Cewka do X terry 705.

Wykrywacze metali marki Minelab
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
saper83
SPEC
SPEC
Posty: 1170
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:47
Województwo: Wybierz

Cewka do X terry 705.

Post autor: saper83 »

Koledzy mam taki dylemat. Mam oryginalną koncentryczną cewkę 9". Chciał bym dokupić do mojej X terki większą cewkę . I teraz jest mały problem bo 705 ma technologię V-vlex i wiem że cewki z innych modeli X Terry nie będą pasowały. Bo nie będą współpracować z tym systemem. I teraz moje pytanie : czy jakiś producent produkuje większe cewki do 705 które współpracowały by z tym systemem V-vlex?? Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
saper83
SPEC
SPEC
Posty: 1170
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:47
Województwo: Wybierz

Re: Cewka do X terry 705.

Post autor: saper83 »

Koledzy nikt nic nie wie??
Awatar użytkownika
Serhio
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 128
Rejestracja: 28 lis 2012, o 22:51
Województwo: Wybierz

Re: Cewka do X terry 705.

Post autor: Serhio »

kolego polecam cewki ''nel'' do tereski, pełny wybór co komu pasuje. Dodam jeszcze, że są lepsze niż oryginalne.
˙ɯɐʃod ǝıu ǝıqos oʇ nʞɹɐʞ ǝʃɐ ˙˙˙ɾƎ
krakus
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:15
Województwo: Wybierz

Re: Cewka do X terry 705.

Post autor: krakus »

witam . jak Kolega wyżej proponuje cewke nel . jak będziesz chciał namiar na dystrybutora tych cewek w Pl to pisz na priv pozdrawiam
Awatar użytkownika
saper83
SPEC
SPEC
Posty: 1170
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:47
Województwo: Wybierz

Re: Cewka do X terry 705.

Post autor: saper83 »

I w dniu dzisiejszym stałem się szczęśliwym posiadaczem cewki Nel Attack. Już nie mogę się doczekać wypadu w teren :)
krakus
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:15
Województwo: Wybierz

Re: Cewka do X terry 705.

Post autor: krakus »

Witam jak by Kolega mogl opisac swoje wrazenia z uzytkowania cewki nel byl bym bardzo wdzieczny
Pozdro
Awatar użytkownika
kugel
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 39
Rejestracja: 19 lis 2012, o 01:07
Województwo: Wybierz

Re: Cewka do X terry 705.

Post autor: kugel »

Kolega zamilkł.... ;) . Używam od dwóch lat Nel Tornado 7,5 khz i Sharpshooter 18,75 khz i jestem z nich zadowolony . Na obydwóch cewkach X-terra 705 pracuje bardzo stabilnie . Zasięgi , separacja , stabilność porównywalna z przewagą na lepsza - na korzyść Nel-ek . Oryginalnie mój minelab posiadał 7,5khz DD i chwaliłem ją sobie do póki nie kupiłem Tornado ...

Pozdro.
Kugel
Zabieram głos tylko wtedy , gdy mam w temacie coś do powiedzenia...
Awatar użytkownika
saper83
SPEC
SPEC
Posty: 1170
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:47
Województwo: Wybierz

Re: Cewka do X terry 705.

Post autor: saper83 »

Cewkę wstępnie przetestowałem i cóż mogę napisać. Na plus tej cewki jest na pewno zasięg. Większy niż przy cewce Minelaba. Czasami za łuską z mauzera kopię dołki na 2 szpadle głęboko. Więc z zasięgu jestem zadowolony. Byłem na okopie na którym testowałem najpierw cewkę Minelaba a później ten sam okop przeszedłem z Attackiem. Efektem było kilka łusek i guzik Cesarstwa Niemiec. Co do minusów mogę podać wagę . Jest cięższa niż 9" Minalaba , ale z racji wymiarów to logiczne. I na początku miałem problem z namierzaniem ale już to ogarnąłem. Więc jeśli chodzi o cewkę Nel Attack to jestem z niej zadowolony. A Ilość fantów pokaże jak bardzo.
Awatar użytkownika
kugel
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 39
Rejestracja: 19 lis 2012, o 01:07
Województwo: Wybierz

Re: Cewka do X terry 705.

Post autor: kugel »

Widziałem w akcji Nel Big ... efekty niezłe - na grubego zwierza - ale potrzebna uprząż do piszczałki , bo biceps nie daje rady ;-).

Pozdro.
Kugel
Zabieram głos tylko wtedy , gdy mam w temacie coś do powiedzenia...
piotrkusiu
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2014, o 22:56
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Re: Cewka do X terry 705.

Post autor: piotrkusiu »

Używam z Tereską 305 cewki Nel Tornado 7,5. Cewka niesamowicie stabilna. W każdych warunkach, każdym terenie, nawet pod liniami wysokiego napięcia czułość mam ustawiona na maxa. W testach powietrznych (wiem, wiem!) zasięg na monety przekroczył zasięg terki 505 na minelabowskiej cewce10,5" DD i zbliżył się do 705 (dynamik) a waga podobna.
Przed zakupem wiele czytałem, że to tylko ukraiński marketing, że wiele nie można zyskać, że to nieprawda. Jednak gdybym jeszcze raz miał ją kupić zrobiłbym to na pewno - na plus pokrycie terenu, stabilność, głębokość i wyważenie.
Gringo
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2015, o 14:31
Województwo: Lubelskie

Re: Cewka do X terry 705.

Post autor: Gringo »

Mam zamiar w najbliższym czasie kupić do X Terrki 705 cewkę Nel Hunter,ale taki nowy wynalazek 3 w 1,czyli trzy częstotliwości w jednej cewce(3,7,5 i 18,5 khz). Czy któraś z szanownych Koleżanek ,ewentualnie Kolegów może ma taki wynalazek i by łaskawie się podzieliła(lił) swoimi obserwacjami i opiniami?
Jest to tu dostępne
http://www.nel-coils.pl/Cennik%20Nel%202015.pdf
pozdrawiam i życzę Zdrówka i Tony Fajnych Fantów w Nowym Roku!
Awatar użytkownika
saper83
SPEC
SPEC
Posty: 1170
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:47
Województwo: Wybierz

Re: Cewka do X terry 705.

Post autor: saper83 »

Koledzy na jesieni zabrałem cewkę Nel Attack na testy. Porównałem ją do cewki 9 calowej minelaba. efekty są następujące. Cewka 9" klamrę carską widzi na głębokości 45 cm. Przy czym sygnał jest słaby ale powtarzalny więc taki do kopania. Cewka Nela tą samą klamrę łapie już z 65cm. Więc to jest 20 cm różnicy. Test robiłem na piaszczystym mokrym polu. W tym roku zmieniam sprzęt więc cewka jest do sprzedania.
Awatar użytkownika
berserker
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 365
Rejestracja: 22 cze 2013, o 22:09
Województwo: Wybierz

Re: Cewka do X terry 705.

Post autor: berserker »

Używał ktoś Nel Big w 705tce?
kamil1
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2013, o 19:36
Województwo: Wybierz

Re: Cewka do X terry 705.

Post autor: kamil1 »

Ja używałem w wersji 7,5 kHz, ale krótko. Oprócz niej miałem jeszcze Nel Tornado i Nel Hunter. Z mojego doświadczenia big jest świetna na bardzo, bardzo czyste miejsca, ewentualnie na grubsze rzeczy. Pokrywa tak duży obszar, że na moich okolicznych, zaśmieconych terenach nie byłem za bardzo w stanie nic z nią zrobić. No i jak to było wspomniane wcześniej - ciągnie w dół i to bardzo. Dla mnie z Nela najlepszy był hunter, zasięgi przyzwoite, można było podbić czułość wysoko, nie było zbytniego problemu z separacją. Na czystsze pola zakładałem tornado i w takich miejscach, była jak hunter.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Minelab”