teknetics eurotek pro - jak to jest z tym brakiem almetal-u?

Wykrywacze metali marki Teknetics
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin1323
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 80
Rejestracja: 13 gru 2014, o 20:40
Województwo: Mazowieckie
Imię: Marcin
Lokalizacja: mazowieckie

teknetics eurotek pro - jak to jest z tym brakiem almetal-u?

Post autor: marcin1323 »

Zwracam się z prośbą do użytkowników tej maszynki o radę. Otóż, mam w planach zakupić tego kijaszka i wszędzie piszą, że nie ma trybu all metal. Trochę mnie to zasmuciło, gdyż zdarza sie, że taki tryb w F4 mojego kolegi często ratował sytuację (mam tu na myśli efekt maskowania kolorka żelastwem oraz nieco zwiększenie zasięgu przy all metalu). Gdy odpaliłem filmiki na YT to sytuacja stała się znacznie mniej klarowna :patelnia: Tam widac, że maszyna ewidentnie wskazuje IRON, nawet jak mam włączoną dyskryminację. Jak to w końcu jest? Czy ten brak trybu wynika tylko z tego, że nie ma takiej nazwy w oprogramowaniu, czy co? I po drugie czy można wogóle wyłączyć dyskryminację w tym detektorze? Jesli zadałem proste/infantylne pytania to przepraszam, ale im dalej dokopuję się do tych materiałów tym m niej rozumiem. Poza tym to byłby mój pierwszy "kolorek" dlatego mam sporo luk w mojej wiedzy :hmm: Pozdrawiam i czekam na pomoc
p.s. jak by jaki dobry człek podesłał mi skan instrukcji po polsku do euroteka pro to też bym był wdzięczny, gdyż udało mi się tylko znaleźć w języku angielskim :(
Obrazek
piotrkusiu
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2014, o 22:56
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Re: teknetics eurotek pro - jak to jest z tym brakiem almeta

Post autor: piotrkusiu »

Sytuacja wygląda podobnie jak w Delcie 4000 w trybie z dyskryminacją a więc dyskryminacji całkowicie nie da się wyłączyć i eurotek pro nie ma pełnego trybu AllMetal.
Delta ma dwa dodatkowe tryby bez dyskryminacji (All metal A1 i A2) czego w euroteku brak.
Oczywiście eurotek wykrywa żelazo w zakresie dyskryminacji 1-39 (delta 10-39) ale nie całe żelazo.
Wskaźnik Iron zapala się ZAWSZE jak pod cewką jest coś z zakresu ID 1-39. Jak masz dyskryminację od ID 1 to do 39 masz niski dźwięk i Iron, jak masz dyskryminację od ID 39 to dźwięku nie będzie ale zapali się Iron.
Awatar użytkownika
marcin1323
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 80
Rejestracja: 13 gru 2014, o 20:40
Województwo: Mazowieckie
Imię: Marcin
Lokalizacja: mazowieckie

Re: teknetics eurotek pro - jak to jest z tym brakiem almeta

Post autor: marcin1323 »

Dzięki. A jeśli bym zamiast et pro wziął deltę 4000 to czy duża byłaby różnica? Teoretycznie na korzyść delty, ale skoro tam też nie ma "prawdziwe" trybu all metal to czy jest sens?
Obrazek
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: teknetics eurotek pro - jak to jest z tym brakiem almeta

Post autor: GAD »

witam, jeśli chodzi o osiągi, to między AT PRO i DELTĄ nie ma dużej różnicy, natomiast wagowo jest ogromna, DELTA jest super wyważona, więc jeśli nie planujesz nurkować z maszynką, nie przepłacaj, bierz DELTĘ
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: teknetics eurotek pro - jak to jest z tym brakiem almeta

Post autor: GAD »

piotrkusiu wyjaśnij mi proszę co znaczy : "dyskryminacji całkowicie nie da się wyłączyć"
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
Awatar użytkownika
marcin1323
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 80
Rejestracja: 13 gru 2014, o 20:40
Województwo: Mazowieckie
Imię: Marcin
Lokalizacja: mazowieckie

Re: teknetics eurotek pro - jak to jest z tym brakiem almeta

Post autor: marcin1323 »

Nie AT PRO, tylko ET PRO :D teknetics eurotek pro. Ten kijek chciałem porównać z deltą :) i przyłączam się do pytania: czemu nie można wyłączyć w pełni dyskryminację? :hmm:
Obrazek
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: teknetics eurotek pro - jak to jest z tym brakiem almeta

Post autor: GAD »

he, no tak, dziadek nie doczytał ;)
jeśli chodzi o Deltę to nie ma problemy z wyłączeniem dyskryminacji, wystarczy dołożyć do dyskryminacji fabrycznej żelazo i latasz na wszystkim, dodatkowo na żelazo masz osobny sygnał
pozdrawiam, Krzysiek
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
piotrkusiu
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2014, o 22:56
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Re: teknetics eurotek pro - jak to jest z tym brakiem almeta

Post autor: piotrkusiu »

GAD pisze:piotrkusiu wyjaśnij mi proszę co znaczy : "dyskryminacji całkowicie nie da się wyłączyć"
W Delcie w trybie z dyskryminacją, nawet po włączeniu żelaza, czyli zjechaniu na minimum (10) nie wykrywa wszystkich metali. Dopiero na A1 wykrywa wszystko.
Mały przykład.
Meteoryt Pułtusk chondryt H5 o ogólnej zawartości żelaza 27% (czyli dosyć sporo) nie jest wykrywany w trybie z dyskryminacją. Widzi go tylko jako żelazo w A1.
Wiem, że to ekstremalny przypadek ale pokazuje że jednak coś tam na poziomie elektroniki wykrywki się dzieje na co nie mamy do końca wpływu.
Oczywiście, w trybie z dyskryminacją wykrywka jest w stanie wykryć bagnet czy inne żelastwo ale nie wykrywa wszystkiego co zawiera żelazo.
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: teknetics eurotek pro - jak to jest z tym brakiem almeta

Post autor: GAD »

zgadza się, nie widzi kamieni magnetycznych, ale po co ma je widzieć? to nie jest wada, lecz zaleta
na all 1 możesz je kopać do bólu
dyskryminacja jest po to, żeby wycinać żelastwo :P
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teknetics”