Argo czy Proxima?

Wykrywacze metali marki Rutus
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trochim80
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 70
Rejestracja: 29 mar 2014, o 23:14
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lomża

Argo czy Proxima?

Post autor: trochim80 »

Witam
Mam zamiar kupić wykrywacz RUTUSa tylko nie wiem na który model się zdecydować Argo 3.0 czy Proxime 5.0
Więcej będę latał za moniaczkami niż militarką. Chyba że jest coś lepszego w cenie do 2000zł Potrzebny mi jest sprzęt z dobrą dyskryminacją i zasięgiem przede wszystkim na monetki. Za wszelkie rady z góry dziękuję :ukłon: :ukłon: :ukłon:
Awatar użytkownika
PREDATOR
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 125
Rejestracja: 13 lis 2012, o 23:36
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Wschód nieco mniej bliski

Re: Argo czy Proxima?

Post autor: PREDATOR »

Jak tylko na kolor to polecił bym Optimę ,ale jeśli od czasu do czasu chcesz kopnać jakiegoś "ogóra" to Proxi lub Argo.Osobiście latam z proxą v5 i chwalę sobie ten patyk,Argo ma bardziej rozbudowane menu i trochę większy zasięg ale z racji tego jest bardziej "narowisty" no i rutus sprawia trochę kłopotu na początku.Ale przynajmniej masz serwis na miejscu :pozdro:
Awatar użytkownika
trochim80
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 70
Rejestracja: 29 mar 2014, o 23:14
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lomża

Re: Argo czy Proxima?

Post autor: trochim80 »

Czyli myśląc o drobnicy to brać optime ?
Ma lepszy zasięg i dyskryminację od proxy i argo jeżeli chodzi o dronicę?
Awatar użytkownika
żołnierzwyklęty
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 360
Rejestracja: 11 lis 2013, o 14:00
Województwo: Wybierz

Re: Argo czy Proxima?

Post autor: żołnierzwyklęty »

Napisał jasno.
Z Rutusa :
drobnica = OPTIMA
średnio = PROXA
średnio z większą, niż PROXA, możliwością ingerencji w ustawienia = ARGO

Sprzęt ten czy owen wymaga OSŁUCHANIA bo inaczej zawiniesz go na drzewie przy najmniejszym braku cierpliwości.
Nie jest skomplikowany ale trzeba "słuchać i praktykować",jak w każdym patyku.
Awatar użytkownika
stomek
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1154
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 11:00
Województwo: Mazowieckie
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stolicy okolice

Re: Argo czy Proxima?

Post autor: stomek »

Witaj
Koledzy napisali już wszystko,ja tylko dodam od siebie ,że jeśli to twoja pierwsza wykrywka polecam proxi.
Wszystkie prezentowane przedmioty zostały znalezione podczas rodzinnych spacerów na giełdach i targach staroci ,nie zostały w żaden sposób namierzone oraz wydobyte za pomocą wykrywacza metali czy podobnych urządzeń.
Awatar użytkownika
trochim80
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 70
Rejestracja: 29 mar 2014, o 23:14
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lomża

Re: Argo czy Proxima?

Post autor: trochim80 »

Dzięki wszystkim za pomoc :ukłon: :ukłon: :ukłon:
ramnad
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 2 lut 2014, o 10:51
Województwo: Wybierz

Re: Argo czy Proxima?

Post autor: ramnad »

Pozwolę sobie dorzucić moje trzy grosze:)
Miałem Argo niecałe trzy tygodnie ale nie dałem rady nerwowo :) stwierdziłem że szkoda mi czasu na naukę tego sprzętu, po tym modelu na słowo RUTUS dostawałem drgawek , ale byłem parę razy na kopaniu z kolega który chodzi z Optimą i uważam że na drobnice to naprawdę dobry sprzęt(na pewno nie ustępuje mojemu F70)
Awatar użytkownika
michal123456789
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1261
Rejestracja: 5 lis 2012, o 22:07
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Galicja

Re: Argo czy Proxima?

Post autor: michal123456789 »

ramnad pisze:Pozwolę sobie dorzucić moje trzy grosze:)
Miałem Argo niecałe trzy tygodnie ale nie dałem rady nerwowo :) stwierdziłem że szkoda mi czasu na naukę tego sprzętu, po tym modelu na słowo RUTUS dostawałem drgawek , ale byłem parę razy na kopaniu z kolega który chodzi z Optimą i uważam że na drobnice to naprawdę dobry sprzęt(na pewno nie ustępuje mojemu F70)
Prawda, zarówno proxima jak i optima to o niebo lepsze rozwiazanie niz argo, ten wykrywacz bardzo sie wzbudza i robi problemy,a zasiegi niewiele lepsze, zwlaszcza jak sie ma 29cm sonde, nie odczujesz roznicy, a reszta calkowicie niezawodna wykrywek rutka, ps zwlaszcza argo 3.0 wyszlo fabrycznie zjechane... takze nie pchac sie w takie sprzety na allegro, u rutusa natomiast argo mozna juz brac spokojnie, nie ma juz wad, zostaly wyeliminowane, jednak to bardzo bardzo czuly i upierdliwy sprzet :grozi:
hs3 40' > whites w5900 di pro sl > rutus proxima v.3.0 29cm cc >>> XP Deus > whites XLT > nokta makro simplex & Xp Deus Rc 11 28cm
grzecho
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 00:32
Województwo: Wybierz

Re: Argo czy Proxima?

Post autor: grzecho »

Chodzę już trochę z argo ale zastanawiam się nad optimą - szukam czegoś pod kolorek. Z tego co słyszałem to ver 1 miała problemy z nadmiernym wzbudzaniem się. Ponoć w ver 2 już wyeliminowano ten problem ale ponoć kosztem zasięgu. Może ktoś to potwierdzić lub zaprzeczyć?
A jeszcze jedno czy to prawda, że optima jest wolniejsza i płytsza w porównaniu z argo?
Awatar użytkownika
Regis
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 4 lip 2014, o 12:58
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Argo czy Proxima?

Post autor: Regis »

michal123456789 pisze:Prawda, zarówno proxima jak i optima to o niebo lepsze rozwiazanie niz argo, ten wykrywacz bardzo sie wzbudza i robi problemy,a zasiegi niewiele lepsze, zwlaszcza jak sie ma 29cm sonde
Proxima jest znacznie płytsza od Argo.Proxima jak wiele innych wykrywaczy ma celowo ograniczone ustawienie czułości(max39). Takie rozwiązanie powoduje ,że w większości miejsc w których szukamy możliwe jest maksymalne jej ustawienie.No i jej świeżo upieczeni operatorzy chwalą ją za tą stabilność nie do końca rozumiejąc ,że profesjonalnym rozwiązaniem jest brak możliwości stabilnego ustawienia wykrywacza na maksymalnej jego czułości.Gdyby skala czułości w Proximie była wyższa to w wielu miejscach moglibyśmy ustawić ją wyżej zyskując na czułości i trochę(zależy od założonej sondy) na zasięgu.W Argo skala czułości kończy się na 48.Przez ponad dwa lata biegania z Argo z CC24cm,DD29cm nie znalazłem miejsca w którym udało mi się ustawić stabilną czułość pracy na 48.To bardzo dobrze ,że tak jest bo oznacza to,że w dogodnym terenie można z Argo wycisnąć maksimum jego możliwości których nie ogranicza wykastrowana skala.Proxima w porównaniu do Argo jest poważnie ograniczona kilkoma bardzo przydatnymi elementami.Już sam zasięg i trzy filtry gruntowe 5,5Hz , 9Hz i 12Hz w Argo deklasują możliwości Proximy.Argo to sprzęt o klasę lepszy od Proximy i dość prosty w obsłudze i wystarczy zapamiętać kilka podstawowych zależności ustawień w Argo aby cieszyć się stabilną pracą detektora.
Sonda DD29 poprawia stabilność pracy Argo i umożliwia wysokie ustawienie stabilnej czułości.Z Argo na CC24cm najczęściej mogłem chodzić z czułością 39,40 a z DD29cm najczęściej chodzę na czułości 45.Na DD29cm każda zmiana ustawienia czułości wyżej o 1 zwiększa jego zasięg.Na CC24cm w przedziale czułości 38 do 43 nie zauważyłem zwiększenia się zasięgu.
Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rutus”