Golden Mask 2 - mniejsza cewka czy technika szukania?

Wykrywacze metali innych marek
ODPOWIEDZ
quanto777
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2017, o 14:24
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Golden Mask 2 - mniejsza cewka czy technika szukania?

Post autor: quanto777 »

Witam. Czy ktoś z kolegów i koleżanek ma doświadczenia z tym wykrywaczem? Posiadam taki, na zasięg nie narzekam, ale myślę o mniejszej cewce, bo moja DD przy 30 cm nie pozwala na dokładne stwierdzenie gdzie jest przedmiot pod nią. A sprzęt nie ma pinpointa. Kończy się to kopaniem dołków 30x30 lub większych. Może jest na to sposób? Albo zmiana cewki na mniejszą, lub lepiej budowa takiej... tylko jak, może ktoś ma doświadczenia?
2 chińczyki > Jabel home made > Golden Mask 2 , quazar - ciągle z nim walczę, drugi dla kumpla w trakcie budowy
quanto777
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2017, o 14:24
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Golden Mask 2 - mniejsza cewka czy technika szukania?

Post autor: quanto777 »

Nikt nie potrafi mi pomóc... :(
2 chińczyki > Jabel home made > Golden Mask 2 , quazar - ciągle z nim walczę, drugi dla kumpla w trakcie budowy
Awatar użytkownika
Festung
SPEC
SPEC
Posty: 1522
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:35
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Sátoraljaújhely

Re: Golden Mask 2 - mniejsza cewka czy technika szukania?

Post autor: Festung »

Kup sobie krecika od yukona i po problemie .
pzdr.
Gdybym był cukierkiem jaki miałbym smak?
Byłbym twardym cukierkiem, innych opcji brak!
Dlaczego twardym skąd wybór taki?
One się wszystkim dają we znaki.
Stara szakala bajka.....
marcin121
Kapitan
Kapitan
Posty: 786
Rejestracja: 10 sie 2013, o 21:01
Województwo: Wybierz

Re: Golden Mask 2 - mniejsza cewka czy technika szukania?

Post autor: marcin121 »

Sam mam ten problem i trochę pomaga pod kątem cewke prowadzic Ale jedyne realne wyjście to ponter
quanto777
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2017, o 14:24
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Golden Mask 2 - mniejsza cewka czy technika szukania?

Post autor: quanto777 »

Mam pointera, samoróbkę, ale muszę nad nią popracować, mały zasięg, w wykopanej ziemi pogrzebać można, ale średnicy wykopka to nie pomniejszy. Myślałem dlatego o mniejszej cewce, bo 12" duże, chciałem nawinąć 7-9", ale nikt chyba tego nie robił do tej wykrywki.
2 chińczyki > Jabel home made > Golden Mask 2 , quazar - ciągle z nim walczę, drugi dla kumpla w trakcie budowy
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Golden Mask 2 - mniejsza cewka czy technika szukania?

Post autor: explokera »

Pin nie pomaga w kopaniu wężych dziur,jedynie ułatwia znalezienie czegoś w wykopanej ziemi.
Skoro masz dużą cewkę to popracuj nad namierzaniem najpierw zamiast myśleć o zmianie na mniejszą.
Nawet bez PP da się namierzać bezbłędnie.
Pomachaj wahadłowo z dołu na górę potem obróć się o 90stopni,możesz podnieść cewkę wyżej nad ziemią wtedy sygnał będzie krótszy i bedziesz miał zawężone pole do powiedzmy tych 20cm czyli szerokość saperki ;)
Bez tytułu 2.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
quanto777
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2017, o 14:24
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Golden Mask 2 - mniejsza cewka czy technika szukania?

Post autor: quanto777 »

Piękny rysunek :) Właśnie tak robię, jak testuję na dołku testowym, zawsze jest pięknie. A w terenie czasem zdarza się, że ponamierzam, wykroję trawkę, a okazuje się, że fant jest 5 cm z boku... Potestuję z mniejszą czułością i podniesieniem cewki. Dzięki, pozdrawiam wszystkich.
2 chińczyki > Jabel home made > Golden Mask 2 , quazar - ciągle z nim walczę, drugi dla kumpla w trakcie budowy
Awatar użytkownika
bakłażan
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1158
Rejestracja: 20 lut 2013, o 07:59
Województwo: Brak
Imię: Andrzej

Re: Golden Mask 2 - mniejsza cewka czy technika szukania?

Post autor: bakłażan »

U mnie często tak się zdarza że fant jest z boku po wykopaniu dołka. Ponoć cewki 2D tak mają. W pewnym filmie na YT gość z Rutusem Argo też o tym wspominał. Nie wiem ile w tym prawdy, chociaż na tym filmie ewidentnie tak było. Chętnie sam bym sië dowiedział czy to tak na prawdę jest?? Czy tylko wynalazki tak mają??
.Tylko puste kłosy dumnie wznoszą się ku niebu, kłosy pełne ziarna w pokorze chylą się ku ziemi.
quanto777
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2017, o 14:24
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Golden Mask 2 - mniejsza cewka czy technika szukania?

Post autor: quanto777 »

No właśnie często "zawężę" obszar do tych 20cm, a po wykopaniu okazuje się , że jeszcze trzeba dokopać 5-10cm w bok. Tak jakby trochę na bok brała cewka DD.
2 chińczyki > Jabel home made > Golden Mask 2 , quazar - ciągle z nim walczę, drugi dla kumpla w trakcie budowy
damiano
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 325
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 20:36
Województwo: Wybierz

Re: Golden Mask 2 - mniejsza cewka czy technika szukania?

Post autor: damiano »

To wszystko zależy od gleby.
Spróbuj raz w piachu a raz w glinie - o dziwo zauważyłem że piachu jest większa precyzja.
Może zbieg okoliczności ale coś jest na rzeczy...
quanto777
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2017, o 14:24
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Golden Mask 2 - mniejsza cewka czy technika szukania?

Post autor: quanto777 »

No jest coś w tym, bo jak położę np monetę na ziemi - namierzam idealnie, dam do testowego dołka na podwórku - namierzam idealnie, kopię w terenie, co 2,3 dołek obok :).
2 chińczyki > Jabel home made > Golden Mask 2 , quazar - ciągle z nim walczę, drugi dla kumpla w trakcie budowy
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Golden Mask 2 - mniejsza cewka czy technika szukania?

Post autor: explokera »

Wszyscy myślą ze cewka DD jest najczulsza na swoim środku a jednak w wielu modelach jej najbardziej czuły punkt jest z dołu i lekko z boku.
Minelaby które miałem zawsze ściągamy na lewo :) a i Rutusy tak czasami maja szczegolnie przy zardzewialym zlomie .
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”