Delta 4000

Wykrywacze metali marki Teknetics
piotrkusiu
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2014, o 22:56
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Re: Delta 4000

Post autor: piotrkusiu »

Przepraszam ale czegoś nie rozumiem.
Na zaśmieconej miejscówce gdzie jest masa sygnałów zwiększać moc po to żeby było jeszcze więcej sygnałów? I to przy większej cewce niż 8"?
Awatar użytkownika
polek19a
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 169
Rejestracja: 11 lut 2014, o 20:51
Województwo: Małopolskie

Re: Delta 4000

Post autor: polek19a »

kurde widze, że co delta to inaczej ;) mi sreberka wychodziły napewno powyzej 80 np. ćwierćdolarówka czy 1 Korona AW, a nie są to dużych rozmiarów monety.
Powyżej 75 napewno wytnie ołów, większe mosiężne i miedziane przedmioty
damianekstn
Porucznik
Porucznik
Posty: 731
Rejestracja: 6 mar 2014, o 18:56
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Delta 4000

Post autor: damianekstn »

piotrkusiu pisze:Przepraszam ale czegoś nie rozumiem.
Na zaśmieconej miejscówce gdzie jest masa sygnałów zwiększać moc po to żeby było jeszcze więcej sygnałów? I to przy większej cewce niż 8"?
Ten czlowiek chce chodzic po parku nie smietniku.
To co ma wyciac to wytnie nie wazne czy przy czulosci 8 czy 11.
Wiadomo ze beda takze ,,falszywe sygnaly"
Jezeli w ziemi na glebokosci 10 cm i czulosci 8 sa trzy przedmioty na czulosci 11 tez beda 3..ewentualnie na 11 bedzie lapal glebiej. Jedynie dojda falszywe sygnaly.

polek a kopnales jakie zlotko? Na ile ci piszczalo?
Awatar użytkownika
polek19a
ST-SIERZANT
ST-SIERZANT
Posty: 169
Rejestracja: 11 lut 2014, o 20:51
Województwo: Małopolskie

Re: Delta 4000

Post autor: polek19a »

niestety złotka są narazie w mojej strefie marzeń ;) ale sprawdzałem na mojej obrączce i pokazywało coś ok. 75 (nie pamiętam dokładnie ale 70 z czymś)
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: Delta 4000

Post autor: GAD »

powiem tak: im większe sreberko ( i bliżej cewki) , tym wyższy sygnał, nawet do 99
to samo srebrne sztućce ( wiem o czym piszę, trochę tego trafiłem w tym roku)
nie wycinać nic, jedynie żelazo
w najciekawszych miejscach, po wybraniu wszystkiego na dyskryminacji, warto też przejechać na AL, trafiają się niekiedy złote drobiazgi ;)
pozdrawiam
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
cziko65
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 3 lis 2014, o 15:08
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Re: Delta 4000

Post autor: cziko65 »

Witam.

Jestem tutaj nowy, choć po polach i lasach już sporo wybiegałem. Zaczynałem dość wcześnie od wykrywaczy (samoróbek: PI, Elektora, Fishera555, Alla …), czyli jak się łatwo domyślić, jestem wiekowy. Moim pierwszym fabrycznym sprzętem była, a właściwie jest Delta. Nabyłem ją w grudniu 2010 roku, i przebiegałem z nią grubo ponad rok. Los sprawił, że musiałem przerwać pasję, choroba. Latem tego roku powróciłem do kopania, ale już z trochę innym (droższym, ale czy efektywniejszym?) sprzętem, choć Delta pozostała i pozostanie. Naprawdę udany sprzęt, ale trzeba go zrozumieć i dogadać się z nim, jak z każdym innym wykrywaczem. Podobnie jest i z kobietami. Bywa, że trzeba dużo cierpliwości, ale później okazuje się, że było warto. Choć moja Delta jest z cewką 8”, to i tak potrafi ucieszyć. Ale do rzeczy….

Jak wspomniałem wcześniej, przesiadłem się na coś innego, to Delta pozostała, i syn zaczyna się do niej przekonywać. Zamierzam kupić do niej Detecha 13”. I tu moje pytanie do Was moi drodzy. Czy przez te 4 lata od zakupu coś się zmieniło w temacie Delta 4000? Jakieś nowości, udoskonalenia, parametry itp? Pytam, bo nie wiem, czy Detech 13” do czteroletniego sprzętu to dobry pomysł? Czy może odczekać, i zastanowić się nad innym zestawem. Nadmienię, że mam tę nowszą, z czarnymi literkami na wyświetlaczu. Wcześniejsza wersja o ile się nie mylę, miała czerwone literki, a po podświetleniu zmieniały się na czarne. Była też jakaś różnica w parametrach, i w gnieździe.

Za wszelakie rady, sugestie, jak i również za krytykę, z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam z Mazur.
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: Delta 4000

Post autor: GAD »

detech 13 to jak najlepszy pomysł, zupełnie nowa maszynka, możesz śmiało chodzić po starych miejscówkach ;)
gwarantuję, że po koncentryku nakopiesz i to sporo
pozdrawiam, Krzysiek
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
Awatar użytkownika
tosshiro
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 81
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 08:16
Województwo: Mazowieckie
Imię: Pawel
Lokalizacja: Wołomin

Re: Delta 4000

Post autor: tosshiro »

Orientujecie się może czy jest duża przepaść między 13 detech a 11DD ?
Nie zbieram monet i guzików bo zostawiam dla was :)
Moglibyście zostawić mi mausera jak ktoś nie zbiera :D
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: Delta 4000

Post autor: GAD »

miałem okazje pożyczyć trzynastkę od kolegi
w miejscach, gdzie nie wychodził już nawet gwóźdź nieźle pokopałem :) trafiłem między innymi srebrne sztućce i złota obrączkę, to w kilka dni
na wiosnę zamierzam kupić sobie detecha :)
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Delta 4000

Post autor: Gudziuk »

damianekstn pisze:
piotrkusiu pisze:
yukon pisze: Ok czulosc11,dysk40,powycinac wsio powyzej80?tyle?wiecej niema co ustawiac?
Po zaśmieconym terenie z koncentrykiem 8" chcesz na czułości 11 chodzić? Max 8-9 i powoli czyścić.
Nie chodze z 8" wiec nie wiem ale na moje oko moglby chodzic z 10-11 czulosc.Takie moje zdanie.
Kurcze gudziuk skad wiesz na ile bedzie piszczal na carska swinke? Moje srebrne monety na delcie:
24 einen thaler-50
20 kopiejek-65
tynf-65
1 rubl/rubel 1898-60
Wiec floren srebrny albo marka albo sa bardzo duze albo bardzo roznia sie proba od moich wykopanych.

Sprawdzas w standardowych warunkach :-D , pierwszy mój floren zassałem jeszcze deltą i do dzisiaj pamiętam, że mi strzelił dokładnie 94, byłem troche zmeczony i pomyslałem sobie, że pewnie lemiesz, ale zaskoczyło mnie, że jest to bardzo punktowy sygnał i se kopłem i wyskoczył mi florenek. Do tego jak Krzysiek pisał łyżka srebrna potrafi czasami wywalić id na poziomie 99, do tego dochodzi jeszcze odległośc od sondy oraz ułożenie w stosunku do niej, a i właściwosci gruntu są też istotne np., często mi się trafia tak, że cos mi pokazuje w gruncie 38, a po wyjęciu mam 55.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: Delta 4000

Post autor: GAD »

dokładnie tak :)
dużo zależy jak głęboko leży przedmiot, im głębiej, tym niższą wartość pokazuje maszynka
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
damianekstn
Porucznik
Porucznik
Posty: 731
Rejestracja: 6 mar 2014, o 18:56
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Delta 4000

Post autor: damianekstn »

Moze i macie racje:) Hmm a co z trybem A2? Uzywacie go? Poszukiwanie koloru jest efektywniejsze na dyksryminacji czy na a2?
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: Delta 4000

Post autor: GAD »

ja latam na dyskryminacji
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
Gudziuk
SPEC
SPEC
Posty: 1194
Rejestracja: 20 paź 2012, o 20:43
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Delta 4000

Post autor: Gudziuk »

damianekstn pisze:Moze i macie racje:) Hmm a co z trybem A2? Uzywacie go? Poszukiwanie koloru jest efektywniejsze na dyksryminacji czy na a2?
Akurat ja w przeciwieństwie od Krzysiak latałem na A2, na dyskryminacji latałem tylko na zaśmieconych znacznie terenach np. okolice ruin domów, dawałem wówczas cewke 8 plus dyskryminację i co nieco wyskoczyło zawsze spod cewki. U mnie ze względu na to, że mam znacznie zmineralizowany grunt lepsze efekty miałem na A2, ale np. jak byłem u Krzyska to u niego prawie mineralizacji gruntu nie ma, więc pewnie dyskryminacja jemu z tego powodu lepiej chodzi.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
Awatar użytkownika
marcin1323
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 80
Rejestracja: 13 gru 2014, o 20:40
Województwo: Mazowieckie
Imię: Marcin
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Delta 4000

Post autor: marcin1323 »

Napiszcie mi proszę jak delta 4000 ma się do euroteka pro jeśli idzie o głębokość i dokładność. To że delta bije na głowę garety jeśli chodzi o dokłanośc to wiem, to ze jest nieco "płytsza" od garetów też można wyczytać, a co z "młodszym" bratem z tej samej stajni?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teknetics”