PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
danielosek
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 10 gru 2018, o 10:22
Województwo: Śląskie
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: danielosek »

PZE - atakuje, Ciemna strona Archeobiznesu część 1


https://www.youtube.com/watch?v=_-lMdATZDJI&t=1s
These users thanked the author danielosek for the post (total 8):
bzyku2019Cataderoslawek153bakłażanrakietaShadowsJaskółkaimperator
Rating: 44.44%
BoloYoung
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 162
Rejestracja: 28 cze 2019, o 19:41
Województwo: Świętokrzyskie

Re: PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: BoloYoung »

DOBRZE!!!
Tak trzymać. Trzeba walczyć z tą machiną.
Piszę po Polsku, nie ma więc wątpliwości, czy chodzi mi o "laske" czy "łaskę" ;-)
BoloYoung
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 162
Rejestracja: 28 cze 2019, o 19:41
Województwo: Świętokrzyskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: BoloYoung »

Obserwuję ten temat i wierzyć mi się nie chce...
163 odsłony, kilka podziękowań i zero odpowiedzi...
Aż nasuwa się pytanie ile "kretów" jest na forum.
Zajrzeli i tel. do "wielkiego szefa" z pytaniem "co robić?".
These users thanked the author BoloYoung for the post:
Shadows
Rating: 5.56%
Piszę po Polsku, nie ma więc wątpliwości, czy chodzi mi o "laske" czy "łaskę" ;-)
Awatar użytkownika
Waclaw
Moderator
Moderator
Posty: 3352
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:58
Województwo: Małopolskie
Imię: Wacław

Re: PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: Waclaw »

Widzisz BolloYoung temat był wałkowany na tym Forum zanim dołączyłeś do nas. Narzekanie , pisanie postów od nowa nie ma sensu my już dawno wiemy że walka z archeobiznesem będzie długa i trudna. I każdego kto walczy z tym bezprawiem i nadużyciami popieramy.
"Przyjaciel to wróg, który się jeszcze nie ujawnił" :sad:
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 786
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: marcin121 »

Film fajny dobrze zrobiony. Ale co z tego jak archeo są tak skorumpowani że nie idzie tej sitwy złamać. Co najwyżej konserwator straci stanowisko
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: slawek153 »

A co tu pisać i tak się nic nie zmieni, nawet na FB wdałem się w szarpaną wymianę słów z pewnym Archeologiem, typ gorszy od tej pani pracującej w WKZ na filmie. Tam gdzie chodzi im o kasę, tam będą szkalować detektorystów, dla przytuszowania swoich brudów i tyle.
Awatar użytkownika
Lenk
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 289
Rejestracja: 4 kwie 2019, o 20:29
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Galicja
Has thanked: 30 times
Been thanked: 72 times

Re: PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: Lenk »

A ja napiszę swoją opinie którą już kiedyś na forum wyraziłem i tylko teraz powtórzę, odkąd powstało całe PZE to im nie wierzę i nic tego nie zmieni, stowarzyszenie jak każde inne czyli grono potakiwaczy i takie kółko różańcowe aby nam było lepiej a nie innym - tak samo jak księża.
Żeby nie było tylko gorzej czy jak kiedyś pisałem archeolodzy zmienią tak prawo, że zrobią stanowiska archeo w miejscach 1 i 2 wojny światowej i wtedy będzie lipa i to duża, to moje zdanie przyjdzie kiedyś archeolog rzuci z wiaderka kilka łusek i bach stanowisko zrobi. Przyzwyczajenia archeo się nie zmienia ten czy tamten teraz straci pracę lub pójdzie na wcześniejszą emeryturę i przyjdzie nowy i się od starych nauczy to, że tak powiem kasta jak adwokaci, lekarze itd każdy w swoim zawodzie się trzyma a tam gdzie są pieniądze to jeszcze gorzej, przykre ale niestety nasz naród tak się już nauczył kombinować, przekupywać, kłamać i tak od setek lat. Wracając do archeo nie jeden postawił dom, kupił auto , wykształcił dzieci za fanty, a dlaczego w muzeach rzeczy są za szybą (nie wolno dotykać bo ktoś rozpoznał by fals) bo co oryginał to oryginał a ile jest podróbek a oryginały albo sprzedane za granicą albo w domu archeo, takie jest moje zdanie ale i każde z osobna zdanie szanuję.
These users thanked the author Lenk for the post:
poczatki
Rating: 5.56%
Awatar użytkownika
Waclaw
Moderator
Moderator
Posty: 3352
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:58
Województwo: Małopolskie
Imię: Wacław

Re: PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: Waclaw »

Lenk pisze "to moje zdanie przyjdzie kiedyś archeolog rzuci z wiaderka kilka łusek i bach stanowisko zrobi" dobrze wiesz że nawet nie musi tego robić bo po polach i lasach leży tego parę milionów sztuk :)
"Przyjaciel to wróg, który się jeszcze nie ujawnił" :sad:
Awatar użytkownika
Shadows
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 258
Rejestracja: 7 sty 2020, o 19:19
Województwo: Małopolskie
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Galicja

Re: PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: Shadows »

BoloYoung pisze:
27 sty 2021, o 19:35
Obserwuję ten temat i wierzyć mi się nie chce...
Niechcący Ci podziękowałem za post a chciałem tylko zacytować. O ironio, bo nie zgadzam się z tym co napisałeś!

Nic nie da to, że sobie pogadamy na forum, jedyne co możemy zrobić to wspierać organizacje walczące z tą mafią, np PZE czy Reduta.
Nie uważam też, że czytający ten temat to w większości krety jak sugerujesz, bo sam pewnie z 10 razy już otwierałem ten temat a więc jeśli są to odsłony a nie unikalne odsłony to nie ma szału.

Film nie jest dla mnie nowością, nie robi na mnie już wrażenia, bo w tym kraju zbyt wiele ma za uszami środowisko archeo i SNAP, który lobbuje przeciwko nam, detektorystom. Dla nich zawsze będziemy źli, nawet, gdy zgodnie z prawem szukamy na pozwolenia i oddajemy muzeom znaleziska.
Wielu z nich nie zależy na dziedzictwie narodowym, na zabytkach czy historii a pieniądzach z czarnego rynku.
Pisiory aka Prawo i Sprawiedliwość albo jest partią idiotów, albo nie widzi, nie chce widzieć albo we własnych szeregach ma skorumpowane powiązania z tą mafią, bo tylko idiota albo skorumpowany typ może wytoczyć takie działa przeciwko zwykłym detektorystom i nie piszcie, że tylko oni są winni, z czym się już spotkałem, bo było PO, SLD i też nic nie zrobili w kierunku ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego.

Jeżeli chodzi o archeobiznes to dosyć dużo o nim wiem od człowieka, który jest, że tak powiem na pierwszej linii w walce z tą patologią. Jest nawet na filmiku pokazany. Raz od czasu z nim rozmawiam i ciągle mnie zaskakuje kolejnymi machlojami czy patologią urzędów, które mają chronić nasze narodowe skarby, ale tego nie robią. Tyle, co się będę więcej produkował, chcesz wspierać, wspieraj poważnie, wstąp do organizacji i walcz z mafią, bo pisanie na forum nic nie da.

Pozdrawiam
...dead eyes, see no future...
BoloYoung
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 162
Rejestracja: 28 cze 2019, o 19:41
Województwo: Świętokrzyskie

Re: PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: BoloYoung »

Nie będę cytować bo to nie ma sensu, ale np. co do tego że - jak twierdzisz - nic nie da że sobie pogadamy, to moim zdaniem jesteś w błędzie.
Jeśli my, czy inni sobie o tym, nie pogadamy, to kto i skąd ma się dowiedzieć, że COŚ jest nie tak i należałoby się temu (co najmniej) przyjrzeć?
Milcząc nic nie zdziałasz...
PZE postanowił sprawę nagłośnić i chwała IM za to!
Piszę po Polsku, nie ma więc wątpliwości, czy chodzi mi o "laske" czy "łaskę" ;-)
Awatar użytkownika
Shadows
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 258
Rejestracja: 7 sty 2020, o 19:19
Województwo: Małopolskie
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Galicja

Re: PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: Shadows »

Choćby dlatego, że ciemnogród tutaj nie "siedzi", wszyscy wiemy o co chodzi i wiemy też, że gadanie do niczego nie prowadzi, trzeba działać w sferze globalnej, tak jak to robi PZE czy Reduta Praw Poszukiwaczy i Własności. My, szarzy sami nic nie zdziałamy, więc albo musimy dołączyć do stowarzyszeń walczących z tą patologią albo odpuścić i czekać.
...dead eyes, see no future...
Awatar użytkownika
Lenk
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 289
Rejestracja: 4 kwie 2019, o 20:29
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Galicja
Has thanked: 30 times
Been thanked: 72 times

Re: PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: Lenk »

Waclaw pisze:
27 sty 2021, o 22:04
Lenk pisze "to moje zdanie przyjdzie kiedyś archeolog rzuci z wiaderka kilka łusek i bach stanowisko zrobi" dobrze wiesz że nawet nie musi tego robić bo po polach i lasach leży tego parę milionów sztuk :)
tak tak leżą, ale tam gdzie nie ma to mogą w taki sposób sobie robić, to taki oczywiście był przykład. Moim zdaniem nic się nie zmieni a Ci co mówią, że tak i robią otoczkę stowarzyszeń, organizacji, czy indywidualnie itd to liczą na rozgłos, reklamę i hajs.
These users thanked the author Lenk for the post:
poczatki
Rating: 5.56%
danielosek
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 10 gru 2018, o 10:22
Województwo: Śląskie

Re: PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: danielosek »

No i będzie kontynuacja tematu z autorem kluczowych zdjęć.

https://www.facebook.com/17241235076121 ... 499892366/
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 877
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: mariusz_w4 »

Shadows pisze:
27 sty 2021, o 23:25
Choćby dlatego, że ciemnogród tutaj nie "siedzi", wszyscy wiemy o co chodzi i wiemy też, że gadanie do niczego nie prowadzi, trzeba działać w sferze globalnej, tak jak to robi PZE czy Reduta Praw Poszukiwaczy i Własności. My, szarzy sami nic nie zdziałamy, więc albo musimy dołączyć do stowarzyszeń walczących z tą patologią albo odpuścić i czekać.
A widzisz ,i tu jest problem bo PZE i Reduta tracą czas na wzajemnie animozje i obrzucanie się błotem .Każdy ciągnie w swoją stronę bez nici porozumienia . Ich drogi nigdy się nie zeszły a tym bardziej nie idą w tę samą stronę , jest tak że oni tą postawą więcej psują niż naprawiają . Sam film w mojej ocenie nie przysporzy nam poszukiwaczom niczego dobrego ,to było włożenie kija w mrowisko i uruchomienie akcji pt.polowanie na błędy poszukiwaczy .
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
danielosek
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 10 gru 2018, o 10:22
Województwo: Śląskie
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: PZE - Ciemna strona Archeobiznesu

Post autor: danielosek »

No i mamy kolejną część epopei która będzie chyba miała sporo ciekawych odsłon.... :detektyw:
Materiał mocny dla ludzi o silnych nerwach, uwaga na urządzenia :gitarzysta: do szukania zabytków i detektor intencji u mundurowych !
Wielki brat czuwa.

https://www.youtube.com/watch?v=ngllHOwPSCE&t=25s
These users thanked the author danielosek for the post:
Shadows
Rating: 5.56%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”