Ukierunkowanie ?

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 877
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien

Ukierunkowanie ?

Post autor: mariusz_w4 »

Łazi mi po głowie temat , zbieram wszystko i mam dużo fantów które są z okresy I WW . Ale też nie mam szczególnie wartościowych pod względem historycznym eksponatów,dla mnie są powiedzmy wartosciowe bo albo je znalazłęm osobiście lub drogą wymiany za znalezione ,ewentualnie kilka kupionych. I teraz to co mnie ostatnio gnębi, mam mało bagnetów i klamer które bardzo lubię i chyba zależy mi na nich najbardziej bo są to przedmioty bardziej związane z osobami które je nośiły w epoce niż np łuski,zapalniki,pociski . Co myslicie o wąskiej specjalizacji w kolekcjach, czy to fajne ,czy cieszy jak otwieracie szawkę a tam np. 100 klamer lub 30 bagnetów? .
Czy warto wyzbywac się arty i zamieniac za klamry. Czy to wogóle opłacalny proceder? Bo jak ktoś mi powie że za mjego szrapnela z łuską da mi klamerkę to chyba zęby w parapet wbiję :) . Ma ktos za sobą takie decyzje i czy warto było ???
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
Awatar użytkownika
stomek
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1154
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 11:00
Województwo: Mazowieckie
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stolicy okolice

Re: Ukierunkowanie ?

Post autor: stomek »

Pogadamy za tydzień ,temat rzeka :piwko: :-D
Wszystkie prezentowane przedmioty zostały znalezione podczas rodzinnych spacerów na giełdach i targach staroci ,nie zostały w żaden sposób namierzone oraz wydobyte za pomocą wykrywacza metali czy podobnych urządzeń.
Awatar użytkownika
Waclaw
Moderator
Moderator
Posty: 3352
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:58
Województwo: Małopolskie
Imię: Wacław

Re: Ukierunkowanie ?

Post autor: Waclaw »

Kolekcjonowanie bagnetów ,klamerek jest na pewno bezpieczniejsze. Niż złomu z artyrerii, Sami widzicie na akcjach policyjnch wszystko zabierają.
"Przyjaciel to wróg, który się jeszcze nie ujawnił" :sad:
Awatar użytkownika
imperator
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1502
Rejestracja: 13 sty 2014, o 17:50
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Tbg

Re: Ukierunkowanie ?

Post autor: imperator »

Ja tam nie narzekam,wiadomo czasu się poświęciło by to wszystko wyczyścić i poskładać,a tu patrzysz na allegro idzie za 5 dych taki popularny carak i za bardzo chętnych niema
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 877
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Ukierunkowanie ?

Post autor: mariusz_w4 »

Nie chodzi o narzekanie ,tylko co wam sprawiało większą frajdę, dużo różnych fantow czy specjalizacja np. W klasach ?
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Has thanked: 591 times
Been thanked: 643 times
Kontakt:

Re: Ukierunkowanie ?

Post autor: yukon »

Ja tam se zbieram co popadnie,lubie zwlaszcza to co sam nakopalem ale tania klamra carskiego gren/art. nie pogardze,ogolnie to mam mix z roznych lat, glownie ww1 z tego co sie dzialo w biesach,lubie klamry, zapki bagnety,ale zebym np.sprzedawal cos co sam znalazlem aby miec jedna klamre wiecej ktorej pewnie nigdy w biesach nie znajde to tak nie bywalo.
These users thanked the author yukon for the post:
PCV
Rating: 5.56%
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
lunatyk
SIERZANT SZTABOWY
SIERZANT SZTABOWY
Posty: 191
Rejestracja: 31 sty 2017, o 20:04
Województwo: Podkarpackie

Re: Ukierunkowanie ?

Post autor: lunatyk »

A ja jestem ciekawy czy ktoś zbiera polmosy tego jest wszędzie pod dostatkiem i masa różnych wzorów , nawet te w środku lasu mnie już nie dziwią . Ja jak na razie zbieram wszystko co dla mnie jest ciekawe , lubię jak sam wykopię , te po dziadku , a te kupne nie dają takiej satysfakcji , a to co w miarę troszeczkę waży i jest koloru żółtego ale bez znaczenia dla kolekcji ląduje w pojemniku , jak się nazbiera parenaście kilo ląduję na skupie metali kolorowych a kasa idzie na browary , po prostu przyjemne z pożytecznym .
Awatar użytkownika
LadyBug
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 292
Rejestracja: 5 lut 2017, o 20:06
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: galicja

Re: Ukierunkowanie ?

Post autor: LadyBug »

Nie mozna zbierac wszystkiego juz dawno to zrozumialem, !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”