Zasilanie Rutusa ogniwami Li ion

Wykrywacze metali marki Rutus
ODPOWIEDZ
skinfoks
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 24 sty 2016, o 19:58
Województwo: Wybierz

Zasilanie Rutusa ogniwami Li ion

Post autor: skinfoks »

Orientuje się ktoś w jakim przedziale zasilana jest elektronika Rutusa Argo v3? Znalazłem gdzieś w internecie, że 6-9V ale nie wiem czy to jest pewne.

Dorwałem sporo ogniw Li-ion i tak się zastanawiam czy jest możliwość bezpiecznego ich wykorzystania w rutusie. Wiem, że nie zmieszczą się w obudowie.

Jeśli jest to ryzykowne, to jakie akumulatorki AA polecacie? Męczy mnie wymiana baterii co 3 wypad.
Awatar użytkownika
Michał11
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1241
Rejestracja: 10 sty 2014, o 19:32
Województwo: Wybierz

Re: Zasilanie Rutusa ogniwami Li ion

Post autor: Michał11 »

To słabe baterie kupujesz :-P Ja kupuję zwykłe po 1,30 zł i starczają mi na 8-9 nawet 10 wypadów po 3-4 godzinki :popijawa:
Awatar użytkownika
greggregorros
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 106
Rejestracja: 16 sty 2016, o 23:30
Województwo: Dolnośląskie
Imię: Greg

Re: Zasilanie Rutusa ogniwami Li ion

Post autor: greggregorros »

Akumulatorki Enelop.Polecam
Rutus Proxima 5.0
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Zasilanie Rutusa ogniwami Li ion

Post autor: explokera »

Z zasilaniem nie idz wyzej jak 10V bo spalisz stabilizacje.
Kup Eneloopy i zapominasz o problemach z zasilaniem na tydzień kopania.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
binis
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2013, o 18:31
Województwo: Wybierz

Re: Zasilanie Rutusa ogniwami Li ion

Post autor: binis »

Jeżeli pasuje Ci zasilanie od 7,2 do 8,4v to polecam ogniwa LI On od Lapka. Po dwa równolegle i szereg czyli razem 4 ogniwa. Zapomnisz o ładowaniu.
skinfoks
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 24 sty 2016, o 19:58
Województwo: Wybierz

Re: Zasilanie Rutusa ogniwami Li ion

Post autor: skinfoks »

binis pisze:Jeżeli pasuje Ci zasilanie od 7,2 do 8,4v to polecam ogniwa LI On od Lapka. Po dwa równolegle i szereg czyli razem 4 ogniwa. Zapomnisz o ładowaniu.
Właśnie takie ogniwa mam :) w Pin Pointerze 1 ogniwo już ponad miesiąc pracuje i dalej trzyma 3.88V. Coś będę kombinował, chociaż nie widzą mi się 4 ogniwa poza puszką rutusa. Chyba skusze się na eneloopy.
piotrkusiu
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2014, o 22:56
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Re: Zasilanie Rutusa ogniwami Li ion

Post autor: piotrkusiu »

Używam eneloopy kolorowe i Vartę niebieską. Zimą (okolo -2 do +5 st C) starcza na kilkanaście godzin. Kupiłem zapasowy koszyk za 9zł i mam zawsze ze sobą zapas a jak się rozładuje to na noc do ładowarki i rano mam gotowy zestaw. Kwestia organizacji :)
Awatar użytkownika
bakłażan
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1158
Rejestracja: 20 lut 2013, o 07:59
Województwo: Brak
Imię: Andrzej

Re: Zasilanie Rutusa ogniwami Li ion

Post autor: bakłażan »

Witam. Podepnę się pod temat. Otóż kolega posiada Rutusa Argo i chce wkońcu kupić ładowarkę i poczciwe aku, bo już męczy go kupowanie baterii.
Myślimy nad kupnem tej ładowarki: ponieważ musi być na 6 paluchów.

http://www.hurt.com.pl/ladowarka-uniwer ... oCe9_w_wcB.

Czy ktoś takową posiada?? I może doradzić lub odradzić.
Kolejna sprawa to aku. Czytaliśmy dużo na temat Panasonic enelope. Tyle, że jest tego sporo i nie wiadomo które były by najlepsze :hmm: . Czy może inną firmę ktoś poleci.
.Tylko puste kłosy dumnie wznoszą się ku niebu, kłosy pełne ziarna w pokorze chylą się ku ziemi.
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 877
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 134 times
Been thanked: 46 times

Re: Zasilanie Rutusa ogniwami Li ion

Post autor: mariusz_w4 »

Ładowarka spoko ,mam procesorówkę z Aliexpresu zapłaciłem koło 40 zeta z przesyłka i daje radę.Fajnie bo rozładowuje,testuje,odświeża akumulatorki no i ładuje .Tyle że moja jest na 4 szt.
Co do akumulatorków to wyszła seria enalop w kolorze czarnym,podobno jeszcze lepsze od białych.Ja mam dwa zestawy 2000amh i rutus śmiga 6 godzin pracy i zostało jakieś 60% prądu :)




















%
These users thanked the author mariusz_w4 for the post (total 2):
bakłażankrzych
Rating: 11.11%
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rutus”