Sam zrobiłem, nim pracuję - forumowy sprzęt poszukiwaczy

Samoróbki i pomysły na własne wykrywacze
rotek23
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Województwo: Brak

Sam zrobiłem, nim pracuję - forumowy sprzęt poszukiwaczy

Post autor: rotek23 » 3 maja 2018, o 20:20

Zapraszam Wszystkich do dzielenia się w tym wątku wszelkiego rodzaju informacjami, zdjęciami, schematami sprzętu na którym pracujecie (mile widziane były by również jakieś odnośniki, linki do filmików czy też zdjęcia fantów (dla przykładu) znalezione), a który został samodzielnie wykonany, zachęcam również do porównań (osiągów) z fabrycznym sprzętem (jeśli był lub jest w Waszym posiadaniu), bądz też innymi samoróbkami, wszelkie uwagi nie ukrywam mogą okazać się cenne dla wielu użytkowników (od siebie kilka porównań, informacji zamieszczę jak tylko będę w domu tj. po długim weekendzie).
rotek23
PLUTONOWY
PLUTONOWY

Re: Sam zrobiłem, nim pracuję - forumowy sprzęt poszukiwaczy

Post autor: rotek23 » 9 maja 2018, o 22:13

Nim pracuję - to w zasadzie niefortunnie nazwany temat tego wątku.
Na pierwszy strzał u mnie idzie Quasar ARM, napisze może lakonicznie w skrócie:
- test w powietrzu: (wg. mnie wogóle nie miarodajny, na starą jedno groszówkę) 16cm pewny sygnał, prąd cewki 85mA, wersja software: 2.2.18
- bardzo stabilne VDI (wg. mnie duża zaleta tego wykrywacza) u mnie na OP262 Analoga (będą zapewne jeszcze testy na innych)
Poniżej foto:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2018, o 22:40 przez rotek23, łącznie zmieniany 1 raz.
rotek23
PLUTONOWY
PLUTONOWY

Post autor: rotek23 » 9 maja 2018, o 22:32

Jeśli ktoś ma lepsze osiągi na tego typu sprzęcie (na ustawieniach na których da się oczywiście normalnie pracować w terenie) chętnie zobaczę jakiś filmik, dodam posiadam cewkę DD27.
Awatar użytkownika
slawek153
Major
Major
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Post autor: slawek153 » 10 maja 2018, o 10:56

Sprzęt spoko, ale popracuj nad osiągnięciami to osiągnąć można podwójny wynik, ale tego cie nie nauczy nikt, ten sprzęt trzeba rozumieć i mieć doświadczenie w jego obsłudze.
rotek23
PLUTONOWY
PLUTONOWY

Post autor: rotek23 » 10 maja 2018, o 18:00

Naprawdę nikt nie chce pochwalić się swoim sprzętem?
NIKT1313
Porucznik
Porucznik

Post autor: NIKT1313 » 10 maja 2018, o 18:53

Nie obraź się ale jak ktoś śledzi tematy konstrukcji poszczególnych maszyn Quasara ARM , Fortun - tu rodzajów bodajże już mamy 5 no i kreta , o analogach nie wspomnę to wszystko jest podobnie z budową stelaży czy cewek to wszystko widział ........ale jak już konieczne trzeba się pochwalić to dam dwie fotki...
IMG_20180510_184706.jpg
IMG_20180510_184624.jpg
ZARYZYKUJE stwierdzenie że jest to jedna z niewielu jak nie jedyna fortuna pro-2 FM w polandzie :D Złożona jakiś czas temu muszę kupić obudowe i złozyć to kupy - to kolejna po pro którą złożyłem sam - ta ma już 2 cpu które trzeba kupić od konstruktora no i laminat też jest od twórcy fortun a nie od ozziego choć też muszę przyznać pełna profeska. Ze zmian jak widać LCD , obsługa z panelu dwuczęstotliwościowych cewek :D , ponoć balans cewki nie ma już takiego znaczenia jak w poprzednich Fortunach, poza tym tryb analogu -standartowy nadajnik FM i pare zmian w sofcie...... Jak to działa jeszcze nie podpinałem cewki ale wygląda to fajnie - a ta dwóczestotliwościowa cewka przeałaczana guzikiem była tym co mnie przekonało do konstrukcji......
Reszta przy najbliższej okazji ......
Awatar użytkownika
slawek153
Major
Major

Post autor: slawek153 » 10 maja 2018, o 19:07

NIKT1313 pisze:
10 maja 2018, o 18:53
Nie obraź się ale jak ktoś śledzi tematy konstrukcji poszczególnych maszyn Quasara ARM , Fortun - tu rodzajów bodajże już mamy 5 no i kreta , o analogach nie wspomnę to wszystko jest podobnie z budową stelaży czy cewek to wszystko widział ........ale jak już konieczne trzeba się pochwalić to dam dwie fotki...IMG_20180510_184706.jpgIMG_20180510_184624.jpg

ZARYZYKUJE stwierdzenie że jest to jedna z niewielu jak nie jedyna fortuna pro-2 FM w polandzie :D Złożona jakiś czas temu muszę kupić obudowe i złozyć to kupy - to kolejna po pro którą złożyłem sam - ta ma już 2 cpu które trzeba kupić od konstruktora no i laminat też jest od twórcy fortun a nie od ozziego choć też muszę przyznać pełna profeska. Ze zmian jak widać LCD , obsługa z panelu dwuczęstotliwościowych cewek :D , ponoć balans cewki nie ma już takiego znaczenia jak w poprzednich Fortunach, poza tym tryb analogu -standartowy nadajnik FM i pare zmian w sofcie...... Jak to działa jeszcze nie podpinałem cewki ale wygląda to fajnie - a ta dwóczestotliwościowa cewka przeałaczana guzikiem była tym co mnie przekonało do konstrukcji......
Reszta przy najbliższej okazji ......
Śmiem zapytać, co ty kolego robisz z tymi wszystkimi wykrywaczami, bo wiele bloków już złożyłeś?????
NIKT1313
Porucznik
Porucznik
Has thanked: 27 times
Been thanked: 93 times

Post autor: NIKT1313 » 10 maja 2018, o 19:13

Składanie traktuje jako hobby samo w sobie , kilka bloków z cewką sprzedałem , kilka kompletnych wykrywaczy czeka na sprzedanie, ale pokusa składania nowych jest za duża- choć niestety ostatnio się skończyły fundusze .A tę PRO 2 zaproponował mi konstruktor - jak zapytałem jaka cena bedzie za laminat z tymi dwoma prockami :D a że zapowiada się fajnie to czemu nie.....
Z ciekawostek mam jeszcze prawie kompletną elektronikę krota 3xm kórą składałem na przemian z tą FORTUNĄ - jak czekałem na części :D zainspirowany kolegą @bakłażan. Ale tam brakuje paru elementów i cewek oraz programatora do XMEGI :D . Ciekawym czy odpali bo laminat też sam robiłem a większość elementów z wylutu czy odzysku - choć oczywiście jak najlepsze jakie dało się znaleźć.

Niedługo pewnie bedę coś sprzedawał- jakąś fortunę M3 i pewnie quasaraARM - nie chce robić sobie reklamy i się chwalić ale jakość jak ktoś ogląda moje konstrukcje będzie jak z PEWEX-u :D - to żart ale staram się wykrywacze składać jak najdokładniej i z najlepszych możliwie części.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2018, o 19:20 przez NIKT1313, łącznie zmieniany 1 raz.
These users thanked the author NIKT1313 for the post:
bakłażan
Rating: 5.88%
rotek23
PLUTONOWY
PLUTONOWY

Post autor: rotek23 » 10 maja 2018, o 19:19

Jeśli chodzi o mnie to właśnie zabieram się do budowy Спектр (będzie to kolejna moja aftamachine z serii cyfrówek).
Awatar użytkownika
slawek153
Major
Major

Post autor: slawek153 » 10 maja 2018, o 19:23

Pokusa składania ? To już jest nałóg :) Coś o tym wiem bo sam tak mam i cały czas chcę nowy blok sobie polutować :pozdro:
rotek23
PLUTONOWY
PLUTONOWY

Post autor: rotek23 » 10 maja 2018, o 19:45

Skoro zeszliśmy już nawet do poziomu bloków i modułów to proszę bardzo:
VDI Lugatek (wersja przewlekana) na ukończeniu.
NIKT1313
Porucznik
Porucznik

Post autor: NIKT1313 » 10 maja 2018, o 19:59

@rotek23 to co dałem to jest KOMPLETNA elektronika do wykrywacza a nie blok VDI - płytek do VDI czy multitonów do analogów bo i takie coś gdzieś się wala - też mam ale nie ma czym się chwalić - tego lugateka też gdzieś mam , mam też VDI na wyświetlaczu NOKI i arduino i tak dalej i tak dalej.

Jak dojdzie obudowa to dam ten blok w obudowie - bo nie widze sensu wklejania gotowców które mam z moimi stelażami a mam na składzie i FORTUNE M3 , quasara ARM oraz FORTUNE PRO .
rotek23
PLUTONOWY
PLUTONOWY

Post autor: rotek23 » 10 maja 2018, o 20:13

@NIKT1313 szpokojnie kolego, tak tylko chciałem pokazać zwyczajnie bo przecież nie ma się czym chwalić, chyba że skończę Спектрa no to może wtedy :)
NIKT1313
Porucznik
Porucznik

Post autor: NIKT1313 » 10 maja 2018, o 20:25

Ależ ja spokojny jestem :D A jakbyś czytał moje posty i to co sądzę o netykiecie - to byś wiedział że duże litery to PODKREŚLENIE a nie krzyk jak ktoś wymyślił sobie . Ja używam dużych liter aby coś zaznaczyć - to lepsze niż kolory czy inna pstrokacizna. Ale mimo że widze że ładnie składasz elektronikę - to porównywanie tht z smd i to nieco bardziej skomplikowanego jest no....... cóż takie sobie :popijawa: Jak będe miał aparat to pokaże moje kompletne wykrywki - zasięgów w powietrzu nie podam bo to zależy od cewki a tych też mam -naście :D

Daj linka do tego SPEKTRA :D ciekawym co to choć coś gdzieś widziałem ale chce się upewnić że to to......
rotek23
PLUTONOWY
PLUTONOWY

Post autor: rotek23 » 10 maja 2018, o 20:39

Powiem tak, szału nie ma ale w testach wypada całkiem ciekawie np. tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=I-qTETgORJ8
Link co z czym masz min. tu:
http://radioskot.ru/publ/metallopoisk/s ... 16-1-0-608
Sporo jest też opisów na różnej maści rosyjskich forach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Samoróbki i patenty”