Procedura robienia cewek.

Samoróbki i pomysły na własne wykrywacze
KrystianPoland
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Województwo: Wybierz

Re: Procedura robienia cewek.

Post autor: KrystianPoland » 4 lis 2018, o 12:17

NIKT1313 pisze:
4 lis 2018, o 07:49
No właśnie nie - przeczytaj jeszcze raz moje wypociny. Wtapiam w wydmuszkę i dopiero lakieruje. Ale zbierz kilka pytań bo to zaczyna przypominać dialog a nie od tego jest forum.
Ok, faktycznie-tak to jest jak się szybko coś czyta i niedokładnie.
1.Czy nie lepiej było by zatopić drucik od masy po pierwszej warstwie? Wtedy drucik byłby lepiej "otoczony" przez grafit.
2.Rozumiem że kondensatory w środku cewki są dla wygody i żonglerki cewkami między wykrywaczami ale to zawsze jakiś "metal" w środku cewki.Czy teoretycznie nie lepiej dawać kondki na płytce elektroniki?
3.Mam kupionych kilka wydmuszek pod cewki z plastiku-masz jakąś metodę wzmocnienia spodu cewki-chodzi mi o rysy czy uderzenia od przedmiotów w terenie?
NIKT1313
Porucznik
Porucznik
Województwo: Brak
Has thanked: 27 times
Been thanked: 93 times

Post autor: NIKT1313 » 4 lis 2018, o 12:40

1. Nie sądzę -warstwa lakieru jest niestety dość delikatna poza tym nie da się wtopić w grafit przewodów- możesz próbować ale nie wierzę żeby to coś dało. Generalnie tworze cewkę i ekran jest na całej powierzchni ok 400om wiec ten sposób chyba jest ok .
2. W oryginałach tak jest wiec nie widze problemów - jak stosujesz tylko w jednym wykrywaczu to tak można wstawić kondensatory w elektronikę ale jak wiadomo zaletą wykrywaczy DIY jest praca na RÓŻNYCH częstotliwościach wiec to raczej bez sensu ( w przypadku fabrycznych np. garretów na dokładkę cewka jest strojona do DANEJ elektroniki )- a poza tym moim skromnym zdaniem przewody przy kondensatorach na zewnątrz robią za ciąg dalszy cewki niestety.
3. Od spodu tzn. od góry zalewając. No jak pisałem też już stosuje CZYSTĄ bardzo cienką warstwę żywicy z barwnikiem - to dość twarde jak każda czysta utwardzona żywica- można zalać abs rozpuszczonym w acetonie itp itd. Jak walniesz z całej siły w wielki kamień i i metal uszkodzisz co dopiero mówiąc o tworzywach .
These users thanked the author NIKT1313 for the post:
KrystianPoland
Rating: 6.25%
KrystianPoland
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Województwo: Wybierz

Post autor: KrystianPoland » 4 lis 2018, o 14:09

W oryginałach tak jest wiec nie widze problemów - jak stosujesz tylko w jednym wykrywaczu to tak można wstawić kondensatory w elektronikę ale jak wiadomo zaletą wykrywaczy DIY jest praca na RÓŻNYCH częstotliwościach wiec to raczej bez sensu ( w przypadku fabrycznych np. garretów na dokładkę cewka jest strojona do DANEJ elektroniki )- a poza tym moim skromnym zdaniem przewody przy kondensatorach na zewnątrz robią za ciąg dalszy cewki niestety.
Chyba mnie przekonałeś co do tych kondensatorów-zwłaszcza że kończe Quasara i potem przyjdzie czas na Fortune-wymiana cewek w tych modelach chyba nie będzie żadnym problemem.
Od spodu tzn. od góry zalewając. No jak pisałem też już stosuje CZYSTĄ bardzo cienką warstwę żywicy z barwnikiem - to dość twarde jak każda czysta utwardzona żywica- można zalać abs rozpuszczonym w acetonie itp itd. Jak walniesz z całej siły w wielki kamień i i metal uszkodzisz co dopiero mówiąc o tworzywach
Chodziło mi już o spód gotowej cewki, fabryczne mają do kupienia nakładki zabezpieczającej przed porysowaniem itp.Masz domową metodę zabezpieczenia spodów robionych cewek?
Awatar użytkownika
slawek153
Kapitan
Kapitan
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Post autor: slawek153 » 11 lis 2018, o 11:54

Koledzy, czym można zastąpić kulki szklane do zalania żywicą???????
ODPOWIEDZ

Wróć do „Samoróbki i patenty”