XP Deus - błędy w sofcie...

Wykrywacze metali marki XP Deus
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dropek
Moderator
Moderator
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2014, o 03:46
Województwo: Brak

XP Deus - błędy w sofcie...

Post autor: dropek »

Witam,
Pozwoliłem sobie założyć nowy temat w którym proponuję wpisywać z opisami dziwne zachowania wykrywacza XP Desu. Jeśli ktoś coś dziwnego wyczai to proszę pisać właśnie tu :)

Ja np. zauważyłem pewien problem z Deusem, mianowicie chodzi o to, że podczas kombinowania z częstotliwościami i przechodzeniem między programami wykrywacz zaczyna źle wykrywać kolor. Żeby wywołać ów efekt trzeba zrobić w kolejności poniższe czynności na panelu RC (mając full zestaw ze słuchawkami, w słuchawkach idzie jedynie usłyszeć i zobaczyć ID podczas już wywołanego tego efektu - z samymi słuchawkami nie da się tego wykonać):

Filmik mojej produkcji przedstawiający ten efekt:
https://www.youtube.com/watch?v=KTT8_uh5Uao


1. Włączamy panel

2. Ustawiamy pierwszy fabryczny program

3. Wchodzimy w tym programie w MENU > następnie CZĘSTOTLIWOŚĆ > EXPERT > i tu ustawiamy -01 (może być też +01; nie można jedynie zostawić tej opcji po środku w pozycji 00 bo wtedy żadnych niespodzianek mieć nie będziemy)

4. Po ustawieniu w expercie częstotliwości na -01 (lub +01) cofamy się do głównego ekranu (2x strzałka; prawy przycisk ekranowy) i przełączamy program na kolejny drugi (2-GM POWER); (może być też zupełnie inny program, nie ma to większego znaczenia jedynie nie może być ten sam przy którym zmienialiśmy częstotliwość w expercie na -01 lub +01)

5. W kolejnym programie wchodzimy w MENU > następnie CZĘSTOTLIWOŚĆ > i tu obniżamy częstotliwość do 11,5 kHz i od razu podwyższamy częstotliwość do 17,4 kHz (jeśli wybierzemy program który ma fabrycznie niższą częstotliwość to jedyne co trzeba zrobić to przestawić częstotliwość na najwyższą czyli 17kHz)

6. Teraz możemy sobie pomachać kolorkiem przed cewką (zaobserwujemy całkiem inne zachowanie wykrywacza na kolor, a na niektóre kolorki całkiem przestanie się odzywać) ;) żeby wróciło wszystko do normalności trzeba jedynie wejść w opcję expert w częstotliwości i nic tam nie zmieniając (ta czynność najprawdopodobniej odświeża ustawienie -01 (lub +01) w danym programie i w tedy wszystko wraca do normy).

Dla lepszego zobrazowania sytuacji polecam pomachać kolorkiem po każdej z powyższych czynności. Wszystkie czynności by uzyskać efekt błędu należy wykonywać w miarę żwawo (kiedy pisałem tą solucję wykonywałem te same czynności znaczniej wolniej i niestety efekt nie został osiągnięty ;))

Ciekawy jestem czy u Was koledzy jest to samo na sofcie 3.2 (i może na sofcie 2.0?)

Sprzęt: XP DEUS-28-RC-WS4 v3.2 PL

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dropek
Moderator
Moderator
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2014, o 03:46
Województwo: Brak

Re: XP Deus - błędy w sofcie...

Post autor: dropek »

Dostałem przed chwilą odpowiedź od XP:

Oryginalny tekst:
"You are right. Our technician has checked and this problem will be resolved on the next Deus version. Thanks."

Tłumaczenie:
"Masz rację. Nasz technik to sprawdził i ten problem zostanie rozwiązany w następnej wersji Deus. Dzięki."


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10903
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: XP Deus - błędy w sofcie...

Post autor: yukon »

Zobacze na weekend czy u mnie to wystepuje,swoja droga gdyby firma XP byla podobna w swojej polityce do firmy Microsoft juz mialbys u nich prace :piwko:
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus - błędy w sofcie...

Post autor: Gudziuk »

Ze swojej strony zauważyłem, że każde takie mieszanie na sofcie 3.2 powoduje takie "cuda" w większej lub mniejszej skali, najczęściej po paru sekundach wraca do normy. Nigdy nie zaobserwowałem, żeby sreberka nie wykryło, ale z miedzią ma problem, a w szczególności stop miedzioniklu.
Z kolei ja zauważyłem u siebie pewnie trik deus, a mianowicie przeważnie chodze na "śledzeniu" i np. jak znajdę jakiś fancior i deusa odstawię na chwilkę to śledzenie głupieje i spada do około 70 i zanim sie unormuje to mam piszczałkę w uchu dopuki nie wróci na poziom około 85, nie zawsze tak się dzieje, ale dość często.
Kolejnym niedociągnięciem deusa jest to, że jak ustawiam program na szukanie sreberek to bardzo ciężko jest wykryć monety niklowe, praktycznie jest to niemożliwe, trzeba kopać w tym przypadku żelazo.
Z kolei w delcie wykrywałem monetki współczesne Czeski żelazne powlekane miedzią lub niklem bez problemu w deusie na ustawieniach "sreberkowych" przy zjechanej dyskryminacji do 2 jest to nie do osiągnięcia.
Co do sreberek i złotek to chwyta fantastycznie, dzisiaj z zawiązanymi oczami po jakości sygnału już wiem, że trafiam na te metale, oczywiście jak trafie je w terenie, a z tym jest różnie :-D .
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
ODPOWIEDZ

Wróć do „XP Deus”