Proxima 5.0 - sonda DD29cm czy warto?

Wykrywacze metali marki Rutus
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Znaziołek
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 320
Rejestracja: 20 sty 2016, o 13:34
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Północna Wlkp.

Proxima 5.0 - sonda DD29cm czy warto?

Post autor: Znaziołek »

Hej, tematów w necie sporo - jednak zdanie Włóczykijów jest dla mnie najbardziej wiarygodne :) - z racji tego że produkcja proxim zakończona i pewnie za jakiś czas będzie tez problem z dostaniem sondy zastanawiam się nad zakupem 29DD - teraz kosztuje 450zł - jakieś doświadczenia może ktoś posiada? Oczywiście na pytania czego chcę szukać odpowiadam - głównie drobny kolor na polach i ugorach.... :hmm:
Szukałem na niebie.... ,teraz uczę się szukać w glebie.....
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły
Has thanked: 110 times
Been thanked: 242 times

Re: Proxima 5.0 - sonda DD29cm czy warto?

Post autor: explokera »

Jeśli chcesz dać 450 za nową cewkę to raczej mocno się zastanów.
Duża DD w Proximie wiele nie daje,poprawia się pole przemiatania ale jednocześnie traci się precyzję pinpointa i w niektórych przypadkach może się okazać,że czegoś wykopanego z dołka po prostu nie znajdziesz przy pomocy cewki.
Co do zasięgu to też wiele nie zyskasz bo wzrasta nieznacznie w Proximie dzięki użyciu tej cewki.
Zyskujesz z ta cewką jedynie na stabilności pod warunkiem cofnięcia skali korekcji kamieni na minus.Dzięki temu możesz nawet w ciężkim i trudnym terenie używać pełnej czułości,poza tym z cewką DD zyskujesz na precyzji wskazań
Ogólnie podsumowując wolałbym sprzedać Proxę ze zwykłą cewką a kupić Argo już z dużą DD lub CC.
Efekty bez porównywalne a przy odrobinie szczęści koszty będą zerowe jeśli dobrze sprzedasz a kupisz jeszcze lepiej,tak czy inaczej wyjdzie to taniej niż dokupowanie nowej cewki do starego sprzętu.
Tym bardziej,że Argo daje więcej możliwości dzięki paru dodatkowym ustawieniom ;)
These users thanked the author explokera for the post:
Znaziołek
Rating: 5.56%
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
Znaziołek
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 320
Rejestracja: 20 sty 2016, o 13:34
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Północna Wlkp.

Re: Proxima 5.0 - sonda DD29cm czy warto?

Post autor: Znaziołek »

Używki chodzą po jakieś 400zl więc wg mnie warto wziąć nową... Nie chce mi się bawić w zmianę wykrywki... Proximke dopiero co zacząłem ogarniać i jakoś się dogadujemy jednak jak widzę co robi kanarek 150 z cewką DD nell hunter to mi smak na nową sondę rośnie....
Szukałem na niebie.... ,teraz uczę się szukać w glebie.....
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły
Has thanked: 110 times
Been thanked: 242 times

Re: Proxima 5.0 - sonda DD29cm czy warto?

Post autor: explokera »

Jeśli masz standardową cewkę CC to kanarek powinien być bardzo daleko za tobą ;)
Według mnie nie warto wywalać kasy na cewkę DD do Proxy jeśli się nie ogarnęło jej na standardzie.
Cudów nie zdziałasz dzięki tej cewce skoro kanarek Cię zaskakuje :)
Stawiam,że nie używasz największego atutu Rutusów jakim jest Mix czyt.tryb jednoczesny.
Tego trybu nie mają najdroższe wykrywacze a możliwość i umiejętność używania go daje efekty nie gorsze niż największe cewki DD i wykrywacze z najwyższej półki. :spoko:
These users thanked the author explokera for the post:
piotrkusiu
Rating: 5.56%
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rutus”