Nowy Rutus

Wykrywacze metali marki Rutus
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Nowy Rutus

Post autor: explokera »

Mam Altera miałem większość starszych modeli Rutusa oraz nowe Argo NE i powiem jedno.
Kastrowanie elektroniki i kolejne zrzynanie kolejnego stelaza z pospolitego modelu to nie jest krok do przodu.
Rutyna jechał przez kilkanaście lat na stelażu XLT teraz przesiadel się na ACE zamiast zrobić stelaż teleskopowy własnego pomysłu czym przypuszczam podbilby rynek budzetowek.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
damiano
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 325
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 20:36
Województwo: Wybierz

Nowy Rutus

Post autor: damiano »

Catadero
Toż to 14 lat temu... Kawał czasu temu...
Przecież nie będziemy się cofać i wracać do niewygodnych rozwiązań jeżeli już teraz mamy lepsze i wygodniejsze.
Równie dobrze możemy nosić telefony GSM w walizce... Albo jeździć wozem konnym...
Chyba nie tędy droga...
Przynajmniej z mojego punktu widzenia.


rotek23
Czy za 1700 zł to jest tani sprzęt?
Za tą cenę można mieć wiele używanych sprzętów z na prawdę wysokiej półki.
Chyba że ktoś musi mieć nowy to wtedy okej rozumiem.
Awatar użytkownika
Catadero
Forumowy reporter
Forumowy reporter
Posty: 1668
Rejestracja: 29 paź 2012, o 09:35
Województwo: Wybierz

Re: Nowy Rutus

Post autor: Catadero »

Nie chodzi o to, by się cofać.
Chodzi o to, by nie "jojczyć". :gitarzysta:

C.
Awatar użytkownika
propranolol
ST.SIERZANT-SZTABOWY
ST.SIERZANT-SZTABOWY
Posty: 203
Rejestracja: 6 kwie 2017, o 15:47
Województwo: Śląskie

Re: Nowy Rutus

Post autor: propranolol »

A co Wy na to Panie i Panowie ? :diabełek:

https://www.youtube.com/watch?v=LDyccUPIt6I
To znaczy tak niewiele, prawie nic
W półmroku, monety błysk
Awatar użytkownika
MisterTwister
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 97
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 16:00
Województwo: Śląskie

Re: Nowy Rutus

Post autor: MisterTwister »

Z tego co piszą na forach to platforma sprzętowa wszystkich nowych rutusów jest identyczna - to bliźniacze konstrukcje różniące się między sobą jedynie wgranym softem. Gdzie tu więc progres? Ja widzę jedynie w tych działaniach zabiegi marketingowe. Różnice w użytym sofcie przekładają się na różnice w cenie aż o 1tys. zł :diabełek:
Można było na wzór firmy XP specyfikacje argo i optimy wgrać jako alternatywny program fabryczny. Wówczas użytkownicy wcześniejszych modeli rutusa bez problemu by się odnaleźli kupując Altera.
xawi29
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2017, o 16:08
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: Nowy Rutus

Post autor: xawi29 »

NIe znam sie zbytnio na konstrukcji wykrywaczy ale podejrzewam ze ich elektronika jest skrajnie rozna, Alter moze pracowac na 71 czestotliwosciach wiec napewno uklad elektroniki z Agro NE i Ultimy jest zupelnie inny... Ale co ja tam wiem "znafcy" wiedza i tak wszystko lepiej...
ACE250->AT PRO +NEL Tornado-> Obecnie: Deus RC 11" + Alter 71 28 DD +23CC + Garrett Pro-pointer.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Nowy Rutus

Post autor: explokera »

xawi29 pisze:
2 maja 2018, o 03:23
Ale co ja tam wiem "znafcy" wiedza i tak wszystko lepiej...
Znafcom jestem żadnym ale wzrok mam jeszcze dobry ,widziałem elektronikę Altera i Argo NE i jakoś po ważnych różnic nie widziałem :)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
xawi29
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2017, o 16:08
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: Nowy Rutus

Post autor: xawi29 »

explokera pisze:
2 maja 2018, o 13:42
xawi29 pisze:
2 maja 2018, o 03:23
Ale co ja tam wiem "znafcy" wiedza i tak wszystko lepiej...
Znafcom jestem żadnym ale wzrok mam jeszcze dobry ,widziałem elektronikę Altera i Argo NE i jakoś po ważnych różnic nie widziałem :)
Eh wystarczy poczytać wypowiedzi konstruktora Alter fizycznie jest gotowy do pracy i analizy wielu częstotliwości naraz...(mysle ze pan Rutyna pracuje nad softem który by to wszystko ładnie zgrał i możne kolejny update zrobi z Altera multi freq.) Argo NE i nowa optima maja prostsza elektronikę bez dodatkowych układów umożliwiających taka prace. Polecam forum proscana tam jest wiele pytań i odpowiedzi dotyczących Altera. Jeśli kogoś uraziłem stwierdzeniem "znafcy " to przepraszam ale meczące jest czytanie powtarzanych na wszystkich forach głupot.

poniżej cytat o elektronice Altera.
PS' Warstwa fizyczna urządzenia umożliwia pracę na wielu częstotliwościach równocześnie. Świadomie zadbałem o to na etapie projektowania . Zwiększy się tylko pobór energii.
ACE250->AT PRO +NEL Tornado-> Obecnie: Deus RC 11" + Alter 71 28 DD +23CC + Garrett Pro-pointer.
damiano
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 325
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 20:36
Województwo: Wybierz

Re: Nowy Rutus

Post autor: damiano »

Na pewno nie jest to takie proste skoro od początku nowe Rutusy nie mają nawet możliwości ręcznej korekty gruntu.
Kiedy ta opcja się pojawi żadnych wieści a niby to podstawowa funkcja w starych Rutusach...
Awatar użytkownika
Dumadar
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 61
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 14:35
Województwo: Zachodniopomorskie
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ziemia Drawska

Re: Nowy Rutus

Post autor: Dumadar »

Witam. Jakiś czas temu zadałem pytanie Panu Arkadiuszowi odnośnie możliwości wprowadzenia nowych możliwości w przyszłej aktualizacji Altera. Przedstawiłem poniższą listę i jednocześnie zapytałem które z nich mogły by być wprowadzone z poziomu softu.

1.Fe silencer czyli możliwość regulacji głośności tonu odpowiedzialnego za sygnalizowanie żelaza;
2.Funkcja śledzenia gruntu;
3.Ręczne strojenie do gruntu lub możliwość skorygowania wartości ustawionej przez automat;
4.Poprawa modulacji dźwięków;
5.Dodanie możliwości ustawienia dyskryminacji wielkościowej dla toru statycznego;
6.Dodanie możliwości regulacji prądu podawanego na cewkę tzw. TX Boost;
7.Procentowe wskazanie stopnia rozładowania/naładowania akumulatorów.

Odpowiedź jaką otrzymałem:
Witam !
Wszystko jest możliwe z poziomu softu oprócz modulacji i TX boost.
Nie chcę obiecywać,że sugerowane zmiany pojawią się to "od ręki" - ale będziemy myśleć i pracować nad nimi.
http://tempelburg.pl/
Teknetics Delta 4000 >>> Rutus Argo v3 DD 29 >>> Nokta Fors Relic >>> Rutus Alter 71 DD28+CC23+MAS13,5"
xawi29
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2017, o 16:08
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: Nowy Rutus

Post autor: xawi29 »

Dumadar pisze:
15 maja 2018, o 09:18
Witam. Jakiś czas temu zadałem pytanie Panu Arkadiuszowi odnośnie możliwości wprowadzenia nowych możliwości w przyszłej aktualizacji Altera. Przedstawiłem poniższą listę i jednocześnie zapytałem które z nich mogły by być wprowadzone z poziomu softu.

1.Fe silencer czyli możliwość regulacji głośności tonu odpowiedzialnego za sygnalizowanie żelaza;
2.Funkcja śledzenia gruntu;
3.Ręczne strojenie do gruntu lub możliwość skorygowania wartości ustawionej przez automat;
4.Poprawa modulacji dźwięków;
5.Dodanie możliwości ustawienia dyskryminacji wielkościowej dla toru statycznego;
6.Dodanie możliwości regulacji prądu podawanego na cewkę tzw. TX Boost;
7.Procentowe wskazanie stopnia rozładowania/naładowania akumulatorów.

Odpowiedź jaką otrzymałem:
Witam !
Wszystko jest możliwe z poziomu softu oprócz modulacji i TX boost.
Nie chcę obiecywać,że sugerowane zmiany pojawią się to "od ręki" - ale będziemy myśleć i pracować nad nimi.
W sumie bardzo dobrze by było jak by to się pojawiło, ale Rutus pracuje obecnie nad wyższym modelem z praca równoległa na wielu częstotliwościach (przynajmniej taka informacja jest na jednym z forum angielsko języcznych wspieranych przez głównego dystrybutora Rutusa w Angli, detektor pracuje i jest w fazie dopracowywania ) i być możne te nowe funkcje będą już w nim.
ACE250->AT PRO +NEL Tornado-> Obecnie: Deus RC 11" + Alter 71 28 DD +23CC + Garrett Pro-pointer.
Awatar użytkownika
Dumadar
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 61
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 14:35
Województwo: Zachodniopomorskie
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ziemia Drawska

Re: Nowy Rutus

Post autor: Dumadar »

Mógłbyś podrzucić link do tej wiadomości?

Znalazłem: https://www.metaldetectingforum.co.uk/v ... a682062e43
Dumadar pisze:Przepraszam za post pod postem.
Przeprosiny przyjęte ;)
http://tempelburg.pl/
Teknetics Delta 4000 >>> Rutus Argo v3 DD 29 >>> Nokta Fors Relic >>> Rutus Alter 71 DD28+CC23+MAS13,5"
Awatar użytkownika
propranolol
ST.SIERZANT-SZTABOWY
ST.SIERZANT-SZTABOWY
Posty: 203
Rejestracja: 6 kwie 2017, o 15:47
Województwo: Śląskie

Re: Nowy Rutus

Post autor: propranolol »

To znaczy tak niewiele, prawie nic
W półmroku, monety błysk
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Nowy Rutus

Post autor: explokera »

Jest info ,że niedługo pojawi się wykrywacz multiczestotliwosciowy .
Właściciele Altera będą mogli zmienić swój sprzęt na taki wysyłając wykrywacz do producenta w celu zmiany elektroniki.
Oczywiście już nie za Free a za opłatą ;)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Nowy Rutus

Post autor: yukon »

A po co w ultimie ta glosnosc zelaza?nie lepiej wylaczyc dyskryme i wszystko slyszec?czy chodzi onto ze na dyskryminacji ktos chce slyszec jednak zelazo a juz np.folie nie?
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rutus”