Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Wykrywacze metali marki Minelab
ODPOWIEDZ
anibas
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 7 sty 2015, o 12:49
Województwo: Małopolskie

Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Post autor: anibas »

Witam,
koledzy potrzebuję wykrywacza na militarkę, a w drugiej kolejności na drobnicę, w ciągu roku 80% poszukiwań to militarka 20% drobnica, który z wykrywaczy wybrać do xterki chciałbym od razu dokupić cewkę nell big 7,5 Hkz, za pewne do altera również jakaś cewkę marsa goliath 15.

W przypadku xtery zmieściłbym się +- w 3 tys,
w przypadku rotusa zmieściłbym się +- w 4 tys,

jak oceniacie oba wykrywacze, czy warto jest dokładać miedzy xtera a rotusem +- 1tys,
jak oceniacie to oba wykrywacze na militarkę, jak oceniacie identyfikację itd

może polecacie jakiś inny wykrywacz

dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
saper83
SPEC
SPEC
Posty: 1170
Rejestracja: 30 paź 2012, o 18:47
Województwo: Wybierz

Re: Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Post autor: saper83 »

Mialem x terke i jesli chodzi odrobnice to bylem z nije bardzo zadowolony. Minusem minelabow jest to ze w przypadku polaczenia zelaza z kolorem x terka dawala sygnal tylko na zelazo. Nie widziala koloru. Wiec na tereny gdzie jest duzo zelaza i moze sie ciekawy kolorek pojawic to sie nie nadaje. Ale ogolnie ja bylem zadowolony. Mialem do tereski cewke Nell attack i klamre carska wyjalem z glebokosci 60 cm. Sygnal byl slaby ale stabilny i dlatego kopalem..
anibas
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 7 sty 2015, o 12:49
Województwo: Małopolskie

Re: Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Post autor: anibas »

jakieś inne opinie, inne propozycje ? z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Post autor: explokera »

Teresa nie nadaję się na militarke.
Żebym nie wiem z jak wielką cewką zawsze będzie płytka a jej ID w przypadku stali jest mocno wątpliwe.
Z resztą kupić nową to już chyba jest ciężko a już o serwisie w razie awarii radzę zapomnieć.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
anibas
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 7 sty 2015, o 12:49
Województwo: Małopolskie

Re: Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Post autor: anibas »

Jakiś White xlt, technetics omega 8500, g2 , garett at pro, czy alter 71 jakies opinie o tych wykrywkach ? Explorera a Ty co szukasz z czym chodzisz ??
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Post autor: explokera »

Na początek radzę podszlifować się z dziedzin takich jak :czytanie ze zrozumieniem i poprawne pisanie ;) bo ani Rotus ani Explorera za cholerę Ci nie pomogą jeśli nie będziesz potrafił przeczytać instrukcji obsługi ze zrozumieniem dołączonej do zakupionego wykrywacza.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
anibas
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 7 sty 2015, o 12:49
Województwo: Małopolskie

Re: Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Post autor: anibas »

Sorki pisze z tel, choć to żadne usprawiedliwienie, co do instrukcji będę ja miał jak kupię wykrywacz, wymieniam tyle wykrywacz bo z tymi modelami chodzą ludzie na militarne i drobnicy od czasu do czasu, może ktoś co innego napisze, zaproponuje
Awatar użytkownika
baży G2
Moderator
Moderator
Posty: 2375
Rejestracja: 22 paź 2012, o 12:15
Województwo: Mazowieckie
Imię: Krzysztof

Re: Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Post autor: baży G2 »

Whites XLT, stary sprzęcior, ale nie do zdarcia. Alter 71 nowy i też nie do zdarcia. To są wykrywki uniwersalne.
...Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!
A.Asnyk
anibas
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 7 sty 2015, o 12:49
Województwo: Małopolskie

Re: Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Post autor: anibas »

xlt już ciężko kupić, co do xterki to chodzą ludzie na militarkę, z tego co wiem są statytki typu smętek, nowak bardzo dobre wykrywacze, ale ja chciałbym wykrywacz uniwersalny na uniwersalny na 80% militarki i 20% drobnicy , z wyświetlaczem, i identyfikacją , przyznam się że obecnie chodzę i tak bez dyskryminacji lub mam ją włączoną na 1, są też wykrywacze które mają tryb statyczny , statyczno/dynamiczny lub dynamiczny (jak mój obecny wykrywacz cewka 11 cali), mimo tryby dynamiczny i tak moim zdaniem dobrze ciągnę militarkę ale zawsze można sobie pomóc

dzięki za opinie
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10895
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Post autor: yukon »

Alter71/Deus.
Jakies takie procentowanie co sie chce kopac to zalatuje amatorka,kopie sie wszystko co dobre,chyba jak szukasz silnika od Junkersa to nie pogardzisz zlota swinka nie?
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
anibas
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 7 sty 2015, o 12:49
Województwo: Małopolskie

Re: Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Post autor: anibas »

Głównie kopałem dawniej militarke bo na takich terenach mieszkam teraz chciałbym do tego wrócić , drobnicy bardzo rzadko kopie, a jak w lesie się coś trafi z drobnicy to też wykopie, dzięki za propozycję wykrywaczy, a ktoś może jeszcze jakiś model ? Mówicie że xtera się nie nadaje na militarkę to dziwne bo trochę ludzi z tym chodzi na militarkę czytając w necie fora i opinie, choć można chodzić na drobnice i militarkę że wszystkim zawsze się coś znajdzie , a juz jak xtera wiekowy at pro, technetics omega , coś ktoś poleca jakiś statyk na militarkę z wyświetlaczem ?
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Post autor: explokera »

Propozycja do takich wymagań jest jedyna :wykrywacz z kilkoma częstotliwościami,niskie częstotliwości na tzw.militarkę a wysokie na mały kolor.
W grę wchodzą:
XP Deus
Rutus Alter 71
Rutus Ultima
Rutus Argo NE,które bym obstawiał jako najlepsze do zabawy w to i to.
Pozostaje męska decyzja,który wybrać i tyle,to jest ten moment kiedy trzeba zdecydować czy jest się prawdziwym facetem czy małym chłopcem i będzie się szukać innych sprzętów przereklamowanych przez sprzedawców.
Myślę,że temat zmierza do końca i kolega zdecyduje i pochwali się swoim zakupem.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Hors
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2018, o 22:20
Województwo: Brak

Re: Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Post autor: Hors »

Dla mnie zaskoczeniem jest, że w ogóle da się jeszcze w obecnych czasach kopać militarkę :o
Porównywanie tereski do rutusa to jak wartburga do poloneza :brecht:
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Minelab Xterra 705 vs Rotus Alter 71

Post autor: explokera »

A czemu ma się nie dać kopać ?
Daje się i to 1 wojenną :)

11.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Minelab”