Garrett Gold - szukanie złota

Wykrywacze metali marki Garrett
ODPOWIEDZ
Winwin
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2023, o 15:03
Województwo: Dolnośląskie

Garrett Gold - szukanie złota

Post autor: Winwin »

Witam wszystkich, jestem nowa na forum i nowa/ zielona w temacie ogólnie. Kupiłam wykrywacz Garrett Gold w konkretnym celu. Chcemy sprzedać działkę jednak przed sprzedażą chcielibyśmy ją „przeszukać”. Z opowieści rodziców dziadek po wojnie na terenie działki zakopał złote monety i sztabki złota? Nikomu nie powiedział gdzie, co, ile? Są po prostu takie przypuszczenia, a ja nie darowałbym sobie, gdybym przed sprzedażą tego nie sprawdziła. Teren jest dość rozległy Ok. 0,5ha. Działka była wcześniej wielokrotnie wynajmowana, składowano na niej maszyny i różne żelastwa. Możliwe również, że ktoś wcześniej znalazł to czego chcemy szukać. Do brzegu ;) czy mogę prosić o podpowiedź na jakich ustawieniach szukać tego rodzaju przedmiotów ? Jestem dość zdezorientowana. Mam ustawione iron disc 35, czułość maksymalną, disc 2 i to wszystko. Czy to prawidłowe ustawienia? Następną i najważniejszą rzeczą jest ile powinien wynosić target id w przypadku znalezienia owych przedmiotów? Czy powinien wynosić 51-53? Takie znalazłam informacje. Na wyswietlaczu natomiast zakres gold jest 55-90. Czy może ktoś podpowiedzieć mi jak ustawić wykrywacz i co powinno mi się wyświetlić na targecie w przypadku znalezienia :)
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10903
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Re: Garrett Gold - szukanie złota

Post autor: yukon »

Kop kazdy sygnal tym wykrywaczem,az sie pozbedziesz smieci z dzialki,a jak juz nie bedzie sygnalow to kup cos na glebokie wykopy i dalej kop.Zakop moze byc 40cm do metra pewnie,ja bym tak swoje zloto zakopal:)
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
Winwin
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2023, o 15:03
Województwo: Dolnośląskie

Re: Garrett Gold - szukanie złota

Post autor: Winwin »

Wczoraj znalazłam dużo dziadostwa co pikało na 50-53. Wszystko bardzo płytko i zaczęłam się właśnie zastanawiać czy ten Garrett w ogóle jest w stanie wychwycić coś głębiej. A na głębokie wykopy to inny wykrywacz czy wystarczy inna cewka ? Dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Waclaw
Moderator
Moderator
Posty: 3354
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:58
Województwo: Małopolskie
Imię: Wacław

Re: Garrett Gold - szukanie złota

Post autor: Waclaw »

Tak jak pisał Yukon najpierw usuń wszystkie dziadostwa ,które znajdziesz. Wykrywacz zacznie reagować na te głębsze sygnały, które były pod śmietnikiem. Potem głębszy wykrywacz może impulsowy.
"Przyjaciel to wróg, który się jeszcze nie ujawnił" :sad:
mirekdcc
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 81
Rejestracja: 15 kwie 2014, o 10:45
Województwo: Wybierz

Re: Garrett Gold - szukanie złota

Post autor: mirekdcc »

Jak posprzątasz wszystkie śmieci które widzi twój wykrywacz to potem wykrywacz PI cewka min. 70cm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Garrett”