Ciekawe ustawienia na Deusa.

Wykrywacze metali marki XP Deus
Awatar użytkownika
CENO
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 276
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 10:18
Województwo: Opolskie

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: CENO »

ja tez miałem jazdę na ful tonach :???:
Awatar użytkownika
michal123456789
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1261
Rejestracja: 5 lis 2012, o 22:07
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: michal123456789 »

ja zacząłem od full-tonów i idzie to ogarnąć.
generanie chodze na zmodyfikowanym deus fast lub pitch, gdy potrzeba przelaczam sie na relikty, lub zwiekszam dyskryminacje.
Kiedy mam jeszcze watpliwosci co do sygnalu, dobrze tez mi miotac cewka z kilku roznych stron, i brac na kant cewki sygnal, (z wlasnych obserwacji choc krotkich), ustawienia ukryte tez ciekawa sprawa, zwlaszcza wykresy.
wykrywacz prosty jak budowa cepa, od jutra zaczynam testowac wlasne ustawienia po kilkukrotnej lekturze instrukcji i filmikach.
co uzytkownik to inne ustawienia, na tym to polega, nie bawilem sie jeszcze ze strojeniem recznym, ale co jakis czas sprawdzam wartosci i jak odbiegaja to stroje od nowa.

generalnie widze tez ze jak jest slabo na jednej czestotliwosci zwlaszcza (tych standardowych - populares) wystarczy lekko je zmodyfikowac i juz jakies sygnaly (ktorych to wczesniej nie bylo lub tez byly srednie) sie pojawiaja powoli lub sa znacznie mocniejsze.

Poki co staram sie wyciagnac takie ustawienia do miotania cewka aby byl zasieg max, pozniej to juz raczej wiem jak sprawdzic czy kopac czy nie a bylem z nim ze 3x w terenie.

Przy deusie to rutek na mix-ie to byl trudny, nie mowiac o seriach whites :pozdro:
Powoli do przodu :spoko:

Poki co najmnocniej wkurza mnie to ze skala ID bo jest inna dla kazdego programu i to irytuje max, musze przyznac, przynajmniej mnie, trzeba pamietac o tym ze sie jest na innym programie bo mozna sie zdziwic.

Poki co zas ciekaw jestem czy macie jakis sposob na kulki szrapnelowe i niesmiertelnik ck co bije specyficznie, to mi tylko spac nie daje ale i na to pora pewnie przyjdzie , za krotko go mam, nie mozna od razu miec wszystkiego :mur:

Mam tylko watpliwosc czy dyskr 0 czy 6-8 to musze jeszcze sprawdzic, czy tez notch jakis nizszy a dyskr wlasnie na 0. 0 w dyskr jakos do mnie nie przemawia, uzywam 5 i mam wrazenie ze nic nie trace a mam multum mniej zlomu w uszach :hmm:

I czy moja obserwacja ze jak patyk pierdzi pieknie ale nie pokazuje skali to cos siedzi gleboko i kopiemy zawsze? tak 2 menazki z wrzesnia 39 kopnalem ale stany szrot, na wypadzie z Saperem.
hs3 40' > whites w5900 di pro sl > rutus proxima v.3.0 29cm cc >>> XP Deus > whites XLT > nokta makro simplex & Xp Deus Rc 11 28cm
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: explokera »

michal123456789 pisze:
Poki co najmnocniej wkurza mnie to ze skala ID bo jest inna dla kazdego programu i to irytuje max, musze przyznac, przynajmniej mnie, trzeba pamietac o tym ze sie jest na innym programie bo mozna sie zdziwic.
Słabo czytałeś instrukcję ;)
W opcjach po lewej masz ustawienie ID NORM ;)
Z dyskryminacją nie przesadzaj bo full tony wtedy nie będą Ci się dobrze spisywać.
Na wysokiej dyskryminacji nie usłyszysz czy to głęboki kolor czy złom a i sporo głębokich dołków ominiesz.
Ja dyskryminacje mam max na 3.0
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
michal123456789
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1261
Rejestracja: 5 lis 2012, o 22:07
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: michal123456789 »

ja notch-a tylko 0-2 poki co, testowalem 5tke w klasycznej i bylo tez ok ale ufam w wasze doswiadczenie, zapewne tak wlasnie jest. co do id norm to faktycznie czytalem o tym ale zapomnialem na smierc to zmienic ! dzieki
hs3 40' > whites w5900 di pro sl > rutus proxima v.3.0 29cm cc >>> XP Deus > whites XLT > nokta makro simplex & Xp Deus Rc 11 28cm
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: explokera »

Notch wycina wszystko więc z nim to delikatnie,na pewno niżej niż dyskryminację.
ID NORM -ON :)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
michal123456789
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1261
Rejestracja: 5 lis 2012, o 22:07
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: michal123456789 »

a z graficznego korzystasz ze stock-a czy wykres? id norm juz pykniete, sporo czasu zaoszczedzi :) dzieki za przypomnienie
hs3 40' > whites w5900 di pro sl > rutus proxima v.3.0 29cm cc >>> XP Deus > whites XLT > nokta makro simplex & Xp Deus Rc 11 28cm
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: explokera »

Wizualizacji XY jak i Multi TID jedynie do poszukiwań w ciężkim terenie gdzie jest masa sygnałów na metrze kwadratowym.
Swoją drogą XY jest dobre do kulek szrapnelowych.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
michal123456789
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1261
Rejestracja: 5 lis 2012, o 22:07
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Galicja

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: michal123456789 »

wlasnie to musze przetestowac , z malymi sobie radze, duze nie daja mi zyc ;)
hs3 40' > whites w5900 di pro sl > rutus proxima v.3.0 29cm cc >>> XP Deus > whites XLT > nokta makro simplex & Xp Deus Rc 11 28cm
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: explokera »

Full tony na szrapnelki nic innego.
Duże mają rozbierzność sygnału ,ja ostatnio jedną trafiłem z sygnałem 94 :)
A po tonie byłem pewien na 80% ,że to śrut ale myślałem sobie SREBRO i kopałem :)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: Yarek vel KIM »

Full tony, dyskryminacja na zero, reaktywność 0-1 i najważniejsze - strojenie do gruntu. Źle dostrojony rozwala całe ustawienia.
Awatar użytkownika
Stefan79
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 94
Rejestracja: 9 lip 2016, o 08:11
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Pogranicze Podlasko - Mazowieckie

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: Stefan79 »

Poznaje się ze swoim patykiem :diabełek:
To czego się najbardziej obawiałem " skomplikowane meni " :brecht:
Powiedział bym że prawie intuicyjne :brecht:
Poczytałem trochę forum i już praktycznie wiem gdzie co ...
Wczoraj chodziłem na ful tonach . I z perspektywy dzisiejszego dnia myślę że popełniałem jeden główny błąd :mur:
Spuszczałem się nad każdym piśnięciem i celebrowałem każdy delikatny dźwięk .
Dziś doszedłem do wniosku że te jego delikatne popiskiwania , to normalna sprawa .
Przyzwoity sygnał da się wychwycić i dopiero taki omiatam :)
Niestety nie mam pojęcia co do końca mam pod cewką . I kopie według rady
" Każdy sygnał powyżej 50 kop ... "
Ale jak " świst nie " na metal też kopię . Fajny dźwięk beż ID na wyświetlaczu również :-D

Tylko muszę się przemóc , do chodzenia w słuchawkach . Bo wychodzi na to że dużo bez nich tracę :mur:
Proszę Użytkowników i Dyrekcję , o przymknięcie oka na moją dysleksję :ukłon:
Awatar użytkownika
DEX
Porucznik
Porucznik
Posty: 709
Rejestracja: 31 paź 2015, o 14:13
Województwo: Pomorskie

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: DEX »

Tak siedzę od jakiegoś czasu w chałupie i się bawię ustawieniami co prawda nie testowane w terenie bo ciągle teraz u mnie leje i wieje jak diabli ale w powietrzu zasięg zwiększył się o dobre 20 cm,testowane na 1 reichsmark i obrączce złotej,program hot zasięg st to mi wychodziło jakieś niecałe 20 cm w powietrzu po małych zmianach zasięg wykrywania w powietrzu sięgnął +/_ 37 cm czyli ok 17 cm
oto moje ustawienie (proszę o opinie,i jak ma ktoś możliwość testu to bym tez prosił bo ja najszybciej to chyba na przyszły tydzień to sprawdzę ma u mnie non stop lać :sad: )

edytowany program hot nr 9
========================
dyskryminacja: -6,4
expert: pełne tony
czul.: 93
expert :siła tx 3
czest. :11,8
poz .zel :0
reaktywność: 0
expert: -1
sygnał akust: 3
expert przesterowanie: 1
notch :00-00
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły
Has thanked: 110 times
Been thanked: 242 times

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: explokera »

Sygnał akustyczny podnieś a zasięg wzrośnie bo testy robiłeś pewnie w domu bez słuchawek a na takim małym wzmocnieniu sporo znika na samym głośniku ;)
These users thanked the author explokera for the post:
DEX
Rating: 5.56%
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
DEX
Porucznik
Porucznik
Posty: 709
Rejestracja: 31 paź 2015, o 14:13
Województwo: Pomorskie

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: DEX »

no dokładnie w domu robione dzięki za info , :zgoda:
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Ciekawe ustawienia na Deusa.

Post autor: yukon »

Reaktywnosc dales na zero?
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XP Deus”