XP Deus

Wykrywacze metali marki XP Deus
ODPOWIEDZ
fiszer5
Porucznik
Porucznik
Posty: 647
Rejestracja: 10 sty 2014, o 17:46
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: fiszer5 »

Jak się chodzi po lesie w podwójnych słuchawkach to nawet nie słychać jak ktoś cię podchodzi od tyłu, miał kolega taki przypadek że leśniczy zaszedł go od tyłu. Przy pojedynczej słuchawce masz jedno ucho wolne i słyszysz co się dzieje na około ciebie.
Awatar użytkownika
Pigor
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1383
Rejestracja: 19 lis 2012, o 23:35
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: kraina 1000 jezior

Re: XP Deus

Post autor: Pigor »

fiszer5 pisze:Jak się chodzi po lesie w podwójnych słuchawkach to nawet nie słychać jak ktoś cię podchodzi od tyłu, miał kolega taki przypadek że leśniczy zaszedł go od tyłu. Przy pojedynczej słuchawce masz jedno ucho wolne i słyszysz co się dzieje na około ciebie.
Po części masz rację, ale nie wiem czy chodziłeś kiedykolwiek ze słuchawką tylko w jednym uchu. Ja akurat byłem do tego zmuszony, gdyż jedna mi padła, druga natomiast działa.
Ja szukam tylko z sygnałem wiodącym a szukanie w takich warunkach bardzo męczy jedno ucho. Mi bardzo to przeszkadzało i na stałe nie wyobrażam sobie szukania w takich warunkach.
Szukając bez sygnału wiodącego pewnie jest dużo lepiej, gdyż dźwięk pojawia się tylko od czasu do czasu.
Obecnie w swoich słuchawkach mam dysproporcje dźwiękowe, gdyż musiałem wymienić piezzo a nie mogłem znaleźć o takiej samej średnicy (w oryginale jest 50 mm) a ja natomiast największe jakie znalazłem to 34 mm. Rożnica w dźwięku jest wyraźnie odczuwalna, męczy się bardziej jedno ucho, więc co jakiś czas zamieniam słuchawki stronami. Przed sezonem muszę wymienić słuchawki na nowe.
Mam nadzieję, że za mocno nie namieszałem i tekst jest w miarę zrozumiały.
Poszukiwania to nie hobby-to choroba.
Pozdrawiam
Pigor
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus

Post autor: Gudziuk »

fiszer5 pisze:Jak się chodzi po lesie w podwójnych słuchawkach to nawet nie słychać jak ktoś cię podchodzi od tyłu, miał kolega taki przypadek że leśniczy zaszedł go od tyłu. Przy pojedynczej słuchawce masz jedno ucho wolne i słyszysz co się dzieje na około ciebie.
Według mnie to co napisał Pigor jest istotne, a do tego ja słyszę wszystko, jest tylko mały dylemat kiedy się bardzo skupie to wówczas można mnie zaskoczyć, ale jedno, czy dwustronne słuchawki nie maja tu nic do rzeczy.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
tui
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 25
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:00
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: tui »

Czy w deusie jest coś takiego jak sygnał wiodący? Która to opcja?
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus

Post autor: Gudziuk »

Jest, ale jeszcze nie mieszałem w nim :-D . Możesz np. fanty z boku cewki tak podregulować, żeby były lepiej słyszalne.
A tak może z innej beczki na jakich nastawach śmigacie.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
URI
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2014, o 00:19
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: URI »

Witam czy któryś z kolegów pracuje z XP Deus (składak) cewka 11 i słuchawki ws5.(bez pilota).???Moje pytanie brzmi .Czy jeżeli nie kupię kompletu a składaka to cewka i słuchawki zgrają się na tej samej częstotliwości ???Czy nowe słuchawki mają już wgrany najnowszy soft (v3.2) czy to tyczy się tylko pilota???.Pozdrawiam
URI
tui
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 25
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:00
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: tui »

Wszystko się zgra, kwestia softu to pytaj u sprzedawcy. Moim zdaniem wersja ze słuchawkami opłaca się tylko jak masz kolegę z pilotem. Po prostu w słuchawkach masz dostęp tylko do najważniejszych opcji, nie poregulujesz już reaktywności nie mówiąc o ustawieniach zaawansowanych, po za tym wszystko będzie ok.
URI
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2014, o 00:19
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: URI »

Dzięki wielkie kolego narazie mnie nie stać na pilota ale może za jakiś czas ..Ciekawi mnie jeszcze faktyczny zasięg 11 ??Pozdrawiam..
URI
Awatar użytkownika
Matti
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 69
Rejestracja: 12 mar 2014, o 15:04
Województwo: Opolskie
Imię: Mateusz

Re: XP Deus

Post autor: Matti »

Bardzo bardzo chciałem zakupić XP...cena mnie posprzątała, fakt jest wart swej ceny --byc moze
Ale trzeba mierzyć siły na zamiary :bezradny:
cosmo36
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2013, o 23:37
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: cosmo36 »

Witam kolegow mam pytanko na jakich ustawieniach chodzic deusem na monetki? mam cewke 13 od tygodnia mam sprzet.
cosmo36
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2013, o 23:37
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: cosmo36 »

Widze ze temat umarł albo koledzy nie chca sie dzielic info :peace:
Awatar użytkownika
Yarek vel KIM
Moderator
Moderator
Posty: 2009
Rejestracja: 14 lis 2012, o 15:03
Województwo: Śląskie

Re: XP Deus

Post autor: Yarek vel KIM »

Cosmo, a czym się tu dzielić? Po pierwsze na kilku forach jest tyle napisanych ustawień Deusa, że nic tylko wgrywać i dopasowywać pod kątem swoich poszukiwań. A po drugie - tak ciężko jest poświęcić godzinkę czy dwie, zabrać kilka różnych monet, wkopać je i próbować różnych ustawień.
Deus jest cholernie przyjaznym dla użytkownika sprzętem i kombinowanie z ustawieniami jest bardzo proste.
Pozdrawiam
I żebyś nie mówił, że nie chcemy pomóc:
Baza GMP
czułość 96-99
reaktywność 1 (czym wyższa tym sprzęt jest głębszy, ale wolniej reaguje)
poziom żelaza - sam zdecyduj co wolisz
BG - ręczny, o kilka stopni wyżej niż sugeruje wykrywacz
na drobnicę częstotliwość 18, ew. 12
dyskryminacja 1 - 2
cosmo36
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2013, o 23:37
Województwo: Wybierz

Re: XP Deus

Post autor: cosmo36 »

dzieki za odp..... dzis testowalem sprzet na roznych ustawieniach itp ogrodek ktory schodziłem kanarkiem 250 pozniej garrettem AT PRO a dzis deusem okazalo sie ze jeszcze ma fanty wyskoczyl srebny pierscioneczek
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: XP Deus

Post autor: Gudziuk »

Sreberko to on zasysa :-D , że aż miło :popijawa:
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
Matti
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 69
Rejestracja: 12 mar 2014, o 15:04
Województwo: Opolskie
Imię: Mateusz

Re: XP Deus

Post autor: Matti »

No i nadeszła chwila, po rok intensywnego namysłu na zakup Deus XP...
Czekam na przesyłkę jak dziecko na cukierka i boję się że nie poradzę
Jak do tej chwili miałem zabawki a teraz ?!
Jeżeli koledzy z forum mogą wtrącić kilka mądrych uwag co do użytkowania i ogólnych zasad BHP !?
ODPOWIEDZ

Wróć do „XP Deus”