teknetics g2 , t2

Wykrywacze metali marki Teknetics
Awatar użytkownika
mw750
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 154
Rejestracja: 15 lut 2013, o 22:10
Województwo: Wybierz

teknetics g2 , t2

Post autor: mw750 »

witam zastanawiam się nad zakupem, może jakieś rady, opinie z życia wzięte, na drobnice który i czy warto? :hmm: wszystkie informacje mile widziane :piwko: może jakieś inne typy? pozdrawiam
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: teknetics g2 , t2

Post autor: GAD »

na drobnicę?? G2, może erni się tu wypowie ?
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
Awatar użytkownika
erni1979
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 159
Rejestracja: 24 lis 2013, o 15:25
Województwo: Wybierz

Re: teknetics g2 , t2

Post autor: erni1979 »

Ja moge opisac Ci trochę euro ACE i Tekneticsa G2.
ACE idealny na poczatek, dość głęboki ze swoją cewka 11". Sygnały mocne i pewne. Nie trzeba sie zbyt mocno w niego wczuwać i osłuchiwać się. Jednak wadą jest zdecydowanie wyważenie. Umieszczona elektronika wraz z cewką za prowizorycznym uchwytem powoduje odczucie ciągnięcia ciężaru do przodu i u mnie akurat powodowało to bul łokcia po intensywnym dniu. Postanowiłem zmienić i z początku chciałem być wierny marce i zakupić AT pro. Jednak miałem okazję z nim połazić i tu waga wykrywacza zdyskryminowała zakup. Nie wspominając o urywających sie puszkach i łamiących podlokietnikach czego nawet byłem świadkiem nie mówiąc tu o opini na ten temat którą można przeczytać w internecie. Dałem się namówić na TECNETICS-a. Mój wybór padł na G2. Z początku było ciężko bo z przyzwyczajenia kopałem jedynie sygnały pewne typu gong znany z kanarka. Zasieg słaby jak na tej klasy wykrywacz. Dopiero po czasie zacząłem się osłuchiwać i rozumieć zróżnicowany sygnał jaki wydawał, co znacznie zwiększyło mój zasięg kopania. W odróżnieniu do GARRETT-a, bardzo dobrze wyważony. Uchwyt pistoletowy zdaje egzamin rewelacyjnie i ramie już nie boli. Ba... dokupiłem nawet większą cewkę na co nie pozwolił bym sobie prze ACE. G2 jest chyba najszybszym wykrywaczem na rynku i świetnie sobie radzi na zaśmieconym terenie i ładnie łapie malutkie monetki typu denarki itp... Wczesniej ich nie znajdowałem a teraz mam już kilka sztuk. Ale nie będę Cię namawiał na ten konkretny model. Powiem Ci coś innego.
Łażąc po polach namierzam miejsce ciekawsze gdzie wychodzi coś co mnie interesuje. Na takim poletku chodzę raz przy razie czyszcząc ze wszystkich pewnych sygnałów zbierając każdy kapsel, drucik czy blaszkę. Po tym zabiegu dopiero moge ustawić sygnał wiodący na delikatne popierdywanie i po zakłóceniach określam czy jest to warte kopania czy nie, kopiac praktycznie poza teoretycznym zasięgiem wykrywacza.
Dążę do tego że nie ważne co kupisz, bo ważne jest jak pójdzie Ci osłuchanie się ze sprzętem. Ja jako posiadacz wyrobów tych dwóch firm odradzam GARRETTA ze względu na wyważenie, w kanarku na brak modulacji sygnałów (albo jest pewny albo go nie ma wcale), a AT pro ze względu na jego wagę i wadę elementów plastikowych które często pękają. Co do G2 nie wiem czy Ci polecic bo jest faktycznie dla niewprawnego dość płytki ale za to bardzo czuły. Ale jeśli się na niego zdecydujesz i poczekasz troczę aż sie wczujesz w jego sygnał, to na pewno nie pożałujesz.
Awatar użytkownika
mw750
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 154
Rejestracja: 15 lut 2013, o 22:10
Województwo: Wybierz

Re: teknetics g2 , t2

Post autor: mw750 »

witam dziękuje za cenne informacje, na dzień dzisiejszy chodzę z deltą4000 z cewką 11 lub 13, myślę o zakupie czegoś nowego , możliwe że z rodziny teknetics więc przez to podpytuje a każda informacja cenna, zwłaszcza od użytkownika, a nie z pana googla:-) , może jeszcze ktoś się odezwie w temacie, więc poczekam posłucham każdej dobrej rady :-) , nie bardzo interesuje mnie ciężka militarka , więc szukam czegoś sprawdzonego na drobniejsze i kolorowe przedmioty, jak na razie jestem zadowolony z delty ale czegoś mi w niej brakuje hm dziękuje za info i pozdrawiam
Awatar użytkownika
mw750
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 154
Rejestracja: 15 lut 2013, o 22:10
Województwo: Wybierz

Re: teknetics g2 , t2

Post autor: mw750 »

witam jak dla mnie temat zamknięty, gdyż już nabyłem sprzęta :peace: dzięki za info i pozdr
Awatar użytkownika
Machg
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 31 sty 2014, o 19:14
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Treptow an der Rega
Been thanked: 1 time

Re: teknetics g2 , t2

Post autor: Machg »

Witam.
I na co padł wybór????? G2 czy T2?? Czekam na opinie :) .
Pozdrawiam.
These users thanked the author Machg for the post:
toska
Rating: 5.56%
Awatar użytkownika
mw750
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 154
Rejestracja: 15 lut 2013, o 22:10
Województwo: Wybierz

Re: teknetics g2 , t2

Post autor: mw750 »

witam po pewnych przemyśleniach i doradach white's spectra v3i :brawo: jak spadać to z wysokiego konia :brecht: pozdr
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: teknetics g2 , t2

Post autor: Yarek vel KIM »

A jaki sprzęt miałeś wcześniej?
Awatar użytkownika
Machg
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 31 sty 2014, o 19:14
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Treptow an der Rega

Re: teknetics g2 , t2

Post autor: Machg »

Witam.
To trzeba wypuścić się już w plener i kopania ciekawych fantów.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mw750
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 154
Rejestracja: 15 lut 2013, o 22:10
Województwo: Wybierz

Re: teknetics g2 , t2

Post autor: mw750 »

pierwsze testy już były, ale widzę długa droga :-D dzięki i pozdr darz dół :piwko:
pawel7787
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2014, o 11:11
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Lippehne

Re: teknetics g2 , t2

Post autor: pawel7787 »

erni1979 fajnie by było jak byś napisał poradnik na temat G2 a wiesz chyba o nim wszystko wiec dasz radę. Szykuj się na wyprawę wracam 7 marca więc lecimy w teren tylko pogode lepszą załatw :P pozdro
Awatar użytkownika
Matti
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 69
Rejestracja: 12 mar 2014, o 15:04
Województwo: Opolskie
Imię: Mateusz

Re: teknetics g2 , t2

Post autor: Matti »

Bardzo chciałem swego czasu kupić T2, T2 se.No niestety cenowo mnie to przerosło i zdecydowałem się na zakup G2. Po sprzedaży innego sprzętu zakupiłem G2 i nie żałuję.
Jest dobrze, czasem przychodzę z pola na tarczy, ale to ma każdy.
Co mnie urzekło, wiele:po pierwsze waga, to dość istotne przy wykonywaniu jednostajnych ruchów
Po drugie stabilność i przejrzystość, a więcej, nie będę zanudzał.
Domniemywam że można zarzucić wiele, fakt ale ja tak zdecydowałem i już.
:cicho:
Awatar użytkownika
Matti
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 69
Rejestracja: 12 mar 2014, o 15:04
Województwo: Opolskie
Imię: Mateusz

Re: teknetics g2 , t2

Post autor: Matti »

Czy ktoś na szacownym forum zamiata T2, T2se ?
Jak się pracuje ?
dobosz
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2014, o 14:18
Województwo: Wybierz

Re: teknetics g2 , t2

Post autor: dobosz »

od września z at pro przesiadłem się na T2 se i co pierwsze przemawia za t2 to regulacja głośności(tak brakującej w at ) lżejsza konstrukcja a w terenie jest zdecydowanie głębszy ale mam go za krótko żebym mógł coś więcej powiedzieć .
Wlkpadamino
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 26 lut 2015, o 10:01
Województwo: Wielkopolskie

Re: teknetics g2 , t2

Post autor: Wlkpadamino »

witam ktoś z kolegow posiada G2 jak sie sprawuje? pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teknetics”