baofeng uv-9r

Rzeczy nie pasujące do powyższych działów
piotrkn09
Szeregowy
Szeregowy
Województwo: Małopolskie

Re: baofeng uv-9r

Post autor: piotrkn09 » 5 gru 2018, o 23:29

lunatyk pisze:
5 gru 2018, o 21:25

Kolego nie naśmiewaj się z emisji Hellschreiber , była już jak Ciebie nie było na świecie , z powodzeniem wykorzystywana była przez Niemców podczas drugiej wojny do łączności , mało tego nadal jest wykorzystywana .
Nawet mając licencje niewolno słuchać służb w miejscach publicznych i przy osobach trzecich o tym kolega nie wspomniał , jak również powielać zdobytych w ten sposób informacji i przekazywać je innym osobom .
Z doświadczenia wiem że spora część komunikacji pomiędzy radiowozami a bazą odbywa się telefonicznie i posiadanie takiego urządzenia może nie wystarczyć , choć na pewno nie zaszkodzi mieć taki odbiornik .
Wracając do samego urządzenia , zastosowana w nim antena nie wiele potrafi odebrać przy większych odległościach , więc od razu proponuję wymienić na inną .
Przeczytałem swój post uważnie ( znalazłem jeden błąd) ale naśmiewania się z Hell nie znalazłem . To jest jedna z moich ulubionych emisji , mam przeszło 100 państw potwierdzonych chociaż ostatnio trudno o korespondenta. Wykopane aparaty Simensa do Hell bardzo chętnie zobaczę. Co do słuchania służb masz rację, nie wspomniałem o wielu aspektach prawnych .
piotrkn09
Szeregowy
Szeregowy
Województwo: Małopolskie

Re: baofeng uv-9r

Post autor: piotrkn09 » 5 gru 2018, o 23:43

DEX pisze:
5 gru 2018, o 22:18
No dziekuje za wszystkie odpowiedzi.zaprogramowalem kilka czestotliwosci.udalo mi sie uslyszec straz pozarna.ale faktycznie antena do wymiany strasznie slabo odbiera. :zgoda:
Poszukaj anteny szerokopasmowej do skanera. Zwróć uwagę na złącze. Możesz również zrobić antenę na potrzebne pasmo, do domu stacjonarną np. J .wiele opisów w sieci wraz z kalkulatorami. Na wypady np Slim Jim z płaskiego kabla antenowego przymocowana do pręta w włókna szklanego ( nie węglowego) wystającego z plecaka. Im wyżej tym lepiej ale bez przesady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne..”