Wykrywacz metalu - samoróbka - jaki projekt?

Samoróbki i pomysły na własne wykrywacze
ODPOWIEDZ
miloush_a
Szeregowy
Szeregowy
Województwo: Małopolskie

Wykrywacz metalu - samoróbka - jaki projekt?

Post autor: miloush_a » 6 sty 2019, o 10:44

Witam!

Przekopałem się przez wiele postów na tym i innych forach. Szukam projektu diy impulsowego wykrywacza metalu. Często przewijają się AVT 5196 lub JABEL 267/297. Projekty te mają już parę lat. Czy powstało coś nowszego/ciekawszego? Nie mam zamiaru zamawiać kitu, potrafię sam zrobić pcb dlatego mile widziane są schematy montażowe bez żadnych oznaczeń do termo-transferu na laminat. Nie mam wygórowanych wymagań, będzie to pierwszy "wykrywacz". Jakieś tam elektroniczne umiejętności mam, ale żeby nie był bardzo skomplikowany.

PS. przez ruski/ukraiński nie przebrnę.

Pozdrawiam!
NIKT1313
Porucznik
Porucznik
Województwo: Brak

Re: Wykrywacz metalu - samoróbka - jaki projekt?

Post autor: NIKT1313 » 6 sty 2019, o 11:59

No ostatni punkt nieco zawęził pole manewru bo niestety albo stety wiekszość wykrywek DIY jest made in wschód :D Co do impulsiaka - szukaj tu na forum projektu CHANCE PI 1 i 2 to dość prosty wykrywacz impulsowy w konstrukcji i co ciekawe 2 ma polski soft - z ograniczeniami ale polski. Poza tym cienko kopałeś tu bo nie trzeba mocno kopać coby znaleźć SZANSE :D
cx maniak
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Województwo: Wybierz
Imię: Tadeusz

Re: Wykrywacz metalu - samoróbka - jaki projekt?

Post autor: cx maniak » 10 sty 2019, o 00:10

Szkoda że rosyjskiego nie "przerobisz" jak to określiłeś, bo właśnie na forum MD4U czy radioskot.ru jest mnóstwo ciekawych konstrukcji. W większości są to przekonstruowane klony Sandbanksa, ale zdarzają się też ciekawe projekty jak chociażby to http://radioskot.ru/forum/14-14636-1.
Na naszym forum znajdziesz materiały na temat CHANCE PI w wersji oryginalnej. Poprawnie zbudowany startuje bez problemu, ma dość dobry zasięg z sondą 30-40cm, no i identyfikację tonową w zależności od rodzaju metalu. Oczywiście nie jest ona tak dobra jak w sprzętach IB, ale działa naprawdę przyzwoicie. Ja składałem wersję podstawową na Atmedze 8 z autorskim softem 121.
Edek HM, Chance PI, Kret 2, Fortuna-M na ukończeniu, Quasar ARM .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Samoróbki i patenty”