Alter vs Proxima

Wykrywacze metali marki Rutus
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korner
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 112
Rejestracja: 14 sty 2016, o 00:13
Województwo: Lubelskie

Alter vs Proxima

Post autor: korner »

Czy to normalne że Proxima v3 z cewka CC (ta duża) dosłownie niszczy w zasięgu na dynamiku Altera z dużą cewka? :omg: Jak bym nie kombinowal nie da się Altera tak ustawić żeby choćby zbliżył się do wyniku proximy, na taczce jest to różnica około 20cm, im coś większe Tym różnica większa.. Zwłaszcza to jak pokazują oba wykrywacze duży obiekt na skraju zasięgu (Proxima płynnie pojawianie się i zanikanie dźwięku, w alterze rwany, kaszowaty sygnał) daje mi do myślenia ze chyba coś jest nie tak z tym moim Alterkiem.
:pokręcony:
Awatar użytkownika
Festung
SPEC
SPEC
Posty: 1522
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:35
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Sátoraljaújhely

Re: Alter vs Proxima

Post autor: Festung »

Testy robione w powietrzu nie są miarodajne.
Gdybym był cukierkiem jaki miałbym smak?
Byłbym twardym cukierkiem, innych opcji brak!
Dlaczego twardym skąd wybór taki?
One się wszystkim dają we znaki.
Stara szakala bajka.....
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Alter vs Proxima

Post autor: explokera »

Alter mial ustawiona częstotliwość 6,6 kHz ?
Oba wykrywacze były strojone do gruntu ?
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
korner
ST-PLUTONOWY
ST-PLUTONOWY
Posty: 112
Rejestracja: 14 sty 2016, o 00:13
Województwo: Lubelskie

Re: Alter vs Proxima

Post autor: korner »

Tak. Mam koło domu dawno temu zasypane doły ze scinkami blachy dachowej, kisi się to już około 30 lat. Więc warunki idealne do testów. I czy to w gruncie czy w powietrzu Proxima wygrywa, nie ważne na jaką F będzie ustawiony alter, czy dynamik czy statyk po prostu Proxima jakoś lepiej to widzi. Nie wiem jak to ugryźć żeby było tak jak być powinno. Miałem kiedyś Argo i przyznam że brakuje mi tej głębokości.
:pokręcony:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Alter vs Proxima

Post autor: explokera »

Alter w porównaniu z Argiem na dużych sygnalach przegrywa ale z Proxima powinien dawać spokojnie radę.
Jeśli używasz fabrycznego programu w Alterze to się nie dziw ze ma słaby zasięg.
Ustaw wszystkie parametry do końca szczegolnie wzmocnienie statyka i audio potem tak wystrój wykrywacz.
Alter ma dziwne oprogramowanie jesli go stroisz na niskich ustawieniach to on odpowiednio do nich się stroi.
Nawet jeśli jest niska czułość podczas strojenia to podniesienie jej po stroneniu nie daje takiego efektu jak strojenie po podniesieniu czulosci.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
tui
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 25
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:00
Województwo: Wybierz

Re: Alter vs Proxima

Post autor: tui »

Nawet jeśli jest niska czułość podczas strojenia to podniesienie jej po stroneniu nie daje takiego efektu jak strojenie po podniesieniu czulosci.
A to ciekawe nie zwróciłem na to uwagi. Robiłeś jakieś testy? Z ciekawości pytam.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Alter vs Proxima

Post autor: explokera »

Testów nie robiłem ale to zjawisko zaobserwowane podczas użytkowania podkreślić muszę ze dość długiego a nie praktyki kilkuwypadowej ;)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
Znaziołek
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 320
Rejestracja: 20 sty 2016, o 13:34
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Północna Wlkp.

Re: Alter vs Proxima

Post autor: Znaziołek »

Proxima vs Alter - zależy na jakim obiekcie robisz test. Jeśli jest to tak jak piszesz taczka.... to proxa wygra i nie jest to nic nadzwyczajnego. Alter działa na wyższej częstotliwości dzięki czemu jest czulszy na małe przedmioty oraz dużo szybszy co pozwala lepiej separować ale tu mówimy o DROBNICY, niska częstotliwość (proxa) zdecydowanie bardziej nadaje się do głębszych poszukiwań większych obiektów dlatego właśnie taczkę proxa widzi z większej odległości.

Ustaw oba wykrywacze na tą samą częstotliwość, czułość na maxa i wyłącz dyskryminację a oba powinny pokazać taczkę podobnie.
Szukałem na niebie.... ,teraz uczę się szukać w glebie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rutus”