinna ale wiadomo, że nie musi.

Pozdrawiam.
These users thanked the author dropek for the post:
Gumen
Rating: 5.56%
Gumen
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2017, o 13:53
Województwo: Dolnośląskie

Re: Garrett at pro problem

Post autor: Gumen »

Czyli co otwierać i jak coś suszyć?
Awatar użytkownika
dropek
Moderator
Moderator
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2014, o 03:46
Województwo: Brak
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: Garrett at pro problem

Post autor: dropek »

Jeśli masz jakieś rozeznanie w temacie to owszem próbuj skoro sprzęt już bez gwarancji. Pamiętaj tylko, żeby dokładnie później sprawdzić uszczelnienia w celu wyeliminowania nieszczelności. Możesz też zgłosić się do sprzedającego i poinformować go o tym podpytując czy coś wie na ten temat ;)

Jaj już otworzysz do elektroniki to zwróć uwagę na spoiny przy gnieździe sondy, na połączenie z koszyczkiem baterii czy przypadkiem przewody nie są w jakiś sposób uszkodzone, rzuć okiem na płytkę z elektroniką.. może coś Ci rzuci się w oko.
These users thanked the author dropek for the post:
Gumen
Rating: 5.56%
skaut22
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2014, o 17:30
Województwo: Wybierz

Re: Garrett at pro problem

Post autor: skaut22 »

Sprawdz połączenie kabla Twojej cewki z puszką, może wtyki są zgięte lub nie dokręca się jak powinno oraz co u mnie było - czy nie masz jakiegoś mikropęknięcia na cewce od spodu, wystarczy niewielka ryska która wygląda jak przyklejony włos, u mnie była w poprzek cewki długości 1,5 cm. Ja wydłubałem masę wokół pęknięcia, wysuszyłem na grzejniku i zalałem żywicą. Pomimo że w terenie nie wzbudzała się, traktowałem ją jako rezerwową a wlaściwą miałem nel hunter.
Powodzenia
ynzcodiwein
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2016, o 22:26
Województwo: Wybierz

Re: Garrett at pro problem

Post autor: ynzcodiwein »

latem miałem taki sam problem z garrettem at pro przy każdym ruchem wykrywaczem sie wzbudza a jest pow. 510... a problem tkwił w tym ze cewka była brudna ziemią np. rędziną po ostatnim wypadzie a szukalem w piachu i głupiał .Wystarczyło cewke umyć i za każdym razem robic balans gruntu w terenie. Mi to pomoglo i pomaga po każdym wypadzie czyszczę cewkę .
Awatar użytkownika
saper83
SPEC
SPEC
Posty: 1170
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:47
Województwo: Wybierz

Re: Garrett at pro problem

Post autor: saper83 »

Dołączę się do tematu.
U mnie problem jest taki że jak podłączam cewkę to wykrywacz wariuje. Jak odłączę jest normalnie i się nie wzbudza. Myślałem że to wina cewki ale podłączyłem druga i jest to samo. Myślę że to uszkodzenie wtyczki do cewki tej przy elektronice. Ktoś miał coś podobnego?
Awatar użytkownika
jc leczna
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1222
Rejestracja: 24 gru 2012, o 11:00
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Garrett at pro problem

Post autor: jc leczna »

saper83 pisze:
6 mar 2021, o 21:19
Dołączę się do tematu.
U mnie problem jest taki że jak podłączam cewkę to wykrywacz wariuje. Jak odłączę jest normalnie i się nie wzbudza. Myślałem że to wina cewki ale podłączyłem druga i jest to samo. Myślę że to uszkodzenie wtyczki do cewki tej przy elektronice. Ktoś miał coś podobnego?
Cześć 👋, jak miałem kiedyś at pro przez kilka lat naszczescie nic z nim się nie działo, problemów nie było. Ale we wcześniejszym patyku miałem podobnie jak mówisz, pojechał do serwisu na gwarancji i chyba właśnie wtyczkę przy elektronice wymienili jak dobrze pamiętam.
nie propaguje hitleryzmu , nazizmu ! , ale zbierać mozna bo to historia !
Awatar użytkownika
Waclaw
Moderator
Moderator
Posty: 3352
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:58
Województwo: Małopolskie
Imię: Wacław

Re: Garrett at pro problem

Post autor: Waclaw »

Jeżeli gniazdo jest montowane bezpośrednio na płytce drukowanej może puściły tylko luty. Wystarczyłoby poprawić luty i może pomoże.
"Przyjaciel to wróg, który się jeszcze nie ujawnił" :sad:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Garrett”