Co po proximie ?

Wykrywacze metali innych marek
Awatar użytkownika
Znaziołek
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 320
Rejestracja: 20 sty 2016, o 13:34
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Północna Wlkp.

Co po proximie ?

Post autor: Znaziołek »

Cześć,

Witam po długiej nieobecności na forum. Nadszedł czas aby dobrać sobie kolejny patyk :). Od razu wyprzedzę pytanie - Rutusa proximę zostawiam u siebie jako sprzęt uniwersalny i nie mam zamiaru go sprzedawać :) tym bardziej że mam dodatkową cewkę 29DD na której śmiga pięknie. Teraz kusi mnie zakup sprzętu pracującego na wyższej częstotliwości - czyli typowego drobnicowca o mniejszych rozmiarach niż proxa - UWAGA rozmiar ma w tym aspekcie dla mnie spore znaczenie. Sprzęt nie musi mieć wyświetlaczy, wodotrysków i bajerów - ma być prosty i skuteczny! Ostatnimi czasy zainteresowałem się :

-Golden Mask 4 Pro z cewką spider 9'' , ewentualnie Coin Killer
-Tesoro tejon lub cibola
- Vista Smart lub Warior
- Deus Lite ( tu jednak mam poważne wątpliwości)

Pytanie czy wśród szanownych forumowiczów jest jakiś użytkownik w/w sprzętu i może cokolwiek doradzić, podzielić się swoją opinią? Sprzęt nie musi być nowy (choć było by miło) max jaki chciałbym przeznaczyć to 2000/2200zł. Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Pozdrawiam :hmm:
Szukałem na niebie.... ,teraz uczę się szukać w glebie.....
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Co po proximie ?

Post autor: explokera »

Pierwsze trzy sobie odpuść jeśli byłeś posiadaczem wykrywacza z rodziny Rutusów.
Po prostu od pierwszego wypadu z którymkolwiek będziesz wkur...y ich mankamentami.
Jeśli chcesz na siłę zmieniać na coś to tylko na Deusa,nawet bez panela będzie ciekawszy niż inne.
Wodotrysków na samych słuchawkach nie uzyskasz ale drobny kolor znajdziesz każdy.
Na PS jest za 2300 ale pewnie zejdzie jeszcze niżej bo jakoś nie ma chętnych.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
Znaziołek
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 320
Rejestracja: 20 sty 2016, o 13:34
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Północna Wlkp.

Re: Co po proximie ?

Post autor: Znaziołek »

Explokera, a powiedz mi jaką przewagę ma tutaj Deus? oczywiście nie mówię tu o bezprzewodowych słuchawkach itp (panela nie dokupię na 100%) - głębokość, szybkość, separacja?
Szukałem na niebie.... ,teraz uczę się szukać w glebie.....
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Co po proximie ?

Post autor: explokera »

Wszystkie cztery to zwykłe głośnikowce.
W większości prócz XP mają dwa podstawowe tony jeden na żelazo drugi na kolor,dyskryminacja polega na tym,że albo słychać żelazo albo go nie słychać.
Jeśli się zastanawiasz nad nimi to pamiętaj,że kupując któryś z nich "cofniesz się w rozwoju" w porównaniu do samej Proxy i nie będziesz mieć możliwości ustawienia precyzyjnie dyskryminacji jak i rozróżniania tonowego.
Wszystkie te wykrywki widziałem w akcji a niektóre miałem w ręku i powiem Ci nie zawracaj sobie głowy szajsem tylko Deus da Ci frajdę ze zmiany sprzętu.
A w ogólnym rozrachunku jak już się pobawisz nowym nabytkiem to po zastanowieniu i przemyśleniu tematu kupisz Altera :brecht:
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
stomek
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1154
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 11:00
Województwo: Mazowieckie
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stolicy okolice

Re: Co po proximie ?

Post autor: stomek »

Po Proximie to proponuję trzymać się z daleka od wynalazków typu Golden Maska :-D
Wszystkie prezentowane przedmioty zostały znalezione podczas rodzinnych spacerów na giełdach i targach staroci ,nie zostały w żaden sposób namierzone oraz wydobyte za pomocą wykrywacza metali czy podobnych urządzeń.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Co po proximie ?

Post autor: explokera »

stomek pisze:Po Proximie to proponuję trzymać się z daleka od wynalazków typu Golden Maska :-D

Stomek może coś na ten temat powiedzieć i jest to poparte niezbitymi dowodami .
GM5 poszedł do żyda i nie spełnił oczekiwań rutusiarza :brecht:
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
MisterTwister
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 97
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 16:00
Województwo: Śląskie

Re: Co po proximie ?

Post autor: MisterTwister »

Mam zestaw full deusa ze starą czarną cewką i nową HF i krecikiem MI6 na dokładkę. Jednak znacznie przyjemniej chodzi mi się z GM5+. Paradoksalnie dwa tony w Golden Maskach potrafią dać więcej informacji przy sygnałach złożonych niż full tony deusa :-) Ci co na co dzień kopią Golden Maskami zapewne to potwierdzą. Szeroko pojmowana efektywność poszukiwań GM5+ jest na poziomie podkręconego deusa. Zdecydowanie Bułgarem kopie się głębsze dołki niż deusem, przy czym Bułgar charakteryzuje się niesamowitą stabilnością, stabilną identyfikacją.
GM5+ uproszczony do absolutnego minimum jest szybkim skutecznym drobnicowcem, który w mojej ocenie nie ma sobie równych w przedziale do 2400zł - tyle kosztuje nówka w pełnej wersji. Zestaw lite nowy można już kupić za niewiele ponad 2tys. zł.
Nowa bułgarska 5-tka łączy w sobie zalety analogowych braci i cyfrowej starej 5-tki.
Czemu nikt nie zaproponuje koledze Altera71? Na rynku wtórnym jest coraz więcej kilkumiesięcznych używek w bardzo przystępnych cenach. Idąc tokiem rozumowania kolegów, naturalnym i logicznym była by przesiadka właśnie na Altera:-)
To taka moja bardzo subiektywna opinia w temacie wątku.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Co po proximie ?

Post autor: explokera »

MisterTwister jesteś dilerem GM ????
Obojętnie na którym forum pojawi się dyskusja na temat Golden Maska zaraz pojawiasz się TY i wyskakujesz z tekstami jakie to te GMy są zajebiste mimo tylko dwóch tonów i jak zajebiście stabilnie pracują a jakie są głębokie ,dosłownie byle guzik to z metra widzą :)
Fajny sposób na reklamę :)
Zaraz powiesz,że GM jest głębszy i lepszy od Spectry,Etraca,CTXa bo przecież ma dwa tony i kamienie magnetyczne a nawet żużel z ogniska widzi jako czysty kolor :brecht:
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
MisterTwister
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 97
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 16:00
Województwo: Śląskie

Re: Co po proximie ?

Post autor: MisterTwister »

Zajrzyj proszę na kanał YT Prymka - gość w rzeczowy i obiektywny sposób testuje na swoim legendarnym poletku wykrywacze - i te z niskiej półki i te z wysokiej.
Polemika w temacie przewagi jednego detektora nad drugim to droga donikąd. Filmy Prymka nie jednemu otworzą oczy.
Miłego oglądania.
https://www.youtube.com/user/prymek7/videos
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Co po proximie ?

Post autor: explokera »

Wszędzie gdzie tylko się da wciskasz kit na temat GM i na dodatek wciskasz na siłę jakieś filmiki o zasięgach.
Prawda jest taka,że te GMy to jedno wielkie badziewie dla kogoś kto miał wykrywacz z tzw.środkowej pułki i żadne "reklamy" tego nie zmienią.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
MisterTwister
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 97
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 16:00
Województwo: Śląskie

Re: Co po proximie ?

Post autor: MisterTwister »

Dalsza polemika z Tobą jak widzę nie ma większego sensu. Trzymajmy się więc tematu wątku, a nie udowadniajmy sobie co jest badziewiem a co nie - bo jak zwykle w takich tematach kogoś poniosą niezdrowe emocje i będziemy kolejny raz świadkami niepotrzebnej pyskówki i personalnych wycieczek. Autor wątku zapewne swój rozum ma i pewnie dokona optymalnego dla siebie wyboru - tego szczerze mu tego życzę. Jego kasa, jego wybory. Nadal jednak zastanawiam się, dlaczego nikt mu Altera nie poleca - toż to naturalna konsekwencja posiadania sprzętu ze stajni Rutusa.
PS
Prymek to koleś który cieszy się wielkim autorytetem w środowisku detektorystów. Ktoś, kto tego nie wie jest albo laikiem albo kompletnym ignorantem.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły
Has thanked: 110 times
Been thanked: 242 times

Re: Co po proximie ?

Post autor: explokera »

Upór w reklamowaniu firmy GM zaślepił Cię do tego stopnia,że nie czytasz ze zrozumieniem i nie widzisz tego iż Alter pojawił się w wypowiedziach a dodatkowo autor określił granice cenowe w jakich poszukuje sprzętu a Alter w nich się nie mieści nawet używany.
Co do wszelakich testów drukowanych,pisanych lub filmowanych podchodzę z bardzo dużym marginesem co zalecam wszystkim chcącym się sugerować nimi przed wydaniem własnych pieniędzy na jakieś badziewie.
Chłodne podejście do testów powinno być bez względu czy te testy robi jakiś koleś np.poszukiwacz12345 czy też słynny Prymek
These users thanked the author explokera for the post:
DEX
Rating: 5.56%
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
MisterTwister
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 97
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 16:00
Województwo: Śląskie

Re: Co po proximie ?

Post autor: MisterTwister »

Gwoli uzupełnienia - na Prymkowym poletku był testowany Alter71 przez Artura T. - łatwo odszukać film z tych testów na YT - zawsze to jakieś odniesienie do innych modeli. Na OLX kilka razy widziałem Altera w pieniądzach bardzo zbliżonych do kwoty jaką dysponuje autor wątku. Pytanie tylko czy Alter spełnia kryteria skutecznego drobnicowca? Zdania są mocno podzielone.
Odnosząc się do deusa - to moja rada - warto dozbierać kilka stówek i zainwestować w cewkę HF. O przewadze białych cewek nad czarnymi nie ma się co za dużo rozpisywać. Deus to klasa sama w sobie i jego wybór bez względu na ostateczną konfigurację zawsze będzie dobrym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Znaziołek
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 320
Rejestracja: 20 sty 2016, o 13:34
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Północna Wlkp.

Re: Co po proximie ?

Post autor: Znaziołek »

Panowie, dziekuje serdecznie za podjęty głos ale proszę nie skaczmy sobie do gardeł..... Explokera nie do końca zgidzę sie z tym że przesiadka na analoga to krok w tył.... ale zawiałeś wątpliwości co do GM za co Ci dziękuję bo bylem prawie zdecydowany. Altera 71 nie chcę, nie chcę drugiego rutusa bo proxima zostaje u mnie. Poza tym zależy mi na mobilności i nie interesuje mnie tu rozkładanie wykrywki na części pierwsze. Chcę drugi relatywnie mały wykrywacz aby zmieścił się do bagażnika służbowej fabii w gazie :) koniecznie drobnicowiec. Zainteresowałeś mnie tym deusem tym bardziej ze na olx 100km ode mnie ktos sprzedaje za niecale 2k wersję lite.... Możecie cos wiecej dopowiedziec o xp lite?
Szukałem na niebie.... ,teraz uczę się szukać w glebie.....
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 786
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: Co po proximie ?

Post autor: marcin121 »

Coś ze stajni Tesoro np cibola tejon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”