Co się psuje w Proximie?

Wykrywacze metali marki Rutus
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korner
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 112
Rejestracja: 14 sty 2016, o 00:13
Województwo: Lubelskie

Co się psuje w Proximie?

Post autor: korner »

Mam taką jedną Proximę, V2. Ma ona taki dziwny objaw, raz na jakiś czas sama z siebie zaczyna żyć własnym życiem, popierduje sobie wesoło w rytm jakiejś bardzo skocznej muzyki doprowadzając mnie przy okazji do zwątpienia. Czasem samo zniknie, czasem jakiś wstrząs i się uspokaja na jakiś czas. Raz trwa ten spokoj kilka minut raz kilka tygodni, w tym czasie pracuje jak fabryka nakazała, czułość max i cisza kiedy leży. Co zauważyłem to fakt że kiedy jej odbija to ten dźwięk przy właczeniu (tuuuutiiiiiipiiiii) robi się niższy i dłużej trwa.

Czy ktoś z Was miał z tym do czynienia bo podobno to częsta usterka i udało się to samemu naprawić? Czy tylko serwis?
Napisze jeszcze że cewka jest ok, sprawdzana w innym wykrywaczu, moja w innym działała tez normalnie, kabel jest ok, luźny nie jest, wtyczka jest ok, styki poprawione, w puszcze połączenia tez ok, wszystko sprawdzone, wyczyszczone i w ogóle dopieszczone.

Pomijam tak oczywiste sprawy jak luzy, kabelki i inne czysto mechaniczne sprawy, to jest moja 4 Proxima (miałem V1, 2xV2, V4) na przestrzeni "kilku" lat więc nie są to błędy początkującego.

Ps. Mialem myśl że to może być uszkodzony kwarc (12MHz) taktujący Atmege32 na płytce pod podłokietnikiem ;) bo bardzo dziwne własnie było to zwalnianie tonu przy włączeniu.
:pokręcony:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Co się psuje w Proximie?

Post autor: explokera »

Popatrz wnikliwie na koszyczek z bateriami a najlepiej go podmień.
Ja miałem podobną dziwną sytuację właśnie z koszyczkiem i to w nim był problem bo nie łączył pomiędzy ogniwami tak jak powinien.
Gdyby poszedł Ci kwarc nie wystroił byś nawet wykrywacza.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
korner
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 112
Rejestracja: 14 sty 2016, o 00:13
Województwo: Lubelskie

Re: Co się psuje w Proximie?

Post autor: korner »

Koszyczek siedzi nowy. Jakiś czas temu tez to podejrzewałem więc kupiłem nowy (3zł 60 groszy ;) ) i przy tym wymieniłem włącznik. Ale nic to nie dało niestety.

Z kwarcem masz rację, stoi teraz Proxa obok mnie podłączona pod częstotliwościomierz i kwarc stoi jak drut sztywno. Ceweczka lekko pływa, ale to pojedyńcze herce więc pomijalne. Chyba w końcu trzeba będzie zrobić paczkę i pożegnać się na miesiąc z wykrywaczem :/
:pokręcony:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Co się psuje w Proximie?

Post autor: explokera »

Nowy niekoniecznie dobry ;)
Właśnie z nowym miałem takie przejścia,bo kupiłem sobie drugi na zapas i okazał się do kitu.
Strasznie się grzał i wzbudzał sprzęt.Winne były nity pomiędzy ogniwami.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rutus”