Optima a cewki koncentryczne

Wykrywacze metali marki Rutus
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blondyn26044
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 251
Rejestracja: 5 lip 2013, o 15:01
Województwo: Wybierz

Optima a cewki koncentryczne

Post autor: blondyn26044 »

Witam, posiada ktoś może cewki koncentryczne eliptyczną 23x20 lub 24 cm do rutusa optimy? Co taka cewka daje? Czy wykrywacz stanie się stabilniejszy w zaśmieconym terenie? gdyby ktoś miał cewkę dd29 i którąś z tych koncentrycznych proszę o opinie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
blondyn26044
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 251
Rejestracja: 5 lip 2013, o 15:01
Województwo: Wybierz

Re: Optima a cewki koncentryczne

Post autor: blondyn26044 »

Ponawiam pytanie, zastanawiam się mad kupnem cewki CC do optimy. Czy coś zyskam na zmianie z DD29? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Optima a cewki koncentryczne

Post autor: explokera »

Stabilniejszy nie będzie,bo niby czemu skoro na cewce DD Rutki są bardziej stabilne.
Koncentryk jest lepszy w śmieciowiskach bo jest bardziej wybiórczy i to jest jego zaleta jeśli mamy śmieć obok śmiecia a pomiędzy nimi srebrną monetkę to wystarczy wyżej prowadzić cewkę żeby tą monetkę wypatrzyć.
Eliptycznego koncentryka odradzam jeśli już to zwykłą będzie lepsza i tańsza ;)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
blondyn26044
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 251
Rejestracja: 5 lip 2013, o 15:01
Województwo: Wybierz

Re: Optima a cewki koncentryczne

Post autor: blondyn26044 »

Dlaczego odradzasz? Dzwoniłem do P. Arka powiedział, że 250 zł cewka koncentryczna eliptyczna. Coś z nimi nie tak?
Awatar użytkownika
blondyn26044
CHORAZY
CHORAZY
Posty: 251
Rejestracja: 5 lip 2013, o 15:01
Województwo: Wybierz

Re: Optima a cewki koncentryczne

Post autor: blondyn26044 »

Odpowiedzi nie uzyskałem, ale pokusiłem się i kupiłem takową cewkę.
Testów nie robiłem ale jestem bardzo z niej zadowolony w porównaniu do dd29
Owszem jeśli chodzimy po lesie lub dość czystym polu to śmiało cewka Dd29 i na przód, wychodziłem na niej lepiej niż dużo droższe sprzęty u boku. Ale gdy teren się zmieniał w mocniej zaśmiecony zaczynały się schody, wykrywacz głupiał, dyskryminacja przekłamywała.
Po założeniu cewki dd u teścia na działce 3 monety "działka 20m kwadratowych" i orkiestra, po założeniu cewki CC wykrywacz stał się stabilny i wyszła garść monetek jeszcze.
Więc jeśli ktoś ma optime to mogę gorąco polecić cewkę cc, nikt nie pożałuje jak zobaczy różnice chodząc po zaśmieconych polach.

Pozdrawiam :pozdro:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rutus”