Rutus

Wykrywacze metali marki Rutus
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michał11
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1241
Rejestracja: 10 sty 2014, o 19:32
Województwo: Wybierz

Rutus

Post autor: Michał11 »

Witam mam pytanie odnośnie Rutusa Proximy ver 1.0 :hmm: Od kilku wypadów kiedy chodzę po polach rutus co kilka metrów wydusi z siebie taki pojedyńczy dzwięk , poczytałem trochę w google i dalej nie wiem o co chodzi ?? :-x Może to wina cewki ponieważ gdy ją wezmę w dłoń i przyciskam w kilku miejscach to się wzbudza :zakrywa: :dusi: Poradźcie coś :piwko:
Awatar użytkownika
greggregorros
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 106
Rejestracja: 16 sty 2016, o 23:30
Województwo: Dolnośląskie
Imię: Greg

Re: Rutus

Post autor: greggregorros »

Takie pojedyńcze dźwięki to mogą być śmieci gwoździe itp spróbój pokopać.
Rutus Proxima 5.0
Awatar użytkownika
Michał11
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1241
Rejestracja: 10 sty 2014, o 19:32
Województwo: Wybierz

Re: Rutus

Post autor: Michał11 »

Mam Rutusa od 4miesięcy i dopiero 2-3 tygodnie temu zaczęło tak popiskiwać :hmm:
Awatar użytkownika
greggregorros
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 106
Rejestracja: 16 sty 2016, o 23:30
Województwo: Dolnośląskie
Imię: Greg

Re: Rutus

Post autor: greggregorros »

Moze wilgoć w cewce,albo spróbój przestawić częstotliwość ja tak miałem ostatnio że jak było na 6666 to popiskiwało a jak na 6622 to juz nie .
Rutus Proxima 5.0
Awatar użytkownika
Michał11
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1241
Rejestracja: 10 sty 2014, o 19:32
Województwo: Wybierz

Re: Rutus

Post autor: Michał11 »

Sprawdzałem wszystko :bezradny: Leży dzisiaj cały dzień na słońcu , jeżeli była wilgoć to powinna wyparować :) A cewka solidnie oklejona na 100 % nie ma w niej wilgoci :piwko: Wymieniłem baterie , przeczyściłem i zobaczymy jak będzie się jutro proxa zachowywała :hmm:
Awatar użytkownika
greggregorros
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 106
Rejestracja: 16 sty 2016, o 23:30
Województwo: Dolnośląskie
Imię: Greg

Re: Rutus

Post autor: greggregorros »

Zadzwoń do Pana Rutyny i on tam więcej ci podpowie co może być czy ew serwis.:D Pozdro
Rutus Proxima 5.0
Awatar użytkownika
Zakrz
SPEC
SPEC
Posty: 364
Rejestracja: 29 mar 2015, o 18:49
Województwo: Wybierz

Re: Rutus

Post autor: Zakrz »

Przyczyna może być jeszcze w luźno owiniętym kablu(który przy ruszaniu cewką powoduje powstawanie tego popiskiwania) lub w zbyt dużej czułości. Spróbuj owinąć mocno kabel wokół sztycy i zjechać z czułością. Powinno się poprawić:)
Awatar użytkownika
Michał11
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1241
Rejestracja: 10 sty 2014, o 19:32
Województwo: Wybierz

Re: Rutus

Post autor: Michał11 »

Zakrz pisze:Przyczyna może być jeszcze w luźno owiniętym kablu(który przy ruszaniu cewką powoduje powstawanie tego popiskiwania) lub w zbyt dużej czułości. Spróbuj owinąć mocno kabel wokół sztycy i zjechać z czułością. Powinno się poprawić:)
Czołem :piwko: Zawsze chodziłem na max czułości 39 i nic się nie działo tylko od jakiegos czasu zaczeło wariować :bezradny: Kabel jest ciasno owinięty :nieśmiały:
Awatar użytkownika
Zakrz
SPEC
SPEC
Posty: 364
Rejestracja: 29 mar 2015, o 18:49
Województwo: Wybierz

Re: Rutus

Post autor: Zakrz »

Rozumiem, że wzbudza Ci się na tej samej miejscówce, na której wcześniej biegałeś z czułością 39?
Spróbuj obniżyć na 33 (ja nigdy niżej nie schodziłem).
Czasem pomaga też ponowne strojenie do gruntu. Mineralizacja gruntu Ci się zmieni i sprzęt będzie lekko wariował jeżeli chodzisz na starych nastawach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rutus”