Delta 4000

Wykrywacze metali marki Teknetics
damianekstn
Porucznik
Porucznik
Posty: 731
Rejestracja: 6 mar 2014, o 18:56
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Delta 4000

Post autor: damianekstn »

Mam problem z delta. Jak chodze na czulosci 6-10 na A1 i A2 to okolo co 05 sekundy popiarduje.Jak zwieksze do 11,12 to prawie caly czas.Na A2 troche mniej pierdzi.Na dyksryminacji od 9 juz prawie wcale ale tez daje flaszywe sygnaly.Jak rusze kablem przy samyej elektronice to piszczy i nie raz tak zapiszczy jakby duzy przedmio byl przy cewce.
Sprawdzilem na 8" cewce i jest prawie to samo tylko troche mnie piszczy.Wie ktos w czym tkwi problem?
damianekstn
Porucznik
Porucznik
Posty: 731
Rejestracja: 6 mar 2014, o 18:56
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Delta 4000

Post autor: damianekstn »

To raczej nie jest wina baterii.Dawniej jak byl jeszcze ,,normalny" to po jakichs 2-3 godzinach chodzenie tak samo sie zachowywal.Tylko wtedy jakies 30-40 min przerwy i dalej mozna bylo latac. Dodam ze nie jest to wina gleby bo w gorze jest to samo. Mysle ze to moze byc cos z gniazdem nie tak bo jak nim nie ruszam to troche te syngaly ustaja.W ace 250 mialem podobnie i wada byly ponadrywane kabelki w wtyczce cewki. A do kabelków Nela ciezko jest sie dostac ale takze mam gwarancje na nia.Tylko problem ze ona jest kupiona z ukrainy wiec troche ciezko bylo by mi sie z nimi dogadac.
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: Delta 4000

Post autor: GAD »

dokręć kabel do wtyczki :)
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
damianekstn
Porucznik
Porucznik
Posty: 731
Rejestracja: 6 mar 2014, o 18:56
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Delta 4000

Post autor: damianekstn »

Sprawdzilem jeszcze raz i to wina cewki nela.Standardowa normalnie dziala.Gniazdo od srodka w elektronice tez wyglada zwyczajnie.Boje sie wysylac na gwarancje bo wtyczke juz rozkrecalem i bym musial wysylac na ukraine i by mogli nie uznac.Ale tym bardziej boje sie calkowicie rozebrac wtyczke. Gad chodzi o tę nakretke przy wtyczce?
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Re: Delta 4000

Post autor: GAD »

tak myślę, może nie być idealnie dopasowana, w końcu nie jest to oryginał tekneticsa
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
macko8
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2015, o 17:24
Województwo: Dolnośląskie

Re: Delta 4000

Post autor: macko8 »

witam jestem nowy na forum zakupiłem sobie ostatnio cewke 13" detecha i jestem mile zawiedziony tą cewką. Wzbudza sie jak cholera, moge chodzic max przy czułości 8 i to popiskuje a przy 10, 11 nie ma opcji chodzenia, wzbudza sie caly czas nie ma opcji zeby chodzic, robiłem porównanie z rutusem i monetke 1gr na glebokosci 10cm wykrywacz moj widzial a na 15cm juz nie widzial, gdzie rutus nadal ja widzial. Nie wiem chlopaki czemu tak sie dzieje czy to wina nowej cewki?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz;)
damianekstn
Porucznik
Porucznik
Posty: 731
Rejestracja: 6 mar 2014, o 18:56
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Delta 4000

Post autor: damianekstn »

Piszez o statyku czy trybie dyksryminacja?
macko8
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2015, o 17:24
Województwo: Dolnośląskie

Re: Delta 4000

Post autor: macko8 »

najczesciej chodze nz dyskryminacji wiec i czulosc tez opisana z tego trybu
macko8
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2015, o 17:24
Województwo: Dolnośląskie

Re: Delta 4000

Post autor: macko8 »

nie wiem czy to wina cewki czy wykrywacza, cewka jest swiezo nabyta i nie wiem czy ja poprostu zareklamowac i czy co kolwiek uznaja mi w tej reklamacji, cewka jak cewka wyszukuje fanty ale nie da sie chodzic na dyskryminacji ani na trybach A1, A2 przy czulosci 6 jest ok na 8 juz sie wzbudza, na 10 wzbudza sie wykrywacz i pika po calej skali a wycinam w dyskryminacji jedynie zelazo i folie.
przy cewce 8" chodzilem na czulosci 10 czasem schodzilem do 9 ale nie mialem takich problemow jak teraz z ta 13"
macko8
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2015, o 17:24
Województwo: Dolnośląskie

Delta 4000

Post autor: macko8 »

Każdy mi odpisuje, ze tak powinno byc i to nie jest wina cewki, chcialbym uslyszec opinie od was na temat tej cewki. Na jakich ustawieniach chodzicie? czy sie wzbudza?
Awatar użytkownika
tosshiro
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 81
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 08:16
Województwo: Mazowieckie
Imię: Pawel
Lokalizacja: Wołomin

Delta 4000

Post autor: tosshiro »

Nie powiem ci jak z 13 ale z 11 na czułości 10-11 i Dyskryminacja tylko na iron to z reguły jest cisza, czasem jak wejdę na jeden las po których chodzę to praktycznie sie nie zamyka i non stop popiarduje ....
A tak to sporadycznie sie wzbudzi zacznie pokazywać wszystko to nacisnę pinpoint kilka razy i sie zamknie.
Nie zbieram monet i guzików bo zostawiam dla was :)
Moglibyście zostawić mi mausera jak ktoś nie zbiera :D
macko8
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2015, o 17:24
Województwo: Dolnośląskie

Delta 4000

Post autor: macko8 »

ok dzieki za porade sprawdze to co napisales, jesli nic to nie da no to wysle do serwisu
Awatar użytkownika
GAD
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1430
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:47
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Gorzów Wlkp, Myślibórz

Delta 4000

Post autor: GAD »

witam, może Twój problem jest spowodowany tym, że nie dokręciłeś porządnie wtyczki cewki, czasem nie są idealnie dopasowane
pamiętaj również o okręceniu kabla w okół sztycy
ta cewka jest bardzo czuła, więc może to być również problem, np butów ( chodzi mi o metalowe okucia) itp
trzymaj wysoko szpadel ;)
pozdrawiam, Krzysiek
GAD KLAMERKOŻERCA
zasadził GADEK" rzepkę" w ogrodzie,
chodził, doglądał, podlewał co dzień,
kolegom "rzepką" ową się chwalił,
na jesień zebrał, wysuszył ,spalił :P
macko8
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2015, o 17:24
Województwo: Dolnośląskie

Delta 4000

Post autor: macko8 »

no wlasnie moja wtyczka ta przy samej cewce jest tylko dokrecona do polowy dalej sie nie chce wkrecic, gdyz gwint chyba w tej plastikowej nakretce ma zrabany gwint...
Przy elektronice jest dokrecona bardzo dobrze, kabel jest wokol owiniety lecz posiada troche luzu od sztycy, brakuje mu 1 owiniecia do calkowitego przyciagniecia do sztycy, lecz problem jest wtedy ze wsadzeniem kostki pinowej do elektroniki. Po czechach chodzilem to bylem zdziwiony ze na czulosci 10 normalnie moglem chodzic, z reklamowaniem sprzetu jeszcze sie wstrzymam lecz chce troche pochodzic i poznac blizej te cewke bo sprzet to mam obeznany...
Dzieki chlopaki za rady, kazda jedna jest dla mnie drogocenna, moze jeszcze co nie co sie od was naucze;)
Awatar użytkownika
tosshiro
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 81
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 08:16
Województwo: Mazowieckie
Imię: Pawel
Lokalizacja: Wołomin

Delta 4000

Post autor: tosshiro »

A masz możliwość podjechać lub ustawić sie z kimś z forum i sprawdzić cewke z inną delta ?
Skąd jesteś?
Nie zbieram monet i guzików bo zostawiam dla was :)
Moglibyście zostawić mi mausera jak ktoś nie zbiera :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teknetics”