Policja odzyskała ponad 4 tys. zabytkowych przedmiotów, w tym z czasów rzymskich. Zatrzymano 14 osób

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
ODPOWIEDZ
rkobra
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 432
Rejestracja: 7 sty 2016, o 19:44
Województwo: Wybierz

Policja odzyskała ponad 4 tys. zabytkowych przedmiotów, w tym z czasów rzymskich. Zatrzymano 14 osób

Post autor: rkobra »

14 osób zatrzymanych i ponad cztery tysiące odzyskanych zabytkowych przedmiotów - to efekt ogólnopolskiej akcji policji przeciwko nielegalnym handlarzom zabytkami. Wśród przejętych historycznych przedmiotów była armata, średniowieczny miecz czy zapinki z czasów rzymskich.

Link:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... =BoxNewsMT
Awatar użytkownika
baży G2
Moderator
Moderator
Posty: 2377
Rejestracja: 22 paź 2012, o 12:15
Województwo: Mazowieckie
Imię: Krzysztof
Has thanked: 66 times
Been thanked: 157 times

Re: Policja odzyskała ponad 4 tys. zabytkowych przedmiotów, w tym z czasów rzymskich. Zatrzymano 14 osób

Post autor: baży G2 »

:brecht: Piękny news, jak zwykle zresztą.
"Wiele z nich to zabytki z okresu wpływów rzymskich, średniowiecza czy czasów nowożytnych, które mogły być wykopane za pomocą detektorów metali."
Nie wiem jak Wy, ale ja jeszcze nie kopałem wykrywaczem, szpadlem to i owszem.
"Stowarzyszenia poszukiwaczy za pomocą detektorów metali próbują zmienić to prawo na bardziej liberalne."
To znaczy co ? Leją tych jaśnie nam panujących tymi detektorami po głupich łbach ?
No coments.
These users thanked the author baży G2 for the post (total 5):
chudybyk1witmosSchizmarakietamorgan
Rating: 27.78%
...Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
A.Asnyk
Romulus
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 19 lis 2012, o 18:50
Województwo: Małopolskie

Re: Policja odzyskała ponad 4 tys. zabytkowych przedmiotów, w tym z czasów rzymskich. Zatrzymano 14 osób

Post autor: Romulus »

A nie sądzicie że to jest odpowiedź (kontratak) na m.in. ostatni film PZE ?
Godzinę temu słyszałem tę informację na RMF-ie . Skutek ? Ludziom nie zorientowanym w temacie utrwala się obraz przestępcy
z wykrywaczem w ręku . Czuję się coraz bardziej osaczony :diabełek: :diabełek: :diabełek:
BoloYoung
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 162
Rejestracja: 28 cze 2019, o 19:41
Województwo: Świętokrzyskie

Re: Policja odzyskała ponad 4 tys. zabytkowych przedmiotów, w tym z czasów rzymskich. Zatrzymano 14 osób

Post autor: BoloYoung »

baży G2 pisze:
29 sty 2021, o 10:21
"Wiele z nich to zabytki z okresu wpływów rzymskich, średniowiecza czy czasów nowożytnych, które mogły być wykopane za pomocą detektorów metali."
Nie wiem jak Wy, ale ja jeszcze nie kopałem wykrywaczem, szpadlem to i owszem.
Może autor tego (pożal się Boże) artykułu jest tak zdolny, że udała mu się ta sztuka :brecht:
baży G2 pisze:
29 sty 2021, o 10:21
"Stowarzyszenia poszukiwaczy za pomocą detektorów metali próbują zmienić to prawo na bardziej liberalne."
To znaczy co ? Leją tych jaśnie nam panujących tymi detektorami po głupich łbach ?
No tu nie ukrywam, że chętnie bym się przyłączył do tej łomotaniny.
Wykrywacza szkoda, jest wiele więcej wart niż durny łeb betona, ale akumulatorem żelowym chętnie bym przywalił :-D
Romulus pisze:
29 sty 2021, o 10:41
A nie sądzicie że to jest odpowiedź (kontratak) na m.in. ostatni film PZE ?
Nie. To zdecydowanie za szybko. Za mało czasu na "rozpracowanie" i namierzenie 14 osób.
Nasza policja tak szybko nie działa :-P
Romulus pisze:
29 sty 2021, o 10:41
Ludziom nie zorientowanym w temacie utrwala się obraz przestępcy z wykrywaczem w ręku .
To fakt, być może temu właśnie służą te "artykuły".
Może właśnie o to chodzi, żeby jak więcej ludzi przekonać o tym, że każdy z wykrywką to złodziej i przestępca.
W jakim kraju my żyjemy? :mur:
Piszę po Polsku, nie ma więc wątpliwości, czy chodzi mi o "laske" czy "łaskę" ;-)
Łopatolog
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1158
Rejestracja: 24 mar 2013, o 06:52
Województwo: Wybierz

Re: Policja odzyskała ponad 4 tys. zabytkowych przedmiotów, w tym z czasów rzymskich. Zatrzymano 14 osób

Post autor: Łopatolog »

Gdzie ta armata?a 4,5 tysia zabytków?łusek z pepeszki tyle naliczyli :diabełek: :piwko: :brecht: Gwizdki widzę typowo rzymskie :brecht: :diabełek: Szkoda że pereli jeszcze nie pokazali , ,czy polmosów :diabełek:
Awatar użytkownika
Shadows
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 258
Rejestracja: 7 sty 2020, o 19:19
Województwo: Małopolskie
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Galicja

Re: Policja odzyskała ponad 4 tys. zabytkowych przedmiotów, w tym z czasów rzymskich. Zatrzymano 14 osób

Post autor: Shadows »

Tak wygląda szeroko zakrojona nagonka i propaganda przeciwko nam. Używa się ogólników jak np "wykrywacz metali" aby ciemnotę przekonać, że każdy z nas to bandyta, później taki jeden czy drugi z wypranym łbem idzie przez las, widzi Shadowsa z patykiem i dzwoni na Policję, bo "przestępca" czegoś tam szuka. O to im chodzi, aby wyrobić wśród ciemniaków takie przekonanie. Mamy takie czasy, że propaganda medialna razi bardziej niż pocisk z AK47...
...dead eyes, see no future...
Awatar użytkownika
rura
Podpułkownik
Podpułkownik
Posty: 989
Rejestracja: 8 lis 2012, o 08:30
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Policja odzyskała ponad 4 tys. zabytkowych przedmiotów, w tym z czasów rzymskich. Zatrzymano 14 osób

Post autor: rura »

Jeden bezmózg pisze i gada pierdoły, drugi ,,czyta i słucha" ... a jak mnie juź któryś zczepi to mówi źe jestem ZŁOTNIK i latam po ogródkach z ODKRYWACZEM i NIM KOPIE po nocach
" Wolę ponieść śmierć próbując wstać, niż żyć na kolanach..."
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 786
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: Policja odzyskała ponad 4 tys. zabytkowych przedmiotów, w tym z czasów rzymskich. Zatrzymano 14 osób

Post autor: marcin121 »

Pamiętacie te kopię nieśmiertelnika obozowego Teraz Wróciła
Awatar użytkownika
Waclaw
Moderator
Moderator
Posty: 3352
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:58
Województwo: Małopolskie
Imię: Wacław

Re: Policja odzyskała ponad 4 tys. zabytkowych przedmiotów, w tym z czasów rzymskich. Zatrzymano 14 osób

Post autor: Waclaw »

Jeszcze jej nie oddali właścicielowi ? Dalej wierzą że to oryginał.
"Przyjaciel to wróg, który się jeszcze nie ujawnił" :sad:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”