Fortune pro 2

Wykrywacze metali innych marek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Igła
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 403
Rejestracja: 20 kwie 2018, o 21:02
Województwo: Brak

Fortune pro 2

Post autor: Igła »

Witam, może ktoś miał okazje testować Fortune pro 2 i chciałby się wypowiedzieć na temat tej wykrywki, interesuje mnie między innymi jak radzi sobie z separacją żelaza
Marek DKL
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 31
Rejestracja: 26 mar 2019, o 19:36
Województwo: Dolnośląskie

Re: Fortune pro 2

Post autor: Marek DKL »

Miałem - sprzedałem. Sprzęt chałupniczy, więc może zabrakło szczęścia. Płytki, ID dźwiękowe dziwaczne - na monetę biało na kilka tonów jak na rozerwane alu. Chyba wolałabym quasara.
NIKT1313
Major
Major
Posty: 857
Rejestracja: 18 maja 2016, o 09:14
Województwo: Brak

Re: Fortune pro 2

Post autor: NIKT1313 »

Heh mam pro 2 od prawie roku i nie mam czasu żeby to skończyć - ale nie jest aż TAK ŹLE jak pisze kolega MAREK DKL- Ale jak zawsze przy HM wykrywkach wiele zależy od wykonania i użytych części . Jak ktoś kupuje dotowca z UA to musi się liczyć że to masowy najtańszy czytaj jak najtańsze elementy coby na tym zarobić. Podobne opinie czytałem o o F2 i o F3 - ale moje działały poprawnie - wniosek.... jak kupujesz gotowca licz się na działanie nie do końca zgodne z założeniami . Szczególnie jak wykrywacz np. kosztuje 600zł (wide F3 ) a części do poprawnie złożonego bloku kosztowały 400zł :D
Marek DKL
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 31
Rejestracja: 26 mar 2019, o 19:36
Województwo: Dolnośląskie

Re: Fortune pro 2

Post autor: Marek DKL »

Nie sposób się z kolegą nie zgodzić 👍 Moja Fortuna Pro i Pro 2 były właśnie z masowej produkcji. O ile zwykła Pro działała OK (wzbudzała się od wilgoci oraz cewka była bardzo czuła na uderzenia) to już pro 2 dała mi popalić. Niestety nie miałem wtedy możliwości kupić porządnie wykonanej Fortuny czy ARM jako HM z Polski. Idąc tym tropem to jeśli byłaby możliwość zakupienia porządnie wykonanej maszynki to polecam. Od masówki jednakże radzę trzymać się z daleka 👍✌️
Pasta
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 mar 2019, o 13:06
Województwo: Wybierz

Re: Fortune pro 2

Post autor: Pasta »

Ja posiadam chyba jedną z pierwszych od delovera za 6000uah. Ogołnie kosa ale rok się bawiłem ustawieniami ,żeby rozkminić jak to działa. Jeżeli chcesz włączyć i iść to daj Sobie spokój. Jak się chcesz bawić to jak najbardziej. Najważniejsze by dostroić ją na ferryt już w menu inzynierskim, bawiąć się fazą i częstotliwością. Jak zrobisz ,że nie będzie widział ferytu to masz idealnie zestrojoną i to bez dotykania GB. Wykrywacz po takim zestrojeniu na 7.2kHz wyraźnie się uspokaja. Z czułością udało mi się zjechać na 02 przy pustym polu, napięcie balans. 0.0- 0.1V. Tx 96mA ,gain 89%. Tylko niestety cewka już jest lipna bo 12khz nie idzie uspokoić i ogólnie na wilgotnej trawie bije na +72. Jeżeli chodzi o separację to jest na bardzo wysokim poziomie. Bez problemu idzie wyłuskać sygnał koloru z ładnym id pośród żelaza. Jak ktoś ma dojście do cewek z dobrym ekranem to KUPIE ;)
Awatar użytkownika
Igła
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 403
Rejestracja: 20 kwie 2018, o 21:02
Województwo: Brak

Re: Fortune pro 2

Post autor: Igła »

Dzięki panowie za odp. Chwile już mineło od zapoczątkowania tego postu, w tym czasie zaopatrzyłem się w pro 1.0.2 z ua i na razie trwam przy tym. Dodam od siebie, że fortuna jest prostym sprzętem w obsłudze i w miare skutecznym pod warunkiem prawidłowego pierwszego skonfigurowania. Minus jest taki że to są samoróbki, jakość wykonania jest różna i nie ma serwisu ani wsparcia technicznego
Awatar użytkownika
Roch68
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 300
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 17:52
Województwo: Wybierz

Re: Fortune pro 2

Post autor: Roch68 »

Ja nie mam wcale złej opini o produktach z Ukrainy np od wspomnianego delovera a przewinęły mi się ich sporo widziałem je w środku są soldnie wykonane i śmiało mogę polecić, ja natomiast osobiście spotkałem emerytowanego już inżyniera który dorabia sobie do emerytury. Robił mi na zamówienie kilka wykrywek np pro jedynkę, facet jest dokładny i robi też sam cewki trochę drożej ale warto bo wszystko na prockach ad i nawet obudowy inne solidniejsze.
[url=http://drugstoreonlinereviewer.com/]drugstoreonlinereviewer.com[/url]
Marek DKL
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 31
Rejestracja: 26 mar 2019, o 19:36
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Fortune pro 2

Post autor: Marek DKL »

Muszę sprostować swojego posta i przyznać rację Rochowi68. Wydałem opinię po doświadczeniach z Fortuną Pro i Pro 2 ze stajni delovera. I tak jak koledzy wcześniej - miałem problemy z mokrą trawą itp. Wina była czysto konstrukcyjna - zarówno cewki jak i całej reszty. Zdecydowałem się na sprzęty diy i to jest najlepsza opcja.
These users thanked the author Marek DKL for the post:
Ponury Kosiarz
Rating: 5.56%
Awatar użytkownika
bakłażan
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1158
Rejestracja: 20 lut 2013, o 07:59
Województwo: Brak
Imię: Andrzej
Has thanked: 216 times
Been thanked: 34 times

Re: Fortune pro 2

Post autor: bakłażan »

Już nie od jednego który brał ode mnie cewkę słyszałem, że te wytwory są kiepsko wykonane. Nie twierdzę, że wszystkie.
Wzbudzanie się od kropli deszczu i mokrej trawy. Nagle po zapodaniu nowej cewki bóle przechodziły.
These users thanked the author bakłażan for the post:
Marek DKL
Rating: 5.56%
.Tylko puste kłosy dumnie wznoszą się ku niebu, kłosy pełne ziarna w pokorze chylą się ku ziemi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”