Magnes neodymowy.

Sonary, magnesy i inne nasze wynalazki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vel skansen
Porucznik
Porucznik
Województwo: Wybierz

Magnes neodymowy.

Post autor: vel skansen » 2 lis 2012, o 11:03

Mam magnes(mały) 70x20 ale nie miałem okazji nim "połowić". Samodzielnie wykonana obejma nie przekonywała mnie do jej funkcjonalności więc skorzystałem z pomocy specjalisty, który wykonał mi pełną zamykaną obudowę.
Magnesy te nie powinny mieć styczności z wodą.
Miałem problem z włożeniem magnesu w obudowę, ale udało się.
Zdjęcia prezentowane z moją samoróbką i z zamykaną obudową z prawdziwego zdarzenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
vel...
Awatar użytkownika
bambus1121
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.

Re: Magnes neodymowy.

Post autor: bambus1121 » 13 lis 2012, o 13:52

Zawsze bylem ciekaw jak wy je z tyh obudów ewentualnie wyjmujecie:)
Jeśli nie możesz odczytać co pisze wyżej---> piłem,,, wybacz ;)
Awatar użytkownika
vel skansen
Porucznik
Porucznik

Post autor: vel skansen » 13 lis 2012, o 20:05

Nie po to się męczyłem przy wkładaniu :arge: , a nie było łatwo :zakrywa: , żeby teraz wyjmować...i po co :bezradny: .
vel...
Awatar użytkownika
bambus1121
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.

Post autor: bambus1121 » 15 lis 2012, o 13:49

a jak będzie kolega chciał sprzedać magnesik? to trzeba będzie z kompletem:PP
Jeśli nie możesz odczytać co pisze wyżej---> piłem,,, wybacz ;)
Awatar użytkownika
vel skansen
Porucznik
Porucznik

Post autor: vel skansen » 15 lis 2012, o 20:26

Innego magnesu do obudowy i tak nie włożysz, a obudowa ma chronić magnes przed pęknięciem w przypadku uderzenia np. w konstrukcję mostu i dostępem wody(kontakt magnesu neodymowego z wodą nie jest wskazany). :pozdro:
vel...
Awatar użytkownika
Hauptman
Zasłużony
Zasłużony
Lokalizacja: Dawniej zachodnie Podlasie,obecnie wschodnie Mazowsze

Post autor: Hauptman » 23 lis 2012, o 16:51

Maro,a szukałeś nim? Ja miałem okazję przeszukać neodymkiem,z pół km Bugu,miejsce sowieckiego forsowania.Lipa! Przez cały dzień czesania tylko kawałek ruskiego hełmu i parę śrub ze starego mostu.Mówiąc krótko zniechęciłem się,
Awatar użytkownika
vel skansen
Porucznik
Porucznik

Post autor: vel skansen » 23 lis 2012, o 17:25

Hauptman pisze:Maro,a szukałeś nim? Ja miałem okazję przeszukać neodymkiem,z pół km Bugu,miejsce sowieckiego forsowania.Lipa! Przez cały dzień czesania tylko kawałek ruskiego hełmu i parę śrub ze starego mostu.Mówiąc krótko zniechęciłem się,
Nie :niee: dochodzę do wniosku, że lubię być w posiadaniu tego i owego na wszelki wypadek :woohoo: ...jak z tym moim uzależnieniem do staroci.
Tak serio nie było okazji :bezradny: , ale przygotowany jestem na każdą ewentualność :-D .
Pozdrawiam.
vel...
Awatar użytkownika
wolfram
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Post autor: wolfram » 5 gru 2012, o 20:40

Mam a wlasciwie mialem podobny (pisze mialem bo mi sie urwal he he ) Takie polowy to naprawde fajna zabawa !
Wilki nie przejmują się tym co o nich sądzą barany...
harc
KAPRAL
KAPRAL

Post autor: harc » 4 sty 2013, o 18:50

wyjac bardzo prosta sprawa ... pomysl chwile wystarczy kowadlo lub cos wielkiego jako ze magnes czepia sie mocniej wielkiego zelastwa bez problemu go wyjmiesz z obudowy tylko potem problem go od kowadla odkleic :D
A co do szukania neodymem ja zniechecilem sie po pierwszym razie,pojechalem na wisle i zaczep po paru rzutach wyciagalem go z 3 dni ile paliwa i nerwow mi to dziadosto zjadlo to szok od tej pory wisi na kołku
lyr
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY

Post autor: lyr » 4 lut 2013, o 22:18

a czemu magnes neodymowy nie powinien mieć kontaktu z wodą ?
Awatar użytkownika
Pigor
Generał Brygady
Generał Brygady

Post autor: Pigor » 4 lut 2013, o 22:32

Bo bardzo szybko rdzewieje (mogę zrobić fotkę i wrzucić).
Ogólnie ciekawa historia z tym magnesem. Pojechałem nad jezioro trochę pogrzebać pod wodą. Podchodzi do mnie ratownik i mówi, że jakiemuś gościowi wpadły klucze do wody. Przyjechał później z z neodymem by wyciągnąć te klucze. Niestety nie miał do niego obudowy, więc owinął magnes bandażem, przywiązał sznurek i zaczął rzucać do wody. Nie wiedział tylko, że pomost jest zbudowany na stalowych palach. Finał był taki, że gość nie wydostał kluczy i do tego zgubił magnes. Klucze wróciły do właściciela, a magnes mi przypadł w udziale.
Poszukiwania to nie hobby-to choroba.
Pozdrawiam
Pigor
Bobola

Post autor: Bobola » 4 wrz 2013, o 23:46

hatsan38 pisze: to naprawde fajna zabawa !
Nie zawsze fajna zabawa ,bo nie wiadomo co w wodzie jest ,zapalniki z drugiej wojny są sprawne bo woda dobrze konserwuje ,a dołek to dołek łatwiej sprawdzić i widzi się co jest.
Trzeba z magnesem też uważać , znam przypadek jak kolegę złapał do samochodu razem z kurtka bo go miał w kurce ((kupił na rynku i szedł do samochodu )).
Wiele sposobów jest mocowania i najlepszy jest z góry w postaci dzwona, mniej podatny na zaczepienia.
Awatar użytkownika
wolfram
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Post autor: wolfram » 5 wrz 2013, o 07:33

Wybacz , zapomnialem jakie niebezpieczenstwa moga czaic sie w wodzie , oprocz drugowojennych zapalow, moze byc takze aligator ktory zezarl wiadro gwozdzi (wowczas utrata palcow gwarantowana ) :dusi:
Co do palcow , to kolega nastepnym razem , pomiedzy kurtke , a blache furmanki niech wlozy palec lub dwa . Bedzie wtedy weselej :D
Ps : Temat mocowan kiedys przerabialem , uchwyt na "dzwona" dobry jest do "stemplowania " z mostkow i pomostow , do ciagniecia po dnie lepiej sie sprawdza mocowanie boczne , wlasnie ze wzgledu na mniejsza ilosc zaczepow
Wilki nie przejmują się tym co o nich sądzą barany...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonary i magnesy”