Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: Marguz2 »

Dobra dostałem dzisiaj zgodę pisemną jednego z muzeów, także dołączam to do dokumentów dla konserwatora i wysyłam cały pakiet z niecierpliwym oczekiwaniem na (pozytywną) odpowiedź. Trzymać kciuki!
Awatar użytkownika
witmos
Kapitan
Kapitan
Posty: 755
Rejestracja: 7 lut 2017, o 12:06
Województwo: Dolnośląskie
Imię: Witold

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: witmos »

Ja taką promesę na przyjęcie przedmiotów zabytkowych otrzymałem od muzeum regionalnego bez problemu, zresztą już kolejny raz z rzędu. Dokument jest już u konserwatora. Dziwię się potraktowaniu sprawy przez tamte "muzea". Przecież mają na etacie zwykle archeologa, który może określić wcześniej wartość historyczną znalezisk i zdecydować o ich ewentualnym przejęciu przez muzeum. W moim przypadku tak było kilka razy. W sprawie Marguza2 w ten sposób postępowania "muzeum" wyraża brak jakiegokolwiek zainteresowania, tracąc możliwość pozyskania wartościowych znalezisk.
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: Marguz2 »

Zgadzam się z Tobą zupełnie, niestety tak to czasami bywa, ale na szczęście tak jak pisałem, mam już zgodę innego Muzeum i teraz czekam na odpowiedź Konserwatora. Powodzenia w poszukiwaniu Witmos, nie udzielam się, ale śledzę Twój wątek.
Awatar użytkownika
witmos
Kapitan
Kapitan
Posty: 755
Rejestracja: 7 lut 2017, o 12:06
Województwo: Dolnośląskie
Imię: Witold

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: witmos »

Dzięki Marguz2, Tobie również życzę wielkich znalezisk nie koniecznie dla muzeum.
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: Marguz2 »

No i do końca tygodnia mija termin 30 dni które czekam na odpowiedź ze strony WUOZu, mam jeszcze nadzieję, że coś przyjdzie, ale jeśli nie to co dalej? Wyczytałem na bipie, że w sprawach szczególnie skomplikowanych urzędnicy mają 60 dni na odpowiedź tylko jakimi kategoriami określana jest sprawa szczególnie skomplikowana, czy nie powinienem dostać jakiejś wieści, że jeszcze na odpowiedź muszę poczekać?
Awatar użytkownika
Jaskółka
Moderator
Moderator
Posty: 2580
Rejestracja: 9 gru 2012, o 16:23
Województwo: Pomorskie

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: Jaskółka »

W zeszłym rok czekałam na odpowiedź 2 miesiące, a nawet parę dni dłużej. Nie naciskałam, nie dzwoniłam tylko cierpliwie czekałam i doczekałam się informacji o uzupełnienie wniosku.... a następnie, już w przeciągu 2 tygodni zgody :)
nil admirari
Awatar użytkownika
baży G2
Moderator
Moderator
Posty: 2375
Rejestracja: 22 paź 2012, o 12:15
Województwo: Mazowieckie
Imię: Krzysztof

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: baży G2 »

Marylko, czyli 2,5 miesiąca miałaś bezrobotne ? :o
...Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
A.Asnyk
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: Marguz2 »

Heh no ja właśnie wykrakałem, dostałem pismo, że pozwolenie nadleśnictwa to za mało i nie spełnia wszystkich wymogów, podejrzewam, że wszedłem cienkopisem na jakiś lasek prywatny obok przez przypadek zaznaczając obszar poszukiwań, ale nie podali już o którą działkę chodzi konkretnie i jakiej zgody brakuje :/ mam czas na odpowiedź w terminie 7 dni, a jak nie odpowiem w tym terminie to przepada. k..wa go ma.
Awatar użytkownika
baży G2
Moderator
Moderator
Posty: 2375
Rejestracja: 22 paź 2012, o 12:15
Województwo: Mazowieckie
Imię: Krzysztof

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: baży G2 »

No, bo to jest teraz nowe hobby. Odrzuć poszukiwania i zajmij się składaniem wniosków. :dusi:
...Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
A.Asnyk
Awatar użytkownika
Jaskółka
Moderator
Moderator
Posty: 2580
Rejestracja: 9 gru 2012, o 16:23
Województwo: Pomorskie

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: Jaskółka »

Marguz2 pisze:
9 kwie 2019, o 11:22
Heh no ja właśnie wykrakałem, dostałem pismo, że pozwolenie nadleśnictwa to za mało i nie spełnia wszystkich wymogów, podejrzewam, że wszedłem cienkopisem na jakiś lasek prywatny obok przez przypadek zaznaczając obszar poszukiwań, ale nie podali już o którą działkę chodzi konkretnie i jakiej zgody brakuje :/ mam czas na odpowiedź w terminie 7 dni, a jak nie odpowiem w tym terminie to przepada. k..wa go ma.
Miałam podobnie: 7 dni, w tym święta wielkanocne :brecht: Kazali mi uzupełnić o dokładne współrzędne geograficzne, opisać jak będę zaznaczała na mapie przeszukany teren i jak podejmowała zabytki. Bagatela, przy 75 oddziałach leśnych wzdłuż dróg tych współrzędnych wyszło ponad 500 :dusi:
nil admirari
Awatar użytkownika
Jaskółka
Moderator
Moderator
Posty: 2580
Rejestracja: 9 gru 2012, o 16:23
Województwo: Pomorskie

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: Jaskółka »

baży G2 pisze:
9 kwie 2019, o 10:48
Marylko, czyli 2,5 miesiąca miałaś bezrobotne ? :o
Krzysiu ... nawet dłużej, bo zgoda na odległy od miejsca zamieszkania teren.
nil admirari
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: Marguz2 »

Jaskółka pisze:
9 kwie 2019, o 15:34
Marguz2 pisze:
9 kwie 2019, o 11:22
Heh no ja właśnie wykrakałem, dostałem pismo, że pozwolenie nadleśnictwa to za mało i nie spełnia wszystkich wymogów, podejrzewam, że wszedłem cienkopisem na jakiś lasek prywatny obok przez przypadek zaznaczając obszar poszukiwań, ale nie podali już o którą działkę chodzi konkretnie i jakiej zgody brakuje :/ mam czas na odpowiedź w terminie 7 dni, a jak nie odpowiem w tym terminie to przepada. k..wa go ma.
Miałam podobnie: 7 dni, w tym święta wielkanocne :brecht: Kazali mi uzupełnić o dokładne współrzędne geograficzne, opisać jak będę zaznaczała na mapie przeszukany teren i jak podejmowała zabytki. Bagatela, przy 75 oddziałach leśnych wzdłuż dróg tych współrzędnych wyszło ponad 500 :dusi:
Masa roboty, ale chociaż wiedziałaś o co chodzi, u mnie w zasadzie napisali, że coś brakuje, ale już co to nie, jakiejś zgody, ale jakiej...
no nic, dzisiaj zadzwonię do nich i wyślę poleconym sprostowanie ogólne, że chodzi mi wyłącznie o tereny nadleśnictwa więc nie wiem o jakie inne pozwolenia pytają, a nie sprecyzowali,swoją drogą dzwoniłem wczoraj do nadleśnictwa, oczywiście chcieli by pomóc, ale osoba która zajmuje się moim pozwoleniem i zarządzaniem gruntu akurat ma wolne...na tydzień. Nie powiem co mnie strzela... :mur:
Awatar użytkownika
Jaskółka
Moderator
Moderator
Posty: 2580
Rejestracja: 9 gru 2012, o 16:23
Województwo: Pomorskie

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: Jaskółka »

Dzwoń do WKZ i spytaj o co im chodzi? bo czas leci nieubłagalnie :evil:
nil admirari
danielosek
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 10 gru 2018, o 10:22
Województwo: Śląskie

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: danielosek »

Chłopaki mają racje dzwoń tam też ludzie pracują ludzie (?).. Zdaj nam relacje czy zostałeś potraktowany poważnie czy raczej chcieli się pozbyć problemu ....
Marguz2
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 261
Rejestracja: 26 lut 2017, o 20:36
Województwo: Lubelskie

Re: Dzierżawa lasu dla poszukiwań.

Post autor: Marguz2 »

Narazie napisałem sprostowanie,że chodzi mi wyłącznie o działki w jurysdykcji nadleśnictwa xxx i żadne inne. Na terenie tegoż jest co prawda rezerwat na który trzeba oddzielne zezwolenie rdlp, ale we wcześniejszym liście bardzo mocno podkreślone było, że zobowiązuję się nie wchodzić na teren rezerwatu. Wg mnie gdyby nie było to złośliwe to by mi napisali o co konkretnie chodzi, a nie tylko że coś brakuje. Dam znać jak się odezwą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”