Policjantom ,,opadły szczęki"...

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szperacz11
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 22:26
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Policjantom ,,opadły szczęki"...

Post autor: szperacz11 »

Hej.
Jak wynika z tekstu służby zabierają już nawet monety z PRL które każdy ma w domu praktycznie...cytat : ,, W chwili zatrzymania mężczyźni mieli przy sobie wiele ciekawych znalezisk, m.in. bilon z okresu PRL. A ,,Lubelscy archeolodzy nie posiadają się z radości"
To niech się wezmą do roboty i zaczną szukać a nie czekają na gotowe . Piszę że rzadko w regionie są przeprowadzane badania. To ja się pytam, za co oni tam pensje biorą w tym rejonie? Za pierdzenie w stołki i przekładanie papierów?
" https://www.o2.pl/informacje/archeolodz ... 952973408a
Eksploruj. Pieniądze można odzyskać. Czasu-nigdy....
Awatar użytkownika
mlody1975
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 161
Rejestracja: 1 mar 2017, o 15:58
Województwo: Lubelskie
Imię: andrzej

Re: Policjantom ,,opadły szczęki"...

Post autor: mlody1975 »

Szkoda gadać.
Dobrze że wiosna tuż tuż, zazieleni się i będzie można trochę spokojniej połazić z patykiem
Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć
Awatar użytkownika
szperacz11
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 22:26
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: Policjantom ,,opadły szczęki"...

Post autor: szperacz11 »

Ja tam na wszystkie monety które zakupiłem trzymam dowody zakupu. Bo zapewne zarekwirowali by i monety z drugiego końca świata które kupiłem i posiadam. Z drugiej strony młodzi pewnie kupili wykrywki i na przypale wałęsali się na widoku, stąd taki efekt...
Eksploruj. Pieniądze można odzyskać. Czasu-nigdy....
Awatar użytkownika
lipa71
ST.SIERZANT-SZTABOWY
ST.SIERZANT-SZTABOWY
Posty: 216
Rejestracja: 13 lis 2012, o 22:41
Województwo: Lubelskie
Has thanked: 30 times
Been thanked: 12 times

Re: Policjantom ,,opadły szczęki"...

Post autor: lipa71 »

To z naszego lokalnego portalu :
https://bilgorajska.pl/aktualnosc,26318 ... rnych.html
Poziom pismaków z o2 żenujący.
Już sam początek powala
"Dwaj młodzieńcy z Biłgoraju..." Z Biłgoraja .Język polski trudna języka.
Mamy nieźle przeszkolonych policjantów.
"...Policjanci wybrali się do ich mieszkań, a gdy zobaczyli, co tam trzymają, opadły im szczęki."
Wystarczył rzut oka i wiedzieli co chłopaki nakopali.
Za to lubelscy archeolodzy nic nie wiedzą co maja na swoim terenie.
"...Lubelscy archeolodzy nie posiadają się z radości, gdyż zabezpieczone znaleziska mogą okazać się przełomowe."
No i podpis pod zdjęciem:
Niesamowite odkrycia w mieszkaniach dwóch zatrzymanych mężczyzn (Facebook, Lubuski Wojewódzki Konserwator)
Przepraszam LUBUSKIE za wojewódzkiego konserwatora zabytków ;)
"... Młodzieńcy spacerowali po okolicy z wykrywaczami metali. 21 i 22-latek z powiatu biłgorajskiego zostali zatrzymani, ponieważ nie mieli pozwolenia na prowadzenie takiej działalności, choć wymaga tego ustawa o ochronie zabytków."
To już spacerować z wykrywaczem nie można ? Myślałem ,że spacery są dozwolone tylko poszukiwania za pomocą wykrywacza nie.
"...Niektóre z nich wprawiły w osłupienie nawet doświadczonych archeologów."
To gdzie oni zdobywali doświadczenie ??????
Chyba nigdzie bo :
"...Naukowa wartość odkrycia jest ogromna, szczególnie że w regionie, w którym znaleziono przedmioty, rzadko przeprowadzono jakiekolwiek badania,"
Żaden archeolog nawet nie pomyślał ,żeby tam pojechać, pochodzić , posprawdzać.
I na koniec :
"... po zakończonym postępowaniu trafią w ręce naukowców do dalszych badań, które mogą okazać się przełomowe w kwestii wyznaczania nowych miejsc stanowisk archeologicznych."
Nowe miejsca stanowisk ???? A kto tam będzie kopał jak nie mają środków na prowadzenie badań ?
Cały obszar Polski to jedno wielkie stanowisko archeologiczne. Tak byłoby dla nich najlepiej.
Mam znajomego archeologa , taki prawdziwy co jak kończył pracę w muzeum to jadąc do domu jeszcze coś tam musiał kopnąć ;)
Ale skutecznie go zniechęcili do tego bo muzeum nie miało środków na przeprowadzenie prac terenowych. Rzucił to w cholerę i został wolnym strzelcem.

To mój chyba najdłuższy post na tym forum. Ufff.
Mógłbym jeszcze pisać o bezsensownym prawie ale to już przerabialiśmy milion razy.
Pozdrawiam.
These users thanked the author lipa71 for the post (total 6):
yukondago2janosik 73viwaldimlody1975lr_slavek
Rating: 33.33%
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10902
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Has thanked: 591 times
Been thanked: 643 times
Kontakt:

Re: Policjantom ,,opadły szczęki"...

Post autor: yukon »

Lipa pieknie to wypunktowales,ja od lat wyznaje zasady takie:,nic im nie pokazywac,nic nie przekazywac,nie dzialac z nimi,olewac ich,oddawac fajne znaleziska do prywatnych muzeow,nie powiadamiac ich o niczym,nie kupowac od nich pozwolen,nie wierzyc w PZE.
These users thanked the author yukon for the post (total 6):
PCVIgłamlody1975Pilarzdrożdżu84lr_slavek
Rating: 33.33%
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie

Re: Policjantom ,,opadły szczęki"...

Post autor: Marguz2 »

lipa71 pisze:
8 kwie 2022, o 21:27
To z naszego lokalnego portalu :
https://bilgorajska.pl/aktualnosc,26318 ... rnych.html
Poziom pismaków z o2 żenujący.
Już sam początek powala
"Dwaj młodzieńcy z Biłgoraju..." Z Biłgoraja .Język polski trudna języka.
Mamy nieźle przeszkolonych policjantów.
"...Policjanci wybrali się do ich mieszkań, a gdy zobaczyli, co tam trzymają, opadły im szczęki."
Wystarczył rzut oka i wiedzieli co chłopaki nakopali.
Za to lubelscy archeolodzy nic nie wiedzą co maja na swoim terenie.
"...Lubelscy archeolodzy nie posiadają się z radości, gdyż zabezpieczone znaleziska mogą okazać się przełomowe."
No i podpis pod zdjęciem:
Niesamowite odkrycia w mieszkaniach dwóch zatrzymanych mężczyzn (Facebook, Lubuski Wojewódzki Konserwator)
Przepraszam LUBUSKIE za wojewódzkiego konserwatora zabytków ;)
"... Młodzieńcy spacerowali po okolicy z wykrywaczami metali. 21 i 22-latek z powiatu biłgorajskiego zostali zatrzymani, ponieważ nie mieli pozwolenia na prowadzenie takiej działalności, choć wymaga tego ustawa o ochronie zabytków."
To już spacerować z wykrywaczem nie można ? Myślałem ,że spacery są dozwolone tylko poszukiwania za pomocą wykrywacza nie.
"...Niektóre z nich wprawiły w osłupienie nawet doświadczonych archeologów."
To gdzie oni zdobywali doświadczenie ??????
Chyba nigdzie bo :
"...Naukowa wartość odkrycia jest ogromna, szczególnie że w regionie, w którym znaleziono przedmioty, rzadko przeprowadzono jakiekolwiek badania,"
Żaden archeolog nawet nie pomyślał ,żeby tam pojechać, pochodzić , posprawdzać.
I na koniec :
"... po zakończonym postępowaniu trafią w ręce naukowców do dalszych badań, które mogą okazać się przełomowe w kwestii wyznaczania nowych miejsc stanowisk archeologicznych."
Nowe miejsca stanowisk ???? A kto tam będzie kopał jak nie mają środków na prowadzenie badań ?
Cały obszar Polski to jedno wielkie stanowisko archeologiczne. Tak byłoby dla nich najlepiej.
Mam znajomego archeologa , taki prawdziwy co jak kończył pracę w muzeum to jadąc do domu jeszcze coś tam musiał kopnąć ;)
Ale skutecznie go zniechęcili do tego bo muzeum nie miało środków na przeprowadzenie prac terenowych. Rzucił to w cholerę i został wolnym strzelcem.

To mój chyba najdłuższy post na tym forum. Ufff.
Mógłbym jeszcze pisać o bezsensownym prawie ale to już przerabialiśmy milion razy.
Pozdrawiam.
Wiesz jak jest Tata, nóż się otwiera. Te wypociny pismaka są napisane przez debila dla debili, niestety działa...
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 787
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: Policjantom ,,opadły szczęki"...

Post autor: marcin121 »

Ale na moje oko tam nie ma żadnych przedmiotów które mają wartość historyczną oraz naukową a tylko takie są zabytkami .Samo to że są tam stare monety przedmioty nie klasyfikuję ich jako zabytki . Są owszem przedmioty kolekcjonerskie o wartości kolekcjonerskiej
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie

Re: Policjantom ,,opadły szczęki"...

Post autor: Marguz2 »

"zabytek – nieruchomość lub rzecz ruchomą, ich części lub zespoły, będące
dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadectwo minionej epoki bądź zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym
ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową" wszystko mozna podpiąć
Mati7979
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 70
Rejestracja: 25 mar 2021, o 19:04
Województwo: Śląskie
Has thanked: 21 times
Been thanked: 15 times

Re: Policjantom ,,opadły szczęki"...

Post autor: Mati7979 »

i tak do usrania będą podpinać :) ... Pasja albo konsternacja.. Kije w dłoń :)
Pozdrawiam
These users thanked the author Mati7979 for the post:
mlody1975
Rating: 5.56%
• Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
baży G2
Moderator
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 22 paź 2012, o 12:15
Województwo: Mazowieckie
Imię: Krzysztof

Re: Policjantom ,,opadły szczęki"...

Post autor: baży G2 »

Wystarczy zmienić obecne przestępstwo na wykroczenie, jak było dawniej. I pewien jestem, że żaden milicjant nie ruszy dupy, bo do statystyk się nie liczy.
...Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
A.Asnyk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”