Który z poniższych analogów wybrać

Rady użytkowników forum
PLutoNick
KAPRAL
KAPRAL
Województwo: Dolnośląskie

Post autor: PLutoNick » 4 lis 2018, o 11:23

Tak jak w temacie stoję przed wyborem analoga.
Interesują mnie poniższe.
- Tesoro Tejon standardowa cewka
- Vista Smart + z 11" DD
- Golden Mask 4WD z cewka 9" spider

Prosze osoby ktore używają tych sprzętów o napisanie opini na temat wad i zalet ewentualnie jak ktoś używał ich wszystkich o napisanie który lepiej się sprawował i gdzie.

Głównie będę używał tych wykrywek na monety i od czasu do czasu jakaś militarka. Głównie będę chodził po lesie i łące.

Telewizorki już mam i stwierdziłem że wreszcie dojrzałej do analoga ;-).

Czekam na wasze opinie na temat powyższych analogow.

Dzięki
PLutoNick
KAPRAL
KAPRAL

Re: Który z poniższych analogów wybrać

Post autor: PLutoNick » 8 lis 2018, o 14:59

Widzę że chyba nikt na tym forum nie miał do czynienia z powyższymi wykrywaczami.
Nie czekając na jaka kolwiek odpowiedź (pewnie bym się nie doczekał jej) zakupiłem jeden z powyższych wykrywaczy.

Tak więc dziękuję wszystkim użytkowniką powyższych wykrywek za konstruktywne wypowiedzi/podpowiedzi...

Temat jest już nie aktualny.....
Awatar użytkownika
witmos
CHORAZY
CHORAZY
Imię: Witold

Post autor: witmos » 8 lis 2018, o 15:14

Mając na względzie "powyższe" informuję, że poszalałeś z ortografią.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.

Post autor: explokera » 8 lis 2018, o 16:09

Nikt się nie odzywal żeby Ci nie sugerować zmiany hobby bo jeśli uważasz że analog jest lepszy od cyfrowki to żadna porada Ci nie pomoże.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
PLutoNick
KAPRAL
KAPRAL

Post autor: PLutoNick » 8 lis 2018, o 16:37

Mam kilka telewizorków na stanie cxt, deus z x35 11" (która mnie zawiodła) i altera71 który z tych trzech wypada naprawdę najlepiej gdyby miał linię audio jak deus to miód na moje uszy byłby ... Ale chodzę ostatnio z grupą znajomych którzy używają analogow i mają naprawdę super osiągi zbliżone do altera (bo deus i ctx są stosunkowo plytkie, alter jest naprawdę głęboki tylko audio porażka). Dlatego pytam się o wasze opinie. Każdy znajomy chwali swój "kij" . Miałem możliwość chodzenia około godz z każdym z wykrywaczy i są naprawdę bardzo dobre.
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Województwo: Śląskie

Post autor: Yarek vel KIM » 8 lis 2018, o 16:48

Pomyśl jeszcze o Coin killerze (prostszy gm4)
marcin121
Porucznik
Porucznik
Województwo: Wybierz

Post autor: marcin121 » 8 lis 2018, o 16:50

Mam goldena 3 z dopalaniem Fakt na militarke ok Drobnica jako tako ale nie polecam lubi kamienie
Wariuje na smietnisku Raczej polecic ci moge 1 lub Coin kilera od tego producenta
damiano
MLODSZY CHORAZY
MLODSZY CHORAZY

Post autor: damiano » 9 lis 2018, o 19:42

Analogom nie można odmówić skuteczności a to jest ważne.
Niestety posiadają wady które w określonych przypadkach je mocno ograniczają lub nawet dyskwalifikują.
Niestety np. Golden Mask lubi kamienie magnetyczne i koks. O ile kamienie rozpoznasz bez problemu to z koksem nie będzie tak wesoło.
Na śmietniku uszy więdną i głowa pęka.
PLutoNick
KAPRAL
KAPRAL

Post autor: PLutoNick » 11 lis 2018, o 12:05

Kupiłem tejona i muszę powiedzieć i za takie pieniądze poprostu wymiata..... jest głęboki ma bardzo dobra separację a praca z dwiema dyskryminacjami jest rewelacyjna....
damiano
MLODSZY CHORAZY
MLODSZY CHORAZY

Post autor: damiano » 11 lis 2018, o 12:48

Do pełni skuteczności przyda się sonda DD ale tutaj za dużego wyboru nie ma niestety...
Standardowa dobra ale punktowa.
PLutoNick
KAPRAL
KAPRAL

Post autor: PLutoNick » 12 lis 2018, o 21:03

Chodziłem po swoich starych miejscówkach i muszę powiedzieć że wyszły jeszcze z nich fanty... głębokości około 30cm na duże srebra (trzy srebrne marki wyszly) to może nie jest dużo ale już na śmietniku gdzie jest sporo zardzewialych gwoździ to już robi wrażenie :-) niby tylko analog za 1500zl (za tyle kupiłem używanego) a wyciągnął srebro gdzie inne dużo dużo droższe tylko złom widziały.
Nad cewka DD też się zastanawiam ale z tego co wyczytałem na amerykańskim forum to za dużo się nie zyskuje w porównaniu do standardowej cewki jedynie większy obszar możemy czesać.
Jestem zauroczony sprzętem i jego osiągami ... ;-)
PLutoNick
KAPRAL
KAPRAL

Post autor: PLutoNick » 12 lis 2018, o 21:04

Chodziłem po swoich starych miejscówkach i muszę powiedzieć że wyszły jeszcze z nich fanty... głębokości około 30cm na duże srebra (trzy srebrne marki wyszly) to może nie jest dużo ale już na śmietniku gdzie jest sporo zardzewialych gwoździ to już robi wrażenie :-) niby tylko analog za 1500zl (za tyle kupiłem używanego) a wyciągnął srebro gdzie inne dużo dużo droższe tylko złom widziały.
Nad cewka DD też się zastanawiam ale z tego co wyczytałem na amerykańskim forum to za dużo się nie zyskuje w porównaniu do standardowej cewki jedynie większy obszar możemy czesać.
Jestem zauroczony sprzętem i jego osiągami ... ;-)
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Has thanked: 130 times
Been thanked: 330 times

Post autor: explokera » 13 lis 2018, o 20:06

I Deus albo Alter na tej miejscówce tylko złom pokazywały i srebrnej monety nie widziały ???? :brecht: :brecht: :brecht:
Nic tylko pogratulować zakupu za 1500 :brecht: :brecht: :brecht:
Po cholerę ludzie kupują Deusy CTXy Altery jak można kupić złożone w garażu kacapskie gów...o za 1500 i czesać srebra jak ta lala :-D
These users thanked the author explokera for the post:
DEX
Rating: 6.25%
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
PLutoNick
KAPRAL
KAPRAL

Post autor: PLutoNick » 14 lis 2018, o 12:16

Nie ma co sie śmiać jak nie wie się o co chodzi ....

Może wytłumaczę...

Przy wykrywkach z telewizorkiem często wręcz prawie zawsze sugerujemy się wyświetlanym ID i wiadomo przy zasmieconym terenie oraz przy znaczących głębokościach potrafi ono skakać i często gęsto pomijamy takie cele bo wiadomo nie chce nam się kopać aby potem okazało się że to porządnie zjedzony gwóźdź przez rudą szma...
Przy analogach np. Przy tejonie posilkujemy się druga dyskryminacją i jeżeli dalej mamy sygnał to poprostu kopiemy.... wiadomo nakopiemy się dużo dużo więcej ale mamy szansę na coś fajnego tak jak to mi się udało....

Więc nie rozumiem czego ma dotyczyć ta szydera???
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Has thanked: 130 times
Been thanked: 330 times

Post autor: explokera » 14 lis 2018, o 14:27

Ta wypowiedzią potwierdziles to że nie masz bladego pojęcia o wykrywaczach.
Żaden zabytkowy glosnikowiec nie zidentyfikuje ciężkich celów tak dobrze jak wykres graficzny w wykrywaczu cyfrowym.
W samym Deusie jeśli nie sam ton sygnału jest mega precyzyjny to identyfikacja cyfrowa a jesli komus i to nie pomaga to wykres XY jest nie do pobicia.
These users thanked the author explokera for the post (total 2):
DEXRomulus
Rating: 12.5%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze rady”