Proxima dostała głupawki

Wykrywacze metali marki Rutus
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 877
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien

Proxima dostała głupawki

Post autor: mariusz_w4 »

Miałem wczoraj taki dziwny przypadek ,miejscówka w której byłem już kilka razy ,nie ma tam nic szczególnego jeśli chodzi o zakłócenia z powietrza . A Proxima oszalała ,każdy ruch na statyku i dynamiku pokazywał sygnały 0d -10 do + 54 . Strojenie ,zmiana ustawień ,wył/zał zasilania nic nie pomogły.Musiałem zejść z tego miejsca i po około 5 minutach wszystko się uspokoiło.Wróciłem na miejsce gdzie się zaczęło i sytuacja się nie powtórzyła. Czy to objaw jakiegoś uszkodzenia czy jakaś niezidentyfikowania anomalia?
Ktoś miał taki problem ?
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Proxima dostała głupawki

Post autor: explokera »

Żadne czary :-D
Może po prostu baterie w koszyczku Ci nie łączyły.
Czasami tak w Rutusach bywa ,że koszyczek niezbyt dobrze łączy i występują wzbudzenia.
Raz nim pukniesz o ziemię i wszystko działa dalej OK ;)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 877
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Proxima dostała głupawki

Post autor: mariusz_w4 »

Jeśli się to powtórzy to sprawdzę ,generalnie używam aku ,one dość ciasno pasują się w koszyk ale kto wie może i masz rację.Na początku myślałem że to problem z kablem na wejściu do dławika cewki ale każdy ruch powodował takie objawy.
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły
Has thanked: 110 times
Been thanked: 242 times

Re: Proxima dostała głupawki

Post autor: explokera »

Szczególnie na akumulatorach tak się dzieje bo nie mogą się poruszać swobodnie w koszyczku ze względu na większą średnicę
These users thanked the author explokera for the post:
mariusz_w4
Rating: 5.56%
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Major
Major
Posty: 877
Rejestracja: 20 lis 2012, o 18:42
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Proxima dostała głupawki

Post autor: mariusz_w4 »

Czyli jeśli to ten element zawiódł to nie ma problemu,do ogarnięcia :)
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
Awatar użytkownika
podkopek
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 102
Rejestracja: 18 lis 2012, o 14:52
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Proxima dostała głupawki

Post autor: podkopek »

Witam - mam podobny problem jak mariusz w4 tylko z Argo , niby sygnały pokazuje dobrze ale cały czas się wzbudza , piszczy aż uszy bolą a kreski skaczą po wyświetlaczu jak szalone .Początkowo myślałem że mi zamókł ale po kilku dniach suszenia bez zmian.Ma ktoś może jakiś pomysł co to może być? :hmm:
Ja go bukłaczkiem,a on Wilcze Doły ,on Wilcze Doły a ja go bukłaczkiem
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Proxima dostała głupawki

Post autor: explokera »

Ogniwa w koszyczku się nie grzeją ?
Pierwszy powód wzbudzeń w rutusach to zasilanie.
Polecam wrzucić świeże baterie na próbę.
Suszyłeś cewkę odkręcając dławik ?
Połączenie wtyk cewki gniazdo jest OK?
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
podkopek
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 102
Rejestracja: 18 lis 2012, o 14:52
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Proxima dostała głupawki

Post autor: podkopek »

Cewka jest OK podłączałem ją do innego Argo i było bez problemu a z moją elektroniką przy cewce kolegi problem występował dalej,myślałem że z wilgoci tak się wzbudza bo trzymałem wykrywacz kilka dni w samochodzie ale po suszeniu w domu nic nie pomogło.
Ja go bukłaczkiem,a on Wilcze Doły ,on Wilcze Doły a ja go bukłaczkiem
Awatar użytkownika
podkopek
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 102
Rejestracja: 18 lis 2012, o 14:52
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Proxima dostała głupawki

Post autor: podkopek »

Spróbuję jeszcze z bateriami ,na co dzień mam akumulatorki z którymi też nie miałem problemu.
Ja go bukłaczkiem,a on Wilcze Doły ,on Wilcze Doły a ja go bukłaczkiem
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Proxima dostała głupawki

Post autor: explokera »

Najwidoczniej właśnie z nimi jest problem
Po kilku minutach używania wykrywacza wyjmij koszyczek i sprawdź czy któryś się nie grzeje.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
korner
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 112
Rejestracja: 14 sty 2016, o 00:13
Województwo: Lubelskie

Re: Proxima dostała głupawki

Post autor: korner »

Jeśli to nie zasilanie i nie cewka, co już wiesz na pewno to zostaje tylko przygotowanie paczki i wysyłka do.serwisu. Dwa razy ten temat dawno temu przerabialem jak jeszcze miałem proxe. Uszkodzenie jakiejś tasiemki czy czegoś takiego..
:pokręcony:
peh2
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 114
Rejestracja: 5 sie 2013, o 22:32
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Strzyżów nad Wisłokiem
Kontakt:

Re: Proxima dostała głupawki

Post autor: peh2 »

Kiedyś tam w Beskidzie Niskim podczas poszukiwania zagubionego przez rolnika gwoździa :popijawa: Chłopaki przepili gdzieś koszyk z bateriami. Jak widać na załączonych obrazkach proxa może być zasilana czymkolwiek :ukłon:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
podkopek
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 102
Rejestracja: 18 lis 2012, o 14:52
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Proxima dostała głupawki

Post autor: podkopek »

korner pisze:Jeśli to nie zasilanie i nie cewka, co już wiesz na pewno to zostaje tylko przygotowanie paczki i wysyłka do.serwisu. Dwa razy ten temat dawno temu przerabialem jak jeszcze miałem proxe. Uszkodzenie jakiejś tasiemki czy czegoś takiego..

Witaj- też mi się wydaje że teraz to tylko serwis mi zostaje :sad: chociaż spróbuję jeszcze kilka dni posuszyć wykrywacz na grzejniku.
Ja go bukłaczkiem,a on Wilcze Doły ,on Wilcze Doły a ja go bukłaczkiem
Awatar użytkownika
korner
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 112
Rejestracja: 14 sty 2016, o 00:13
Województwo: Lubelskie

Re: Proxima dostała głupawki

Post autor: korner »

Problem o tyle irytujący ze niewiadomo kiedy znowu zacznie wykrywacz głupiec, o ile w ogóle przestanie. Ja się nauczyłem nie odwlekac sprawy po jednym wyjeździe, prawie 90km w jedną stronę, masa bladzenia w terenie a na miejscu okazało.się ze mam nie wykrywacz a jakieś dziwne czkajaco-pierdzace urządzenie. Cały dzień w plecy, i masa nerwów.
:pokręcony:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Proxima dostała głupawki

Post autor: explokera »

Rutusy to jedne z najbardziel pancernych sprzetow ale i jednoczesnie bardzo podatne na gowniane zasilanie oraz warunki terenowe typu przekaznik GSM czy pastuch .
No ale od czego ustawienia których tak na prawdę nikt nie używa a cała wine zrzuca na jakieś awarie zamiast się trochę wysilic i poznać wszystkie możliwości sprzętu i ustawień.
Jeśli w Rutusie występują nadmierne wzbudzenia niespowodowane zbyt wysokim ustawieniem czulosci lub kompletnym brakiem umiejetnosci strojenia do gruntu to winowajcami sa :
-kiepskiej jakości baterie
-słaby styk w koszyczku lub słaby styk samego koszyczka z elektroniką
-zbyt blisko schowany telefon wystarczy jeśli będzie po drugiej stronie ciała wykrywacz w lewym ręku telefon w prawej kieszeni
-wilgotna cewka po porzednim wypadzie w deszczu i rosie.wystarczy odkręcić dlawik i wyjąć gumkę uszczelniająca i tak cewke polozych na noc na kaloryfer
-zakłócenia zewnętrzne typu pastuch ,linia WN bardzo pomaga umiejetny przeskok częstotliwością
Jeśli to nie pomaga duże pudło i serwis :)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rutus”