Deus nowy soft v4.1.

Wykrywacze metali marki XP Deus
Awatar użytkownika
MisterTwister
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 97
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 16:00
Województwo: Śląskie

Re: Deus nowy soft v4.1.

Post autor: MisterTwister »

A ja jestem zadowolony - większa stabilność na cewkach HF - może było kilka modyfikacji tej wersji i ja załapałem się na tą bardziej dopracowaną.
Fiszer5 - jaką masz cewkę? Podobno z czarnymi gorzej ten soft współpracuje...
fiszer5
Porucznik
Porucznik
Posty: 647
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:46
Województwo: Wybierz

Re: Deus nowy soft v4.1.

Post autor: fiszer5 »

Obydwie czarne. 11 cali dostaje najwięcej po dupie na sofcie 4.0
Awatar użytkownika
dropek
Moderator
Moderator
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2014, o 03:46
Województwo: Brak

Re: Deus nowy soft v4.1.

Post autor: dropek »

Witam,
A zauważył ktoś buczenie panelu WS4 na oficjalnym sofcie V4.1. Buczenie podczas jednoczesnej pracy WS4 z RC oraz mocniejsze buczenie WS4 na samych słuchawkach WS4. O tyle dobre to buczenie, że nie jest wysokiej częstotliwości ale mimo wszystko na dłuższą metę uciążliwe.

Co do samego softu V4.1 mogę powiedzieć, że jest dużo bardziej stabilny i wydaje się być sporo głębszy. Upośledzili w tej wersji wskaźnik śledzenia gruntu, który czasami nie pokaże z jaką glebą mamy do czynienia. Na plus dla tej wersji jest też stabilność połączenia cewka HF/LF <> panel RC/WS4/5 <> PP Mi-6.
Ciekawe jak z drenowaniem aku w poszczególnych elementach, ma ktoś już jakieś rozeznanie?

Panowie pisać swoje spostrzeżenia na temat najnowszego oficjalnego softu V4.1 ;)

Zdrów!
ronin
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 12 gru 2017, o 20:08
Województwo: Lubelskie

Re: Deus nowy soft v4.1.

Post autor: ronin »

Panowie to jak jest w końcu z tymi czarnymi cewkami? Bo opinie są biegunowo odmienne...
Jest stabilniejszy i głębszy czy nie?
Zwracam się do was jako bardziej zaawansowanych użytkowników Deusa, ja z tym sprzętem biegam stosunkowo nie długo.
Póki co biegam na sofcie 4.0 z cewką 11" i nie wiem co robić.
Awatar użytkownika
dropek
Moderator
Moderator
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2014, o 03:46
Województwo: Brak

Re: Deus nowy soft v4.1.

Post autor: dropek »

Instaluj 4.1, żałować nie będziesz... ;) ..co prawda do 4.0 nie wrócisz bo XP go usunął z listy, ale trzeba iść do przodu.
Sprzęt jest stabilniejszy ale czy głębszy.. hmmm.... troszeczkę na pewno.
Awatar użytkownika
CENO
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 276
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 10:18
Województwo: Opolskie

Re: Deus nowy soft v4.1.

Post autor: CENO »

Witam wszystkich. Zastanawia mnie jak sobie radzicie z nowym ustawieniem GROUND BALANCE, waszym zdaniem najlepsze nastawy, a może zostawić jak jest? Interesują mnie wasze opinie na ten temat. :spoko: :hmm:
Awatar użytkownika
symenio
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 14 maja 2018, o 07:39
Województwo: Lubelskie

Re: Deus nowy soft v4.1.

Post autor: symenio »

Cześć.
Już jakiś czas śmigamy z tym nowym softem. Jak wasze spostrzeżenia po takim czasie? Ja nadal szukam swojego "stylu". Wydaje mi sie, że ten soft jest czulszy na drobnice ale dużo pobrzdękuje, choć już się przyzwyczaiłem. Nie wiem jak z identyfikacja numeryczna, bo mimo posiadania panela, nie patrzę na niego. Śmigam na słuch ale tylko na 5 tonach. Multi mnie na razie przerasta.
:polska:
Dobro wraca! :)
Awatar użytkownika
dropek
Moderator
Moderator
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2014, o 03:46
Województwo: Brak

Re: Deus nowy soft v4.1.

Post autor: dropek »

Jeśli ktoś posiada tylko czarne cewki to softu 4.1 jednak nie ma co instalować, ponieważ:
- soft 4.1 jest mniej stabilny w stosunku do softu 3.2 - może to powodować problemy z wyłuskiwaniem bardzo głębokich, cichych, dobrych sygnałów;
- soft 4.1 jest bardziej prądożerny niż soft 3.2 i to o jakieś 25-30%;
- soft 4.1 podkręca pracę podzespołów (efekt powiązany z poprzednim punktem o energii) do tego stopnia, że słychać pisk elektroniki/układów - najbardziej daje się we znaki WS4. Podkręcone układy dają to, że szybciej przetwarzane są sygnały i miało to na celu przyspieszenie całego systemu - to z kolei ma odbicie w odtwarzanych dźwiękach, które w V4.1 są bardziej wygładzone, innymi słowy słychać jest mniej anomalii dźwiękowych w danym sygnale lub są one tak wygładzone, że ich nie wyłapiemy - co może przekładać się na to, że sygnał niby piękny i czysty w naszym odczuciu da totalnego śmiecia, z softem 3.2 będzie takich sytuacji zdecydowanie mniej;
- soft 4.1 nadal ma problem z łącznością z PP podczas używania cewki HF - po wyłączeniu kreta czasami gubi połączenie z cewką. Z czarnymi cewkami jest ok.

..na razie tyle ;)
Riker74a
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 18 cze 2018, o 10:58
Województwo: Wybierz

Re: Deus nowy soft v4.1.

Post autor: Riker74a »

Witam
Wprawdzie dopiero ogarniam temat po przesiadce z Minelaba na Deusa ale mam pytanie. Byłem dopiero dwa razy w terenie i wykrywacz wydaje się całkiem fajny. Mam taki ulubiony 5 tonowy program który zrobiłem sobie na podstawie wskazówek z filmów na yt. Do tej pory miałem soft 3.2. Teraz po zakupie Pin pointera MI-6 zaktualizowałem na 4.1. Sam jestem ciekawy jak z tą prądożernością będzie..ale do rzeczy..mam cewkę 9". Wydaje mi się mała ale stabilna..Czy jest na tym etapie sens zakupić cewkę 11" HF ? co do moich preferencji - szukam drobnicy raczej i pola..sporadycznie lasy... Czy dużo zyska się na osiągach/ stabilności? Liczę na porady doświadczonych użytkowników.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XP Deus”