Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Wykrywacze metali innych marek
Awatar użytkownika
MisterTwister
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 97
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 16:00
Województwo: Śląskie

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: MisterTwister »

Czyli mamy zapowiedź czegoś całkiem nowego i unikatowego, przez firmę, która nie ma doświadczenia w dziedzinie produkcji detektorów. To nie najlepiej wróży temu projektowi :brecht:
Tak się zastanawiam - gdy podczas wykopków w jednym czasie nałożą się sygnały z detekcji unikatowej złotej monety i sygnał sms`a - co wtedy? Albo nie wykopiemy fanta naszego życia albo nie odbierzemy sms`a lub nie daj Boże powiadomienia z fejsa :o
Awatar użytkownika
mlody1975
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 161
Rejestracja: 1 mar 2017, o 15:58
Województwo: Lubelskie
Imię: andrzej

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: mlody1975 »

Ja używam smartfona jako odbiornika do słuchawek bezprzewodowych oczywiście bez sim i nie mam problemu z szajsbukiem(na którym i tak nie mam konta wystarczy że popatrzę ile to ludziom czsu zabiera ),połączeniami ,smsami
Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć
damiano
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 325
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 20:36
Województwo: Wybierz

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: damiano »

MisterTwister
Z takim samym bądź większym prawdopodobieństwem możesz machnąć obok tego fanta życia :brecht:
Każdym innym sprzętem.
I co wtedy?
Zupełnie nic :)
Będziesz żył szczęśliwie w nieświadomości ;)
aothunterpl
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 87
Rejestracja: 30 mar 2013, o 13:26
Województwo: Wybierz

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: aothunterpl »

A mi osobiście koncepcja się podoba (co nie znaczy że w tym konkretnym wydaniu)

np. zbędny oled w cewce, jakiś kiczowaty stelaż, kolor cewki ;], sposób załączania.
Ale to są detale.
Sam pomysł jest ok.


Dobra sonda + elektronika w środku + dobry moduł radiowy
Wyeliminowanie opóźnień do minimum

Smarfon który ma duże możliwości obliczeniowe (i nie tylko) do przetwarzania informacji.
Czyli filtry cyfrowe i obróbka sygnału itd.

Obecnie baterie w srajfonach wytrzymują długie katowania. Z poziomu oprogramowania można konfigurować sporo pod kątem oszczędzania energii - zresztą nowe procki mają już to w sobie. Również zadne sms, powiadomienia i inne bzdety z FB nie są groźbą gdyż można to ogarnąć programowo i się nie denerwować.

Oprogramowanie jak poprzednik napisał ogólne dostępne do modyfikacji pozawalało by stale ulepszać software.
I dawałoby pole do popisu osobom będącym w temacie porgramowania i pogłębiania swej wiedzy.

Można by z tego stworzyć całkiem fajny sprzęcik o możliwościach jakie dają klocki za dużo grubsze pieniądze.

Cewkę do plecaka z jakimś mega zgrabnym lekkim patykiem.

Srajfona każdy w kieszeni ma , jak się nadarzy okazja szybko wypakować i przy okazji zwiedzić jakieś fajne pole.
( W sam raz na dzisiejsze czasy)

Na Deusa wiele osób narzeka , zasięgi, słabe wsparcie producenta.
Ale mimo to (choć są lepsze sprzęty na świecie) wiele osób go używa i chwali przede wszystkim za kulturę pracy i mobilność.

Coś w tym jest i do tego powinny dążyć konstrukcje.
Awatar użytkownika
mistrzzen
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 40
Rejestracja: 29 kwie 2017, o 22:27
Województwo: Podkarpackie

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: mistrzzen »

Współpraca z telefonem i gps w nim zawartym mogło by być czymś naprawdę wygodnym np. zapis miejsca znajdki jednym kliknięciem lub obszar który już przebadaliśmy. Miejmy nadzieję, że twórcy wpadną na taki pomysł.
NIKT1313
Major
Major
Posty: 857
Rejestracja: 18 maja 2016, o 09:14
Województwo: Brak
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: NIKT1313 »

Fantazja :D przynajmniej jeżeli chodzi o ten wynalazek. Żeby nie było ale sądząc po opisach konstrukcji to telefon służy raczej jako WYŚWIETLACZ VDI - o jakichś obróbkach czy ustawieniach jak w deusie można zapomnieć. Generalnie w KRECIE - wykrywacz KROT - już też można podpiąć moduł bluetooth i też działa VDI na wyświetlaczu telefonu i to za 100zł czy tam 200zł w sumie. :D . Fakt niestety nie jest cały wykrywacz w cewce ale.... Generalnie umieszczenie wykrywki w cewce bez LCD jest wykonalne dla wiekszości wykrywaczy DIY - np. Taki quasar arm - płytka może być -maciupka z LCD a co dopiero BEZ. Zresztą stawiam na podobną konstrukcje w tym przypadku bo CPU ten sam... A jak to się sprawdzi to jak zawsze wyjdzie w praniu...
These users thanked the author NIKT1313 for the post:
slawek153
Rating: 5.56%
Awatar użytkownika
viwaldi
Porucznik
Porucznik
Posty: 624
Rejestracja: 13 sie 2014, o 10:44
Województwo: Wybierz

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: viwaldi »

aothunterpl pisze:
11 lut 2018, o 15:25
...Smarfon który ma duże możliwości obliczeniowe (i nie tylko) do przetwarzania informacji. Czyli filtry cyfrowe i obróbka sygnału itd...
Co producent, co model to inne procki, pamieci, kolejne andki i kolejne mody androida... To az sie prosi o klopoty. Predziej smartfon bedzie robil za vdi, audio i bedzie dobrze jak doloza tracking gps (np wykorzystujac openstreetmap.org).
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: slawek153 »

NIKT1313 pisze:
11 lut 2018, o 17:54
Fantazja :D przynajmniej jeżeli chodzi o ten wynalazek. Żeby nie było ale sądząc po opisach konstrukcji to telefon służy raczej jako WYŚWIETLACZ VDI - o jakichś obróbkach czy ustawieniach jak w deusie można zapomnieć. Generalnie w KRECIE - wykrywacz KROT - już też można podpiąć moduł bluetooth i też działa VDI na wyświetlaczu telefonu i to za 100zł czy tam 200zł w sumie. :D . Fakt niestety nie jest cały wykrywacz w cewce ale.... Generalnie umieszczenie wykrywki w cewce bez LCD jest wykonalne dla wiekszości wykrywaczy DIY - np. Taki quasar arm - płytka może być -maciupka z LCD a co dopiero BEZ. Zresztą stawiam na podobną konstrukcje w tym przypadku bo CPU ten sam... A jak to się sprawdzi to jak zawsze wyjdzie w praniu...
Kolega NIKT1313 Dobrze Gada, a wie co mówi bo już nie jeden wykrywacz złożył i ma spore doświadczenie w tym temacie. :detektyw:
NIKT1313
Major
Major
Posty: 857
Rejestracja: 18 maja 2016, o 09:14
Województwo: Brak
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: NIKT1313 »

Eeee dzięki za uznanie :piwko: ale tu na forum jest wieeeeeeeeeeeeeeeeeeelu co to zęby zjadło i zna się na składaniu 100000 więcej razy niż moja skromna osoba (długo by wymieniać .......) ja jestem amatorem który dzięki bytności tu wiele się nauczył..... (nio chyba że to sarkazm a to inna para kaloszy... :brecht: .)

To są moje skromne przemyślenia - bo jak mówiłem nie bardzo wierzę w obróbkę sygnału w telefonie (chciałbym się mylić) . Fajnie by było się tym pobawić - bo istotne jeszcze zasilanie itp itd - o komforcie stelaża nie wspomnę. O zasilaniu i włączaniu magnesem które trąca amatorką już pisałem i ja i kolega @aothunterpl. A co do reszty cóż......
These users thanked the author NIKT1313 for the post:
slawek153
Rating: 5.56%
Awatar użytkownika
slawek153
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1544
Rejestracja: 9 lip 2017, o 15:49
Województwo: Mazowieckie
Imię: Sławek

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: slawek153 »

No nie taka skromna osoba, czytam twoje posty,traktuje je z wielkim uznaniem i gratuluje wiedzy :spoko: :zgoda:
Awatar użytkownika
nova
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 69
Rejestracja: 25 sty 2017, o 20:58
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 107 times
Been thanked: 23 times

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: nova »

Sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie. Po rozmowie z producentem wiem że to wersja testowa, szuka inwestora. Gotowego wyrobu można się spodziewać na rynku za ok. sześć miesięcy. Czy i co zmieni się do tego czasu zobaczymy. Jeśli będziecie chętni to spróbuję załatwić model testowy.
These users thanked the author nova for the post:
slawek153
Rating: 5.56%
Serca jednak nie da się oszukać.
aothunterpl
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 87
Rejestracja: 30 mar 2013, o 13:26
Województwo: Wybierz

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: aothunterpl »

viwaldi pisze:
11 lut 2018, o 20:02
aothunterpl pisze:
11 lut 2018, o 15:25
...Smarfon który ma duże możliwości obliczeniowe (i nie tylko) do przetwarzania informacji. Czyli filtry cyfrowe i obróbka sygnału itd...
Co producent, co model to inne procki, pamieci, kolejne andki i kolejne mody androida... To az sie prosi o klopoty. Predziej smartfon bedzie robil za vdi, audio i bedzie dobrze jak doloza tracking gps (np wykorzystujac openstreetmap.org).
Tu byś się zdziwił każdy nowszy "srajfonik" ma wpakowanego dużo lepszego i wydajniejszego procka niż np. Rutus Alter , który przecież ma spore możliwości na procku ARM.
Przecież aktualnie masz jak to mówisz różną konfigurację sprzetów, aplikacje chodzą każdemu na fonie bez względu na wersje.
(obsługa różnych peryferii i modułów zależy od programisty)

Jest coś takiego jak lista zalecanej konfiguracji (minimalnych wymagań do uruchomienia programu))

Android to tylko platforma.


Kwestia oprogramowania kompatybilnego wstecz i w wzwyż, a to nie problem.
Prędzej czy później takowy twór wyjdzie pytanie tylko jaką koncepcje obierze autor.
Możliwości spore -- ogranicza nas tylko pomysłowość programisty.
Awatar użytkownika
Roch68
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 300
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 17:52
Województwo: Wybierz

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: Roch68 »

Jeżeli to chodzi po BT to musi być to wysoka wersja bo inaczej opóźnienia w sygnale uniemożliwią w ogóle użytkowanie takiego detektora to po pierwsze i tu byle szajsung nie będzie robił.
Jeżeli chodzi o oprogramowanie to tak jak już napisał tu ktoś brak doświadczenia w konstruowaniu detektora wyklucza dobrze dobraną logikę takiego softu a co za tym idzie skuteczności działania.

Sam pomysł jest super tylko potrzeba kilku czynników żeby to wypaliło - idea open source to by było coś rzeczywiście ciekawego - producenci wykrywek mogliby mocno dostać po kieszeni..
[url=http://drugstoreonlinereviewer.com/]drugstoreonlinereviewer.com[/url]
Awatar użytkownika
Igła
St. Chorąży Sztabowy
St. Chorąży Sztabowy
Posty: 403
Rejestracja: 20 kwie 2018, o 21:02
Województwo: Brak

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: Igła »

PageYeates
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2021, o 08:58
Województwo: Wybierz

Re: Nowy wykrywacz "Air metal detectors".

Post autor: PageYeates »

Wiem.....wlasnie z tego powodu mam czarne tlo.


————————————————————————————————

Swarovski Necklace Costco
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”