"Poszukiwacze z pola bitwy".

Nasza pasja w prasie, literaturze, filmach...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

"Poszukiwacze z pola bitwy".

Post autor: yukon »

W Niedziele byl pierwszy odcinek na tvfocus,cos ala nasze BNM,narazie kopia pod Ypres,jeden tubylec mieszka centralnie na polu bitwy i ma w szopie minimuzeum cos takiego co wielu z nas ma w szopce za domem,na strychu czy w pokoju,czyli zapalniki,szrapnele,jakies rury, bagnety,nawet zdziwiony bylem ze malo troche rur ma, jeden chyba enfield ktorego wytargal ze stawu byl pokazany,no chyba ze nie chcieli wiecej pokazywac;)
Ma tez kawalek czolgu produkcji francuskiej z ww1,i na tym sie wlasnie skupili w tym odcinku, czyli na szukaniu resztek wysadzonego czolgu.
Znalezli jak narazie same szklanki i kluske ktora byla wystrzelona ale nadal miala zabezpieczenie zapalnika.
Ciekawostka duza jest jak oni tam podchodza do niebezpiecznych rzeczy,wlasiciel pola laduje sam taka kluche na ciagnik,zawozi pod dom do klatki z drutu,i raz w roku saperzy po to przyjezdzaja,wiadomo nic sie nie powinno temu stac(to nie Polska gdzie wydupcaja w powietrze puste szklanki i zapalniki za pieniadze podatnika)ale troche sie zdziwilem bo byl tam tez miedzy tym szmelcem jakis pocisk z gazem bojowym :zakrywa:
Ogolnie fajnie sie ogladalo, goscie smigaja z whitsem i tm808.
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
Wędrus
Administrator
Administrator
Posty: 2741
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:59
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Galicja

Re: "Poszukiwacze z pola bitwy".

Post autor: Wędrus »

ano i podniecali się, że poleciała z działa klucha z korkiem transportowym:)))
"Prawdziwy Polak nie kradnie, tylko zdobywa w walce, konfiskuje albo rekwiruje"
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: "Poszukiwacze z pola bitwy".

Post autor: yukon »

To jest nic wedrus,widziales jak pral mlotkiem saper po calym szrapneliku? zeby go obstukac z blota az uwalil reszki zapalnika aluminiowego?az mi siersc na rekach stanela deba :D
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
szifu
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 18 sty 2013, o 00:02
Województwo: Wybierz

Re: "Poszukiwacze z pola bitwy".

Post autor: szifu »

Wniosek nasuwa mi się jeden. Zakładajcie chłopaki muzea w szopkach, stodołach to celebrytami z TV będziecie i jeszcze stare żelastwo na legalnie pokazać będziecie mogli.
„I stoimy tak w okopach, naprzeciwko
siebie – ja i on, brat mój, Słowianin. Ja się boję i on się boi; ja chcę do mamy, on chce do bat’ki – a trwamy tak
w blaskach pobłażliwego słońca – pyszni, dumni i odważni, bo – stać nas na to"
(Wacław Lipiński)
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: "Poszukiwacze z pola bitwy".

Post autor: yukon »

Stomek w PL to by cie nakrecil ale na Kronike Policyjna najchetniej :-D ewentualnie mialbys swoje 2 minuty w TVN ze zlikwidowano niebezpieczny arsenal.
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
stomek
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1154
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 11:00
Województwo: Mazowieckie
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stolicy okolice

Re: "Poszukiwacze z pola bitwy".

Post autor: stomek »

Przepraszam bardzo, ale co ja mam nakręcać bo chyba o czymś nie wiem :idiota: :pokręcony:
Wszystkie prezentowane przedmioty zostały znalezione podczas rodzinnych spacerów na giełdach i targach staroci ,nie zostały w żaden sposób namierzone oraz wydobyte za pomocą wykrywacza metali czy podobnych urządzeń.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: "Poszukiwacze z pola bitwy".

Post autor: yukon »

:brecht: sorry nie chodzilo mi konkretnie o ciebie stomus,ogolnie mi chodzilo o zbieraczy/kolekcjonerow,najlepiej rece umyc i wywalic w powietrze puste szklanki,a to ze komus zrobia powazne problemy to sie juz dla nich nie liczy.
viewtopic.php?f=15&t=9793&view=unread#unread
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Awatar użytkownika
stomek
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1154
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 11:00
Województwo: Mazowieckie
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stolicy okolice

Re: "Poszukiwacze z pola bitwy".

Post autor: stomek »

Nie no żeś przywalił z tym kręceniem i sam się zakręciłem :brecht: :piwko:
Wracając do tematu ,to teraz już strach cokolwiek zbierać ,jakiś żądny sukcesów prorok na wszystko znajdzie paragraf :dusi:
Wszystkie prezentowane przedmioty zostały znalezione podczas rodzinnych spacerów na giełdach i targach staroci ,nie zostały w żaden sposób namierzone oraz wydobyte za pomocą wykrywacza metali czy podobnych urządzeń.
marekgti
MLODSZY CHORAZY
MLODSZY CHORAZY
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:21
Województwo: Mazowieckie
Imię: Marek

Re: "Poszukiwacze z pola bitwy".

Post autor: marekgti »

Powinni poinformować telewidzów że tak u nas robić nie można, jeszcze ktoś będzie miał problemy przez taki program
Awatar użytkownika
reiv
Moderator
Moderator
Posty: 646
Rejestracja: 8 lis 2012, o 16:28
Województwo: Wybierz

Re: "Poszukiwacze z pola bitwy".

Post autor: reiv »

Dzisiaj jest drugi odcinek o godz. 19:00
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: "Poszukiwacze z pola bitwy".

Post autor: yukon »

Wlasnie widzialem nastepny odcinek :spoko: Ekipa jest pod wzgorzami Vimy,ktore zdobyli Kanadyjczycy w 1917,poleglo ich11.000chlopa,niesamowite widoki pola bitwy z helikoptera,te dziury po ostrzale i minach ktore podkladali pod pozycje nieprzyjaciela to cos robiacego naprawde wrazenie :omg:
Dzieki podkopowi i zalozeniu kontrminy ktora wysadzila wazna czesc niemieckich umocnien, i wykutemy korytarzowi przez ktory zolnierze zaczeli szturm ,blisko pozycji niemieckich cala operacja sie udala (normalnie Manilowa w biesach :-D )

Caly teren zostal podarowany kanadolom po wojnie przez zabojadow,i zrobiono piekny park,zachowujac zygzaki okopow i doly po wybuchach.
Fajnie to starszy gosciu opowiada i pokazuje na mapach jak cala bitwa przebiegala, nastepnie zaprowadza ekipe televizyjna, do miejsca ktore nie jest dostepne dla zwyklych turystow,jada przez las, jakas brama,wysiadaja z aut i wszedzie po krzakach puste szrapnele leza,niektore poukladane w stosy,porosniete mchem.
Dziadek otwiera klape w ziemi i mozna sobie zejsc ponad 8m pod ziemie i isc tymi korytarzami wykutymi w skale,szok jak sie widzi granaty porozrzucane na ziemi czy napisy zolnierzy na tych scianach pod ziemia.
Pozniej wlaza do tunelu w ktorym od 10 lat nikogo nie bylo,jest tam tzw.kontrmina z wyciagnietym zapalem.
Do tego wplataja w to odwiedziny u ciekawych ludzi czy w ciekawych miejscach na tym polu bitwy,i nawet dwie rodziny wojakow sprowadzaja aby zobaczyly naocznie slady po przodkach.
Musi gdzies to byc na necie, ale nie moge znalesc :dusi:
Historia podobna do naszej Manilowej,fajnie by bylo zeby ktos kiedys, nakrecil cos takiego o naszej bieszczadzkiej gorze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media i literatura”