Co po kanarku :)

Wykrywacze metali innych marek
Awatar użytkownika
Znaziołek
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 320
Rejestracja: 20 sty 2016, o 13:34
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Północna Wlkp.

Co po kanarku :)

Post autor: Znaziołek »

Witajcie :), powolutku przymierzam się do zmiany wykrywki (w tej chwili podstawowy Garecik ace 150) - jak zauważyliście w mojej galerii zbieram , a w zasadzie trafia się głownie drobnica - militarki raczej w moich bliskich okolicach nie znajduje się. Budżet do 1500zł - zastanawiam się nad:

-Rutus proxima wersja 5.0 ze standardową cewką
-Garret EuroAce - używka w tej cenie
-Garret 400i - używka w tej cenie

Prosiłbym Was o jakieś porady, może ktoś używał wymienionych wyżej sprzętów i ma jakąś skalę porównawczą? Będę wdzięczny za wskazówki.
Szukałem na niebie.... ,teraz uczę się szukać w glebie.....
Awatar użytkownika
przemq
Porucznik
Porucznik
Posty: 592
Rejestracja: 1 lip 2014, o 16:10
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Świętokrzyska kraina cudów, czarów i czołgów.

Re: Co po kanarku :)

Post autor: przemq »

Od siebie mogę polecić Proxę, w tym przedziale nie ma chyba nic lepszego. Te garrety to raczej drobnicowce, proxą czasami trafi ciś coś głębszego
Ostatnio zmieniony 16 sie 2016, o 09:56 przez przemq, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.youtube.com/watch?v=2uYgBBhaUr4&index=1&list=LLYAPZm5Y5ZIHTFeL65tKueQ
Awatar użytkownika
radoslav
Podporucznik
Podporucznik
Posty: 461
Rejestracja: 13 mar 2014, o 15:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Prusy Wschodnie

Re: Co po kanarku :)

Post autor: radoslav »

a jak chodziło Ci się ze 150-ką?
Awatar użytkownika
Znaziołek
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 320
Rejestracja: 20 sty 2016, o 13:34
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Północna Wlkp.

Re: Co po kanarku :)

Post autor: Znaziołek »

W sumie to nie narzekam ale mam wrażenie że jest zbyt płytka i ma słabą identyfikację znalezisk, chciałbym coś zdecydowanie głębszego i z identyfikacją numeryczną. Denerwuje też brak ręcznej dyskryminacji.... Poza tym jest oki ;-)
Szukałem na niebie.... ,teraz uczę się szukać w glebie.....
Awatar użytkownika
radoslav
Podporucznik
Podporucznik
Posty: 461
Rejestracja: 13 mar 2014, o 15:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Prusy Wschodnie

Re: Co po kanarku :)

Post autor: radoslav »

Ja od siebie polecam Garretty... ale to tylko moje zdanie. Sam używam 350 i jestem bardzo zadowolony mimo "dyskryminowania" Garrettów przez grupę pewnych ludzi. Ale każda sroka swój ogon chwali... Życzę trafnego wyboru
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Co po kanarku :)

Post autor: explokera »

Jeśli znudziła Ci się 150 to wymienione Garrety nic wielkiego nie wniosą poza ponowną szybką chęcią zmiany na inny sprzęt.
Proxa jest dwa razy głębsza i ma dobrą dyskryminację ,a jak ją opanujesz to identyfikacja cyfrowa, wizualna i tonowa będzie nie do pobicia przez wiele innych droższych sprzętów.
Jest tylko jeden malutki mankament musisz ją opanować i mieć dużo cierpliwości do niej i do samego siebie bo to nie jest prosty sprzęt dla pierwszego lepszego. ;)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
Stefan79
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 94
Rejestracja: 9 lip 2016, o 08:11
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Pogranicze Podlasko - Mazowieckie

Re: Co po kanarku :)

Post autor: Stefan79 »

Miałem Gareta 400i , i z czystym sumieniem mogę polecić .
Namierzyłem nim sporo fajnych fantów .
Co do głębokości też nie mam zarzutów . Kopałem niezłe jamy :diabełek:
Identyfikacja też super - jak się już go pozna ...
Proszę Użytkowników i Dyrekcję , o przymknięcie oka na moją dysleksję :ukłon:
Awatar użytkownika
Jacol303
Major
Major
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:52
Województwo: Wybierz

Re: Co po kanarku :)

Post autor: Jacol303 »

Witam,

Kolego z własnego doświadczenia powiem Tobie tak kup Proximę albo używana optimę.
Miałem ACE 250, Delte 4000, kolega ma ACE 350 a ja poprawiam po nim proxą. I tam gdzie delta i ACE350 nie widziało już praktycznie nic ja proxą dalej kopię.
Rutusy to naprawdę wdzięczne sprzęty tylko trzeba do nich cierpliwości. Jeśli uzbroisz się w cierpliwość i poznasz co Proxa do Ciebie gada wówczas nie będziesz chciał innej wykrywki.
Pozdrawiam,
Jacol303

" Słodko jest za Polskę umierać "
https://www.youtube.com/watch?v=vKIdRsMcQVw
Awatar użytkownika
Znaziołek
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 320
Rejestracja: 20 sty 2016, o 13:34
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Północna Wlkp.

Re: Co po kanarku :)

Post autor: Znaziołek »

ok, Panowie dzięki za podpowiedzi :) - wybór pada na proximę , do końca października mam nadzieję mieć ją już u siebie :)
Szukałem na niebie.... ,teraz uczę się szukać w glebie.....
Awatar użytkownika
Kosa2
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 312
Rejestracja: 1 sty 2013, o 20:52
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Galizien

Re: Co po kanarku :)

Post autor: Kosa2 »

Ja po Ace 150 również wybrałem PROxime , używam już 2-3 lata i nie żałuję wyboru .
Ubi periculum , ibi lucrum .
Mycha
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 83
Rejestracja: 16 lis 2012, o 10:07
Województwo: Wybierz

Re: Co po kanarku :)

Post autor: Mycha »

A ja dodam do Proximy jeszcze Argo. Używany mieści się w budżecie a jest lepszy.
Awatar użytkownika
Znaziołek
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 320
Rejestracja: 20 sty 2016, o 13:34
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Północna Wlkp.

Re: Co po kanarku :)

Post autor: Znaziołek »

Hej, w poniedziałek zamawiam wykrywkę, jednak im bliżej finalizacji tym większa niepewność.... Mam wątpliwość czy nie lepiej jest kupić coś z cewką DD? Teraz pytanie do Was - jak cewka typu DD wpływa na poszukiwania głównie drobnicy i czy jest jakiś wielki przeskok między CC? Wiem że mogę w tej cenie kupić np Argo lub optimę używkę , z tym że tym razem chciałbym mieć coś nowego i z pełną gwarancją. Może używał ktoś Proximy z cewką standardową i DD i ma jakieś porównanie (cewkę zawsze w sumie mogę za jakiś czas dokupić).
Szukałem na niebie.... ,teraz uczę się szukać w glebie.....
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Co po kanarku :)

Post autor: explokera »

Jeśli zastanawiasz się nad rodzajem cewki i masz zamiar szukać małego koloru to tylko DD
A jeśli się zastanawiasz nad DD z Argo czy Proxima to tylko i wyłącznie Argo
Miałem i Proximy (3.0,5,0) i 3 rodzaje cewek do nich w tym CC24,DD 23X20 i DD29 potem ich używałem na Argo dodatkowo z cewką CC29 .
Sprzedałem wszystkie i pozostawiłem tylko DD 29 ,w połączeniu z Argo była nie do pobicia tak więc jeśli Ci mam coś polecać to tylko taki zestaw.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
Znaziołek
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 320
Rejestracja: 20 sty 2016, o 13:34
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Północna Wlkp.

Re: Co po kanarku :)

Post autor: Znaziołek »

hmmmm czyli Proxima 5.0 nie współpracuje dobrze z cewkami DD? Miałem nadzieję że za jakiś czas będę mógł sobie taką cewkę sprawić.......... :hmm:
Szukałem na niebie.... ,teraz uczę się szukać w glebie.....
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły
Has thanked: 110 times
Been thanked: 242 times

Re: Co po kanarku :)

Post autor: explokera »

Współpracuje bardzo dobrze ale nie ma większej różnicy w zasięgu jesli chodzi o cewkę podstawową (standardową).
A kupowanie nowej Proximy z myślą późniejszego dokupienia cewki DD mija się z logiką finansową,bo za Proximę +CC24 dasz 1550 a cewki DD29 taniej nie kupisz niż za 450 więc rachunek jest prosty 2000PLN :) a Argo używane z cewką DD29 trafisz już za 1400 i nawet jeśli je kupisz popsute to bez gwarancji naprawią Ci je góra za 300.
Miałem taką sytuację bo kupiłem Argo po zatopieniu po bardzo intratnej cenie,serwis wymienił mi płytę główną,płytkę z wyświetlaczem za 300PLN dodatkowo w gratisie dorzucili mi nową śrubkę do cewki bo stara miała zerwany gwint.
These users thanked the author explokera for the post:
bakłażan
Rating: 5.56%
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”