Śladem bieszczadzkich lwów

Wszystko co związane z I Wojną Światową
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 878
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: mariusz_w4 »

Lenk pisze:
30 paź 2019, o 23:31
ta/te gwiazda/gwiazdy to kto niby ?? bo jeśli chodzi o Olaf Popkiewicz,Saper, zwiadowce itd można ich wrzucić do jednego worka, ale to moje zdanie jeśli kogoś tym uraziłem to przepraszam

zdjęcie z neta z fantami jak dla mnie to tylko ta 122 godna uwagi
Olaf się chwalił głupkowato na fb że jest w Biesach i nigdy na oczy nie widział tyle porozrzucanych ludzkich kości a z amunicją która leży na wierzch można by kolejną wojnę wygrać .Saper też był ,ale to trochę inna bajka :)
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10900
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: yukon »

Wedrus dokladnie,ale choc jeden zabral na dol tez plastikowa butelke :Dwidzac ich wiedze na temat co sie dzialo w biesach czy nawet na tej gorce (wysadzona w powietrze w 1914 hehee).to mysle ze ta butelke plastikowa po kryniczance ktos zabral na dol myslac ze to nieznany ultra zadki granat Zelenskiego :brecht:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
Battlefield
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 49
Rejestracja: 25 paź 2012, o 19:01
Województwo: Podkarpackie

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: Battlefield »

Coś nie tak z ich wiedzą bo chyba umknęło to mojej uwadze? Zresztą z tego co wiem to kto chciał, mógł się wpisać na liste i jechać ^^ a nie teraz dawać jakieś uszczypliwe komentarze. Wg mnie fajna inicjatywa i pokaże niektórym betonom, że poszukiwacze to nie jest zło wcielone ;)
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10900
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: yukon »

A ogladales filmik na ktorym szef stowarzyszenia stwierdza ze Manilowa wysadzono w 1914?czy tez raczej sie zbytnio nie zaglebiasz w daty/wydarzenia byle sobie poryc na tzw.legalu?
Juz nie wspomne ze zwiadowca historii umiescil ta gorke w beskidzie niskim to juz jest parodia.
A beton od takich akcji napewno nie skruszeje ,a nawet sie zdenerwuje i jeszcze na tych kopaczy nasle swoje sily panstwowe bo stwierdza ze nie mozliwe aby z takiego pobojowiska wyszedl sam zlom.
Super fajna inicjatywa,zapelnic izbe pamieci w Baligrodzie szrotem.
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
Battlefield
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 49
Rejestracja: 25 paź 2012, o 19:01
Województwo: Podkarpackie

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: Battlefield »

Filmiki przeglądałem w formie "skakania" więc musiało mi to umknąć. Jak każdy znający temat poszukiwacz wie, że ta góra jest schodzona wzdłuż, wszerz, w poprzek i na ukos więc nie powinno dziwić to, że niewiele tam wyszło. Dobrze, że do takiej izby trafi nawet jak to nazwałeś złom, bo zawsze to przyjezdni z dalszych rewirów Rzeczpospolitej będą wiedzieć, że coś tam się działo. Dla nich liczą się "bumby i karabiny". Dopiero jak przyjadą znawcy tematu to stwierdzą, że są to popularesy. Beton się nie zdenerwuje bo oni mają to w poważaniu czy tam wyszły szklanki i zapalniki czy klamry i bagnety. Jedyne co to może ich zdenerwować, że znajdą się naśladowcy i będą też chcieli zrobić coś w Biesach na legalu. Akurat w pewnej kwestii wszyscy poszukiwacze stoją po jednej stronie barykady przeciwko systemowi i prawu, więc czasem trzeba/można przyklasnąć temu, nawet jeśli jest to konkurencja. Pasja ma łączyć a nie dzielić ;)
Awatar użytkownika
Lenk
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 289
Rejestracja: 4 kwie 2019, o 20:29
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Galicja

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: Lenk »

Battlefield pisze:
31 paź 2019, o 01:07
z tego co wiem to kto chciał, mógł się wpisać na liste i jechać ^^
hhaha dobre niektórzy są na czarnej liście, bo z tego co się orientuję mówią prawdę a to niektórym przeszkadza......, są nie z tego stowarzyszenia, są wrogami PZE, są wrogami stowarzyszenia, nie należysz do forum, nie ma zgody RODO itd..., medal ma zawsze dwie strony, STOWARZYSZENIE WŁASNEJ ADORACJI

według jednego z artykułów https://rzeszow.tvp.pl/45034658/slady-k ... eszczadach

cytat "Na górze Manyłowa w Bieszczadach, ponad 80 członków Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego Galicja, szukało pozostałości po jednej najkrwawszych bitew I Wojny Światowej."

80 osób :o , to ilość fantów nie urywa d.py statystki są bolesne , ale jak już pisałem teren mocno przekopany wiele wiele lat temu, co jest godne pokreślenia to tylko Inicjatywa i cel szczytny :)
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10900
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: yukon »

Spoko spoko battle,kazdy ma swoj punkt widzenia,mnie osobiscie takie spedy irytuja,co innego jakies poszukiwania miejsca bitwy pod Grunwaldem gdzie nie wiadomo dokladanie gdzie to bylo,poszukiwacze sie zbieraja w sile i cos dobrego robia,a tu co?co chca znalesc?zbiorowa mogila wiadomo gdzie jest,mogli choc krzyz ustawic w tym miejcu gdzie wskazywali kopacze ze byl jeszcze jakis czas temu.A tak pozbierali na rozkaz szklanki (wczesniej zreszta wykopane przez kopaczy i zostawione) do izby pamiec i na dol jazda na kielbaske hehe.


Ostatnie foto Manilowa przed atakiem,a dwa wczesniejsze to chyba kazdy odczyta daty ze to nie 1914 rok.
To tak jakbys powiedzial ze prowadzisz wykopaliska pod Grunwaldem gdzie byla bitwa w 1409 roku hehe
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10900
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: yukon »

Lenk czeski blad hehe.
Dla mnie te ich krzyze stawiane byle gdzie(przewaznie przy sciezkach)to porazka,szpetne biale dziwolagi,moze to i lepiej ze na Manylowej nic nie postawili w dole :D
Klasa sa w porowaniu do ich tandety te tabliczki ktore juz od lat 90tych stawial wiadomo kto po bieszczadzkich gorkach.
Ostatnio nawet piekny krzyz na Trochancu zamiast go odnowic bo byl tam pierwszy to wymienili na jakis krzyz z beskidu niskiego,masakra jakas.(naszczescie nie stowarzyszenie galicja)

Pierwsze foto biale "masowki" stowarzyszenia Galicja na Chryszczatej,drugie foto nowy krzyz na Trochancu.
A trzecie foto orginalny krzyz z Trochanca ktory tam stal od wielu lat z piekna inskrypcja,chyba najpiekniejszy,juz go nie ma...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
mario 1977
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2017, o 08:11
Województwo: Podkarpackie

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: mario 1977 »

Będąc w niedzielę z dzikiem, oczywiście mam pozwolenie na ten teren od WKZ spotkałem niespodziewanie Olafa Popkiewicza gawędziliśmy chyba z godzinę już ekipy z Galicji nie było tylko oni w dwójkę,jeszcze jedno był tam też Saperu wielu go zna z youtuba
mario 1977
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2017, o 08:11
Województwo: Podkarpackie

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: mario 1977 »

A po drugie takie akcje są fajne żeby upamiętnić takie miejsca ale znajdzie się paru takich co dołki nie zasypuje i jeszcze jest głupotą w taką porę jak jesień stawianie zapalonych zniczy wystarczy że wiatr lub coś innego przewróci takowy znicz i pożar gwarantowany
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: Yarek vel KIM »

mario 1977 pisze:
31 paź 2019, o 08:12
A po drugie takie akcje są fajne żeby upamiętnić takie miejsca ale znajdzie się paru takich co dołki nie zasypuje i jeszcze jest głupotą w taką porę jak jesień stawianie zapalonych zniczy wystarczy że wiatr lub coś innego przewróci takowy znicz i pożar gwarantowany
:zakrywa:
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie
Has thanked: 58 times
Been thanked: 309 times

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: Yarek vel KIM »

Tak czytam jak się sami nakręcacie i nie mogę uwierzyć. Dajcie im spokój, zrobili całkiem fajną akcję i brawa dla nich. Równie dobrze można wyśmiewać się z naszych zlotowych sprzątań cmentarzy. I tu do Mario. Też zostawiliśmy zapalone znicze. I las nie spłonął. Dziwne? Nie. Po prostu wszystko trzeba robić z głową.
These users thanked the author Yarek vel KIM for the post (total 2):
mario 1977baży G2
Rating: 11.11%
Awatar użytkownika
Wredny Borsuk
Porucznik
Porucznik
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2013, o 13:20
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lublin/W-wa
Has thanked: 122 times
Been thanked: 71 times

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: Wredny Borsuk »

Ból dupy zza siedmiu mórz... Jakie to małostkowe.
These users thanked the author Wredny Borsuk for the post (total 2):
Yarek vel KIMSpartanin
Rating: 11.11%
Żaden z obiektów prezentowanych na zdjęciach nie został przeze mnie zlokalizowany ani wydobyty z wykorzystaniem wykrywacza metali bądź innego urządzenia lub narzędzia. Przedstawione sceny i ich opisy są jedynie zaimprowizowanymi rekonstrukcjami.
mario 1977
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2017, o 08:11
Województwo: Podkarpackie

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: mario 1977 »

Wredny borsuk ból dupy masz a poczym
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 786
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: Śladem bieszczadzkich lwów

Post autor: marcin121 »

Wszystko by było jak najbardziej w porządku gdyby nie ten lans rodem z wiejskiej dyskoteki lat 90 .
Co do Olafa zapraszanie go to wprowadzanie chaosu do poszukiwań gość sam nie wie o czym bredzi
Szkoda że się słabo historycznie przygotowali .
ODPOWIEDZ

Wróć do „I Wojna Światowa”