zasięg pocisków...

Armaty, haubice, moździerze...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radoslav
Podporucznik
Podporucznik
Posty: 461
Rejestracja: 13 mar 2014, o 15:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Prusy Wschodnie

zasięg pocisków...

Post autor: radoslav »

Witam. Mam pytanko na temat zasięgu pocisków armat używanych podczas I WW Ma ktoś może jakieś informacje na ten temat???
Awatar użytkownika
Michał11
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1241
Rejestracja: 10 sty 2014, o 19:32
Województwo: Wybierz

zasięg pocisków...

Post autor: Michał11 »

O jakie armaty mniej więcej chodzi ?? :hmm: Bo ich było strasznie dużo i nie sposób opisać każdą z osobna ;)
Awatar użytkownika
radoslav
Podporucznik
Podporucznik
Posty: 461
Rejestracja: 13 mar 2014, o 15:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Prusy Wschodnie

zasięg pocisków...

Post autor: radoslav »

Nie wiem dokładnie. Chodzi mi o artylerię niemiecką i rosyjską a dokładnie artylerię używaną podczas walk o Jeziora Mazurskie w 1914r. Cytuję."W listopadzie 1914 roku pod niemieckie linie dotarła 10. armia generała Sieversa, licząca jedenaście dywizji piechoty i dwie i pół dywizji kawalerii. Przeciw nim stanęła poważnie okrojona 8. armia generała Belowa z siłami siedmiu dywizji piechoty i jednej dywizji kawalerii. Walki toczyły się na terenie Bagien Nietlickich i Gór Paproteckich. Obie strony kopały systemy okopów, próbowały swymi pozycjami, pod ostrzałem artylerii, zbliżyć się do pozycji przeciwnika." Dopadłem mapy (rosyjskie) z zaznaczonymi pozycjami niemieckimi i rosyjskimi. Akcja działa się w moich okolicach więc chciałbym temat ogarnąć. Podobno ostrzał prowadzony był z Twierdzy Boyen (w linii prostej 12-14 km) dlatego chodzi mi o zasięg artylerii i czy jest to możliwe że ostrzał był właśnie z twierdzy.
Awatar użytkownika
radoslav
Podporucznik
Podporucznik
Posty: 461
Rejestracja: 13 mar 2014, o 15:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Prusy Wschodnie

zasięg pocisków...

Post autor: radoslav »

doczytałem się że stacjonowały na twierdzy baterie 100mm
Awatar użytkownika
radoslav
Podporucznik
Podporucznik
Posty: 461
Rejestracja: 13 mar 2014, o 15:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Prusy Wschodnie

zasięg pocisków...

Post autor: radoslav »

dzięki wielgachne :ukłon:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Działa, armaty”