Pomoc finansowa dla kolegi z forum

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
Awatar użytkownika
Waclaw
Moderator
Moderator
Posty: 3352
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:58
Województwo: Małopolskie
Imię: Wacław

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: Waclaw »

Już jest 5543zł.
"Przyjaciel to wróg, który się jeszcze nie ujawnił" :sad:
Awatar użytkownika
saper83
SPEC
SPEC
Posty: 1170
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:47
Województwo: Wybierz
Has thanked: 63 times
Been thanked: 31 times

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: saper83 »

Ja tu czegoś nie rozumiem...
Na forum konta ma ponad 1000 osób a na ratowanie Muzeum w Szerzynach tylko 56 osób wpłaciło jakieś pieniądze. To co z Was za pasjonaci historii jak w du.ie macie kolegę który chce uratować swoje muzeum uzbrojenia I Wojny .. :arge: :arge:
Ciężko odrzalowac nawet 10 zł i wpłacić dla kolegi który jest pasjonatem historii I Wojny ?
Ludzie popatrzcie w lusterko i się zastanówcie jak Wy byście się czuli w takiej sytuacji , gdyby Wam wszystko zabrali i nie mielibyscie kasy na to żeby odzyskać to co zbieraliscie przez lata.....
These users thanked the author saper83 for the post (total 6):
borsiaTSTShadowsyukonstomekimperator
Rating: 33.33%
Awatar użytkownika
Shadows
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 258
Rejestracja: 7 sty 2020, o 19:19
Województwo: Małopolskie
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Galicja

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: Shadows »

To by się w pewnym sensie zgadzało bo ja wyliczyłem dostępnymi narzędziami, że tutaj nie ma więcej aktywnych jak 70-80 osób. (mniej lub bardziej aktywnych).
Jest nas obecnie 57 osób, które wsparły.

Na moim forum w czasach świetności było 110k ludzi a aktywnych poniżej 3k, więc tym się nie sugeruj bo sprawa rzeczywistej aktywności zawsze i praktycznie wszędzie tak wygląda.
...dead eyes, see no future...
Awatar użytkownika
Wędrus
Administrator
Administrator
Posty: 2741
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:59
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Galicja

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: Wędrus »

Ludzie! kto ma, udostępniać znajomym na fb bo trochę impet przysiadł.
"Prawdziwy Polak nie kradnie, tylko zdobywa w walce, konfiskuje albo rekwiruje"
Awatar użytkownika
stomek
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1154
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 11:00
Województwo: Mazowieckie
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stolicy okolice

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: stomek »

Jeszcze taka informacja w temacie i po raz kolejny zapraszam do wsparcia .

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 4683081041
Wszystkie prezentowane przedmioty zostały znalezione podczas rodzinnych spacerów na giełdach i targach staroci ,nie zostały w żaden sposób namierzone oraz wydobyte za pomocą wykrywacza metali czy podobnych urządzeń.
Awatar użytkownika
morgan
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 145
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 12:05
Województwo: Podkarpackie

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: morgan »

Wpłata zrobiona, a co do fb to nie posiadam :bezradny:
Awatar użytkownika
rakieta
Major
Major
Posty: 888
Rejestracja: 27 wrz 2016, o 21:11
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: NL

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: rakieta »

morgan pisze:
18 cze 2020, o 17:03
Wpłata zrobiona, a co do fb to nie posiadam :bezradny:
Ja też, ale opis kuriozalnej sytuacji bez logowania możesz przeczytać
Awatar użytkownika
stomek
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1154
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 11:00
Województwo: Mazowieckie
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stolicy okolice
Has thanked: 129 times
Been thanked: 114 times

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: stomek »

Chciałbym wszystkim ofiarodawcom podziękować ze szczerego serca za tak wielkie zaangażowanie.
Udało nam się zebrać 6499 zł :ukłon: :ukłon: :ukłon: ( - 7,5% prowizji dla portalu )
Pieniążki zostały przekazane naszemu koledze w formie 2 przelewów bankowych.
Wkrótce więcej informacji, dotyczących aktualnej sytuacji w sprawie muzeum naszego kolegi.
These users thanked the author stomek for the post (total 6):
AgrawaJaskółkaShadowssaper83Wredny Borsuksiwy_x
Rating: 33.33%
Wszystkie prezentowane przedmioty zostały znalezione podczas rodzinnych spacerów na giełdach i targach staroci ,nie zostały w żaden sposób namierzone oraz wydobyte za pomocą wykrywacza metali czy podobnych urządzeń.
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 786
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: marcin121 »

A teraz ja wam coś powiem . Za tego Mosina kupionego tu od kolegi jutro wyłapię zawiasy tak z 3/5 koszty już przekroczyły 5 tysięcy już na dzień dzisiejszy Dojdzie jeszcze grzywna i to nie mała Przepadek karabinka i rok tłuczenia się po sądach . I mi nikt nie próbował pomóc
Awatar użytkownika
Wędrus
Administrator
Administrator
Posty: 2741
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:59
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Galicja

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: Wędrus »

No i kwas teraz.
"Prawdziwy Polak nie kradnie, tylko zdobywa w walce, konfiskuje albo rekwiruje"
Awatar użytkownika
rakieta
Major
Major
Posty: 888
Rejestracja: 27 wrz 2016, o 21:11
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: NL

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: rakieta »

marcin121 pisze:
8 kwie 2021, o 19:23
A teraz ja wam coś powiem . Za tego Mosina kupionego tu od kolegi jutro wyłapię zawiasy tak z 3/5 koszty już przekroczyły 5 tysięcy już na dzień dzisiejszy Dojdzie jeszcze grzywna i to nie mała Przepadek karabinka i rok tłuczenia się po sądach . I mi nikt nie próbował pomóc
Kolego a kto wie o Twojej sytuacji oprócz Ciebie. :hmm:
Więc skąd pretensje.
Awatar użytkownika
Shadows
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 258
Rejestracja: 7 sty 2020, o 19:19
Województwo: Małopolskie
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Galicja

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: Shadows »

Kwota fajna wyszła, szkoda, że tak dużo prowizji biorą, no, ale...
Powodzenia w walce.
...dead eyes, see no future...
Awatar użytkownika
MrProper
Podpułkownik
Podpułkownik
Posty: 957
Rejestracja: 4 paź 2013, o 20:45
Województwo: Wybierz

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: MrProper »

marcin121 pisze:
8 kwie 2021, o 19:23
A teraz ja wam coś powiem . Za tego Mosina kupionego tu od kolegi jutro wyłapię zawiasy tak z 3/5 koszty już przekroczyły 5 tysięcy już na dzień dzisiejszy Dojdzie jeszcze grzywna i to nie mała Przepadek karabinka i rok tłuczenia się po sądach . I mi nikt nie próbował pomóc
To, że wystawiłem nie znaczy, że sprzedawałem. Wystawiłem grzecznościowo uprzedzony, że jest to legal.
Wpierw zobacz od kogo kupiłeś( masz pięknie dane wypisane na papierze). Rozmawiałeś i z gościem od którego kupiłeś jak i z rusznikarzem i teraz twierdzisz ,że to moja wina?
Teknetics delta 4000+ Detech 13" Ultimate && Garrett At Pro International
Awatar użytkownika
MrProper
Podpułkownik
Podpułkownik
Posty: 957
Rejestracja: 4 paź 2013, o 20:45
Województwo: Wybierz
Has thanked: 22 times
Been thanked: 95 times

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: MrProper »

Teraz coś z goła o sprawie jak i zbiórce. Wzbraniałem się jak mogłem przed ogólna zbiórką na rzecz mojej osoby z kilku osobistych powodów lecz wola większości wygrała. Nie ukrywam, że kasa którą zebraliście odciążyła mnie finansowo biorąc pod uwagę, że aktualne koszty sprawy przekroczyły 10 tys. Równolegle również wprowadzam zabezpieczenia w pomieszczeniu pod broń ostrą i w tej chwili dla samych zabezpieczeń stanęło na 15 tys więc kwota sumaryczna robi się dosyć pokaźna. Czuję się zobowiązany wobec Was aby każdemu podziękować za okazaną pomoc, gdyby nie ta akcja podejrzewam, że bym tym wszystkim rzucił i odpuścił żywot zbieracza.
Teraz coś o sprawie jak i aktualnej sytuacji. Aktualnie nie jest mi postawiony żaden zarzut, nie jest wobec mnie zastosowany żaden środek zapobiegawczy, czekam na ostatnią opinię biegłego. W toku postępowania stwierdzono, że KAŻDY przedmiot jest zabytkiem, lecz jak później stwierdzono zabytki te mogę posiadać. Duży wpływ na takie stwierdzenie wywołały ekspertyzy które wykazały dbałość o przedmioty oraz wykazano dosyć pokaźną działalność jako jednostka muzealna. W końcu do zadań muzeum podstawowym obowiązkiem jest gromadzenie oraz dbanie o zabytki. Kolejną kwestią która na pewno Was interesuje jest pojęcie wykrywaczy. Z tego tytułu również nie ma żadnych konsekwencji, należy pamiętać, że wszystko muszą udowodnić, bez tego to tylko zastraszanie i gdybanie. Z tego miejsca chciałbym Was ustrzec przed kilkoma rzeczami w razie "W". Nie zapamiętujcie haseł do swoich kont na przeglądarce, w moim wypadku starano się wejść na forum oraz fb, lecz niezapisane i pozmieniane hasła im to uniemożliwiły. Kolejną rzeczą są niestety zdjęcia, mogą być wasze bądź nawet foty z internetu.... nieważne, będą to traktować jako wasze. Wyobraźcie sobie zdjęcie 305mm zawieszonej na drzewie za pomocą łańcuchów które widnieje w waszych aktach :) No i oczywiście korespondencje, wszystko jest prześwietlane, każda wiadomość. Zapewne wielu z Was słyszało jakie to straszne BOMBY u mnie znaleziono, to teraz opowiem o tej zbrodni :). Na poligon pojechało: 76 szklanka carska wypiaskowana/zakonserwowana, 150 szklanka aw wypiaskowana/zaciapkana, zapał m75 wykopek oraz carska szklanka 122 z redukcją oraz dziurą w dupie. Mam nadzieje, że rozwiałem wątpliwości i legendy o wkręconych pociskach w imadle, jak i kilku 305 które rzekomo posiadałem(PS. nawet nie mam imadła :D). No i oczywiście sławetna broń, sam powód najazdu wskazywał na dosyć ciekawy donos w sprawie broni sporządzony przez kogoś orientującym się w temacie. Pierwotnie postawiono mi zarzut nielegalnego posiadania broni lecz jak później orzekł dyrektor jednego z muzeów państwowych muzeum może posiadać broń i amen. W tej chwili badane są elementy broni jak i broń które były poza inwentarzem, typowe śmieci ale jednak w świetle prawa musza zostać zbadane i zapewne wykazą, że podlegają pod ustawę BiA. Tak z grubsza tak to wygląda. Kłaniam się nisko i pozdrawiam ja... bandyta proper
These users thanked the author MrProper for the post (total 7):
AgrawanytuShadowssaper83chudybyk1Wredny Borsukłolter
Rating: 38.89%
Teknetics delta 4000+ Detech 13" Ultimate && Garrett At Pro International
Awatar użytkownika
Agrawa
Podpułkownik
Podpułkownik
Posty: 994
Rejestracja: 8 sty 2014, o 22:00
Województwo: Wybierz

Re: Pomoc finansowa dla kolegi z forum

Post autor: Agrawa »

Pięknie napisane
http://www.trawniki.hg.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”